Pořádnou divočinu předznamenaly už úvodní vteřiny. Po zahajovacím buly jich uteklo jen pět, když se Klatovy zásluhou Hajsmana ujaly vedení. Pak ale rozjeli gólostroj Příbramští, kteří ještě během úvodní části otočili skóre šesti brankami, o které se postupně postarali Brzák (5.), Káník (8.), Mašek (14.), Chlouba (15.), Svoboda (15.) a opět Chlouba (18). Jelikož záhy ještě vsítil druhý gól hostů Šiller (18), už po prvních dvaceti minutách tak na tabuli svítilo skóre 6:2 pro domácí.

Když hned v úvodu prostřední periody zvyšoval příbramský náskok Jan Tlačil mladší, zdálo se být o osudu střetnutí rozhodnuto.

To byl ale velký omyl. „Vysoké vedení vyvedlo hráče z koncentrace a povolili jsme soupeři vrátit se do utkání,“ narážel při svém hodnocení pro klubový web trenér Jan Tlačil starší na tři klatovské góly z holí Uhlíka (22. a 28.) a Hajsmana (27.), které znamenaly snížení až na 7:5.

Klatovskou stíhací jízdu dokázal naštěstí pro domácí zastavit Mašek. A to už sedmadvacet vteřin po druhé trefě Uhlíka, kdy přidal příbramský zásah číslo osm.

Ani poté neměli střelci na obou stranách dost. Naopak nadále byli při chuti a strhující podívaná tak pokračovala dál. Brzákovi nezabránila ani početní nevýhoda, aby vrátil Příbrami čtyřbrankový náskok (33.), za hosty pak ještě před druhou sirénou korigoval na 9:6 Walter (46.).

Ofenzivní smršť se zastavila až v závěrečné části, která už žádnou branku nenabídla. „Ve třetí třetině už náš tým znovu odváděl zodpovědný výkon, utkání jsme dovedli do vítězného konce a získali důležité tři body,“ poznamenal Jan Tlačil starší, jehož svěřenci díky třem bodům stáhli v tabulce manko právě na čtvrté Klatovy na jeden bod.