Tři zápasy a pouze jeden inkasovaný gól. Taková je bilance příbramských hokejistů v úvodu sezony. Jejich herní pohodu dokresluje i fakt. Už více jak 161 minut drží neprůstřelnost. Po Hronovu totiž vynulovali i Vrchlabí. „Klíčem určitě bylo, že jsme do zápasu vstoupili dobře, hráli jsme dobře dopředu i dozadu. Pak nám tam spadly nějaké góly a hlídali si vedení do konce utkání,“ řekl brankář Petr Jiroušek.

O vítěznou branku se už v desáté minutě postaral Káník, na něj ve druhé třetině navázali Hasman s Eretem a poslední dva zásahy přidali Příbramští až v závěru. Celkem z toho byla výhra 5:0. Baník má tak po třech kolech plný počet devíti bodů a parádní skóre 19:1. To je úvod z říše fantazie. „Myslím si, že tohle z nás nikdo nečekal a je dobře, že se nám takhle daří a snad tak budeme pokračovat i dal,“ uvedl 22letý gólman Baníku.

Příbram hraje zkraje sezony výborně na obou stranách kluziště. A dominuje před oběma brankami. „ Kluci v obraně hrají skvěle, ale není to jen o nich. Ti, co hrají v útoku, se skvěle vrací a pomáhají jim bránit, což se nám zatím daří skvěle,“ pochvaloval si Jiroušek. Jedinou kaňkou utkání byla slabší návštěva, protože na první domácí zápas Baníku přišlo jen 237 diváků. Už v sobotu čeká jeho a jeho spoluhráče duel v Jablonci nad Nisou.

Příbram – Vrchlabí 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Káník (Saňa, Jelínek), 28. Hasman (Josefus), 40. Eret (Dragoun, Saňa), 56. Dragoun (Šinágl, Zdeněk), 58. Josefus (Kafka). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Rozhodčí: Zeliska – Rubáš, Tvrdík. Diváci: 237.

Příbram: Jiroušek – Jelínek, Saňa, Zedek, Havlín, Vinš, Zdeněk – Josefus, Furch, Svoboda – Pinkas, Káník, Hasman – Šinágl, Procházka, Dragoun – Matějka, Eret, Kafka.