„Hodně těžký zápas. Věděli jsme, že bude těžký, zvlášť u nich, kdy je ženou fanoušci. Hrálo se na starším zimním stadinou, kde jsou jiné mantinely i plexisla a byla tam daleko větší zima. Jsme ale rádi, že jsme utkání zvládli,“ podotkl obránce Ondřej Havlín, který se gólem a asistencí podílel na prvních dvou brankách Příbrami.

Pod Krkonoši se hrálo utkání podobně těm předešlým vzájemným soubojům. Vyrovnané střetnutí, kdy Příbram potvrzovala roli favorita, ale zlomit soupeře se jí vždy povedlo až v závěrečné části, kdy tentokrát v 52. minutě vstřelil vítězný gól v přesilovce kapitán Petr Kafka. „S Vrchlabím byly zápasy vždy nevyzpytatelné, jako už před tím v sezoně. Play off je jiná soutěž, kde budou zápasy vyrovnané všechny. Teď se hodně taktizuje, je to hra chyb,“ uvedl 23letý bek.

Příbram si tak domů přivezla důležitý druhý bod v sérii a už v sobotu před vlastními fanoušky může rozhodnout o postupu o čtvrtfinále. Doma s Vrchlabím navíc ještě nikdy neprohrála. „Chceme sérii doma ukončit, ale bude to hodně těžké. Bojím se, že ještě tvrdší, než bylo teď,“ prohlásil Havlín. Třetí utkání série je na programu od 17 hodin.

Vrchlabí – Příbram 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Bláha (Moník, Krsek), 26. Bláha (Kynčl, Kozák), 30. Bláha (Kastner) – 7. Havlín (Kolda, Kafka), 25. Josefus (Gengel, Havlín), 26. Bednařík, 52. Kafka (Josefus, Saňa). Vyloučení: 12:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 902. Stav série: 0:2.

Vrchlabí: Červinka – Sýkora, Abraham, Hladík, Bendík, Kynčl, Kaštánek, Boukal – Chrtek, Urban, Chalupa – Bláha, Kastner, Tatar – Moník, Kozák, Krsek – Jirků, Šlaicher, Cerman.

Příbram: Jiroušek – Zdeněk, Havelka, Havlín, Jelínek, Rajgl, Saňa, Patzelt – Pětník, Bečvář, Svoboda – Josefus, Duchan, Mařík – Pinkas, Kolda, Kafka – Hasman, Bednařík, Gengel.