Poprvé se v příbramské brance objevil brankář Petr Jiroušek, který se vrátil po zranění. Domácí zkoušeli také obránce Rajgla, jenž přicestoval až z Mladé Boleslavi. Svěřenci Radka Bělohlava měli i tentokrát lepší vstup do utkání, když jim vedení zařídil hvězdný Kafka.

Ve druhé třetině se odehrála divoká přestřelka. Na vyrovnání Plášila odpověděli Příbramští dvěma góly. Ještě do přestávky ale o náskok přišli a Tábor díky třem gólům v řadě skóre otočil na svou stranu. K obratu mu pomohly i dvě využité přesilovky. „Dostali jsme rychlé góly, což byla škoda, protože jsme takhle dostali na 3:3 a pak na 3:4,“ mrzelo Ladislava Gengela, který si připsal v zápase tři asistence.

V závěrečném dějství se postaral o vyrovnání střelou z mezikruží Saňa. Jihočeši si ale přichystali rozhodující úder sedm minut před koncem, kdy sólo akci Zadražila dokončil do prázdné brány Krliš. Tábor si tak odvezl výhru 5:4. „Doufejme, že to nic neznamená. Chceme vyhrávat i v přípravě. Porážka nás mrzí. I trenéři ale říkali, že jsme hráli dobrý zápas a od toho bychom se měli odrazit. Prohru hodit za hlavu a oplatit jim ji v příštím zápase,“ řekl 42letý matador.

„Neříkáme, že nemáme z vítězství v Příbrami radost, ale na druhé straně už jsme několikrát opakovali, že nemá cenu jakékoliv přípravné utkání nějakým způsobem přeceňovat. Z pohledu našeho výkonu bylo utkání tak trochu jízdou na horské dráze, kdy se krásné hokejové situace se střídaly s ne úplně dobrými momenty. Pro nás je každopádně důležité, že víme, na čem je třeba nejvíce zapracovat, ať už je to hra v obranném pásmu, anebo oslabení,“ řekl asistent trenéra na straně Tábora Petr Bačo.

Příbram – Tábor 4:5 (1:0, 2:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Kafka (Gengel), 26. Pinkas (Bednařík), 27. Pětník (Gengel), 49. Saňa (Josefus, Gengel) - 21. Plášil (Severa), 29. Dančišin (Plášil, Zeman), 32. Plášil (Milfait), 35. Matušík (Zeman, Milfait), 53. Krliš (Zadražil). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:3. Rozhodčí: Kálal – Hruška, Pokorný. Diváci: 350

Příbram: Jiroušek – Saňa, Rajgl, Havlín, Havelka, Patzelt, Zdeněk - Kafka, Kolda, Gengel, Pětník, Josefus, Chlouba, Bednařík, Furch, Pinkas, Mařík, Duchan.

Tábor: Dvořák – Plášil, Hubata, Jáchym, Horáček, Suchánek, Čížek, Severa, Zadražil, Krliš, Milfait, Zeman, Nevšímal, Dančišin, Šulek, Prášek, Zíb, Duda.