Stejně jako před deseti dny, tak i nyní mělo utkání takřka podobný průběh. Hosté dlouho drželi s Příbramí krok, která si vypracovala zlomový náskok o dvě branky až v závěrečném dějství. „Asi všichni jsme věděli, že ta úroveň byla nastavená trošičku jinak a o stupínek výš, hokej je zase něco rychlejší. Hráči jsou jinak nastavení a nastavili se skvěle, jak měli být. S motivací jsme neměli problém,“ řekl asistent trenéra Marek Čurilla.

Příbram se ale prezentovala tak, jak po většinu nadstavbové části. Dostala se do utkání, vytvořila si náskok a a měla utkání pod kontrolou. „V play off je klíčové, že musíme vycházet z obrany, která vyhrává zápasy. Maximálně jsme se na ní soustředili, abychom neinkasovali. K tomu blokování střel a obětavost. V útoku jsme silní a góly vždy dáme,“ uvedl příbramský kouč.

Na závěr nadstavbové části porazil Baník Vrchlabí doma 3:2, tentokrát přidal jednu branku navíc, když úvodní vítězství v sérii korunoval trefou do prázdné brány Josefus. „Až na nějaké výjimky, kdy jsme trošku hořeli a nepokryli si soupeře, jsme zápas odehráli velice slušně a udělali jsme první důležitý krok,“ pochvaloval si Čurilla. Druhé utkání se bude hrát v Krkonoších už ve čtvrtek.

Příbram – Vrchlabí 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Kafka (Kolda, Hasman), 33. Zdeněk (Kolda, Gengel), 47. Hasman (Duchan, Josefus), 60. Josefus (Kafka) – 26. Chrtek (Sýkora), 58. Kozák (Chrtek, Bendík). Vyloučení: 4:2. Bez využití. Rozhodčí: Čáp, Hacaperka – Herles, Brož. Diváci: 650. Stav série: 1:0.

Příbram: Jiroušek – Zdeněk, Havelka, Havlín, Jelínek, Rajgl, Saňa, Patzelt – Furch, Bečvář, Josefus – Duchan, Gengel, Mařík – Svoboda, Kolda, Kafka – Pinkas, Bednařík, Hasman.

Vrchlabí: Červinka (Kamenický) – Kaštánek, Bendík, Boukal, Fiala, Kynčl, Hladík, Abraham, Sýkora – Cerman, Chalupa, Krsek – Kastner, Kozák, Chrtek – Jirků, Moník, Bláha – Tatar, Šlaicher.