V polovině zápasu na Josefusovu dorážku Pannovy střely zareagoval tvrdou ranou z mezikruží Radoš. A poté, co po přihrávce Gengela zametl puk do prázdné branky Šinágl, zase mířil přesně k tyči Čechovy branky Trummer.

Na začátku závěrečné třetiny pak domácí zasadili příbramským hokejistům dva rozhodující údery, když nejprve využil přesilovku Seidl a pak se dokonce v početní nevýhodě prosadil Havelka, jenž odzbrojil hostující beky, vydal se sám na Čecha a překonal ho střelou na lapačku.

Tento moment byl nakonec rozhodující. Středočeši sice zásluhou Tlačila ve 48. minutě snížili a ve zbytku hrací doby si vytvořili tlak i šance, které ale likvidoval táborský gólman Šofr. A když už byl tři minuty před koncem překonán, zkazil příbramským radost obětavým skokem na brankové čáře obránce Březina.

Tábor tak vedení uhájil a stal se nejbližším pronásledovatelem vedoucího Kolína. Příbram se propadla až na čtvrté místo, když ji po vítězství 8:2 v Písku přeskočila i pražská Kobra.

HC Tábor – HC Příbram 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Branky: 31. Radoš (Matušík, Skočovský), 40. Trummer (Skočovský), 44. Seidl (Černý, Matušík), 45. Havelka – 29. Josefus (Panna, Hlaváček), 39. Šinágl (Gengel), 48. Tlačil (Josefus). Rozhodčí: Velčovský – Hradil, Maňák.

HC Tábor: Šorf (M. Novák) – Černý, Bouška, Havran, Radoš, Skočovský, Havelka, Beran – Zayml, Řepík, Prášek, Pejchal, Bárta, Březina, Heřman, Matušík, Kadilák, Trummer, Šulek, Seidl.

HC Příbram: Čech (Mlčán) – Straka, Saňa, Hlaváček, Grubner, Kutlák, Holý, Rittig – Šinágl, Rohlík, Kánik, Kolouch, Tlačil, Josefus, Panna, Sirotek, Gengel, Jindra.