S trochu nadsázky lze říci, že Rytíři zaskočili za novými tvářemi do salaše. Ulovili totiž obránce z Košic Marka Baránka a útočníka Litoměřic Matěje Berana. Chybí už jen slovenská legenda Jerguš Bača …
Baránek je už prověřeným extraligovým borcem, do nejvyšší soutěže naskočil včetně play off 180krát. S Litvínovem dokonce v roce 2015 vybojoval mistrovský titul, to však téměř nehrál. Naopak za něj naskakoval do baráže, v níž Severočeši uhájili extraligovou příslušnost s Kladnem v roce 2018. Tehdy v osmém kole dal právě v Kladně vítěznou branku, která v podstatě Litvínov zachránila. S kým se naopak nezachránil, to byly Karlovy Vary v roce 2017, kdy tam hostoval.
Po sezoně 2019/20 Baránek v Litvínově skončil a pokoušel se o kontrakt v Českých Budějovicích. Neuspěl, ale sehnal dobré angažmá v Košicích, kde se mu vedle ex-kladenského Davida Růžičky dařilo a byl nejproduktivnějším obráncem mužstva (5+19 v 42 zápasech). "Umí hrát ofenzivně i defenzivně. Tuto univerzálnost budeme v naší obraně potřebovat," říká manažer Rytířů a zároveň jejich kouč David Čermák.
O příchodu Matěje Berana už jsme s předstihem informovali. Původem Plzeňák se zatím s extraligou trochu míjel. Už proto, že hrál v týmech s vysokými rozpočty, kde to mladí borci mají těžší. Doma s Plzni si nesedl s koučem Čihákem, zlepšil se v Pardubicích, pak dokonce zkusil štěstí ve Spartě. Nakonec zvolil před dvěma lety prvoligové Litoměřice a tam se stal postupně hvězdou silného žáru. Hlavně v uplynulém ročníku, kdy dokonce s 52 body vyhrál produktivitu Chance ligy a s Patrikem Miškářem zářili v každém zápase včetně těch proti Kladnu. Berana zresuscitoval kouč David Bruk, sám hráč mu za to děkuje. Z Pardubic se dobře zná s Ondřejem Machalou. "Matěj chtěl hrát extraligu a k nám přichází s vizitkou produktivního hráče, který díky svým parametrům pomůže v předbrankovém prostoru, kam jsme někoho takového potřebovali," uvedl David Čermák na adresu 190 cm vysokého borce.

Rytíři se dohodli také se třemi oporami z uplynulého ročníku. Nejdramatičtější byla situace u Marka Račuka, jenž byl údajně hodně blízko dohody s Porubou, ale po postupu se do hry o jeho služby vrátili Rytíři a uspěli. Račuk, jehož předností je přehled a silné držení puku, je podobně jako Beran v dobrém věku (28) a podpisem ukázal, že nechce být jen bodovou hvězdou Chance ligy, ale že má i na nejvyšší soutěž.

Podobně jako Adam Kubík. Velký talent kladenského hokeje postoupil mezi elitu s Rytíři už jednou, tehdy ale neměl na postupu tak důležitý podíl jako letos. A podepsal Hradci Králové. Tam se i kvůli změně trenéra neprosadil a přišel návrat do Kladna. Kubík má rozhodně dál extraligový potenciál, stejně jako Račuk či beran to ale musí ukázat ne ledě.

A stejně je na tom nejmladší hráč, jehož Rytíři podepsali, útočník Matyáš Filip. V Chance lize už se ukázal dost, jak loni v Ústí, tak naposledy už o level výš v Kladně. Původem Jihočech z Jindřichova Hradce už je v Kladně osm let, takže zdomácněl. Prosadil se mezi opravdu silnými jmény loňské soupisky, teď bude čekat další posun.

Kladno tedy aktuálně nemá ani jednoho brankáře, má dva obránce Jiřího Ticháčka a Marka Baránka a útočníky Jaromíra Jágra, Tomáše Plekance, Antonína Melku, Tomáše Pituleho, Ondřeje Machalu, Nicolase Hlavu, Vítězslava Bílka, Matěje Berana, Marka Račuka, Adama Kubíka, Matyáše Filipa a Matyáše Šapovaliva.