„Hrálo se o šest bodů, proto se jedná se o velmi důležité vítězství. Teď je naším jednoznačným cílem druhé místo udržet. Máme všechno ve svých rukách,“ cenil si zisku tří bodů generální manažer příbramského týmu Miroslav Bláha, podle něhož byl klíčový mimo jiné zodpovědný výkon domácího celku směrem dozadu. „Jinak to byl těžký a vyrovnaný zápas,“ podotkl.

Jako zlomová se pak pro vývoj utkání ukázala být především 38. minuta, kdy za nerozhodného stavu 1:1 příbramští hokejisté zasadili zásluhou Brzáka s Rohlíkem svému soupeři dva rychlé údery během dvaadvaceti vteřin a odskočili do rozhodujícího dvoubrankového vedení. Tábor sice dokázal čtyři minuty před koncem skóre korigovat, ale více už nestihl.

Navzdory vítězství si je ale celý příbramský tým vědom, že ještě zdaleka nemá nic jistého. „Do konce základní části nás čekají ještě čtyři velmi těžká střetnutí, která musíme rovněž zvládnout,“ narážel Miroslav Bláha na zbývající duely, ve kterých se mužstvo postupně představí na ledě vedoucího Kolína (hraje se zítra od 17.07 hodin), českobudějovického David Servisu, Kobry Praha a vše zakončí doma s Klatovy.

Právě závěrečný soupeř je po středečních zápasech nejbližším pronásledovatelem Příbrami, která má na něj momentálně k dobru čtyři body. „Musíme jít zápas od zápasu a vyhrávat. Každý zápas je nyní už jako play-off,“ dodal Bláha.

HC Příbram – HC Tábor 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Tlačil, 38. Brzák (Straka, Kolouch), 38. Rohlík (Gengel, Šinágl) – 24. Prášek (Březina), 57. Blažek (Hajič, Matušík). Rozhodčí: Velčovský – Žídek, Maňák. Diváci: 420.

HC Příbram: Čech – Straka, Hlaváček, Saňa, Mašek, Grubner, Kutlák, Rittig – Brzák, Kolouch, Kraus, Šinágl, Josefus, Rohlík, Tlačil, Čurda, Panna, Sirotek, Gengel, Kolda.

HC Tábor: Šorf – Černý, Hajič, Radoš, Skočovský, Havelka, Beran – Seidl, Dančišin, Kadilák, Březina, Zayml, Matušík, Blažek, Prášek, Heřman, Bárta, Šulek, Pejchal.