Příbramští hokejisté nastoupili na svého soupeře od úvodu aktivně, což se vyplatilo, protože tím Mladou Boleslav zaskočili a ze své převahy dokázali vytěžit úvodní branku zápasu. Hra se poté vyrovnala a vyrovnalo se záhy i skóre. To navíc dokázal hostující tým ještě do první přestávky otočit ve svůj prospěch a domácí tak i přes dobrý nástup a kvalitní výkon po dvaceti minutách prohrávali 1:2.


Ve druhé třetině pokračovali domácí ve výkonu z první třetiny. Zápas byl od druhé části velmi vyhrocený, což se projevovalo častým vylučováním a potyčkami na obou stranách. Ve druhé dvacetiminutovce jsme viděli celkem čtyři branky, po dvou na obou stranách. Před závěrečnou třetinou tak sice příbramští hokejisté stále o jednu branku prohrávali, ale vše bylo otevřené.


Ve třetí části ukázali hráči HC Příbram velký charakter. Nevzdali se, bojovali a odměnou jim bylo, že dokázali nepříznivý vývoj střetnutí srovnat a za stavu 5:5 tak bylo jasné, že si oba týmy rozdělí po bodu a na aktéry duelu čeká ještě prodloužení, které rozhodne o tom, kdo si z tohoto vyhroceného a nervy drásajícího střetnutí odnese bod navíc.


V nastaveném čase se přiklonilo štěstí na stranu domácího celku, který si to po skvělém výkonu v celém průběhu utkání rozhodně zasloužil. Příbramští hokejisté tak dokázali v prodloužení dokonat obrat a získali tak z tohoto utkání dva body. 


„Měli jsme dobrý vstup do utkání a brzy jsme šli do vedení. Soupeř ale ještě během první třetiny hru vyrovnal a otočil skóre. Po přestávce byla hra poznamenána potyčkami a častým vylučováním, ale ukázali jsme charakter a nakonec jsme byli odměněni ziskem cenného vítězství proti silnému soupeři.“ okomentoval utkání s béčkem Mladé Boleslavi asistent trenéra HC Příbram Karel Tecl.