Lepší oslavu ze sportovního hlediska si stavitel týmu ani nemohl přát. Po celý den mu dělaly radost výsledky hokejové Příbrami. Radost mu udělaly jak výhry mládežnických kategorií, tak i večer A-tým. „Stoprocentně. Byl to krásný výherní den. Když to bude jako teď, tak není co řešit. Vždy je první zdraví, pak vztahy mezi lidmi. Sport je jako třešnička,“ usmál se sportovní manažer Bláha po výhře 6:4. „Bez něj by to tady nikdy nebylo takové, jaké to je teď,“ přitakal kustod Jan Dvořák.

Bláhu těší zejména fakt, že tým, který skládá třetím rokem, mu začíná přinášet ovoce, což bylo vidět i na leděv sobotním duelu s Kobrou. Pražané sice odpověděli úvodní přesilovkový gól Malého, Příbramští ale ještě do přestávky stihli otočit skóre dalšími třemi brankami. „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Plnili jsme pokyny, které jsme si před tím řekli. Manažer musí mít z výsledku radost. Tahle výhra se počítá, zvlášť nad Kobrou,“ konstatoval potěšeně pardubický odchovanec v dresu Baníku Miroslav Rohlík, který měl podíl na čtvrté brance a z přesilovky se pak postaral o vítězný gól.

Od výprasku v Písku (2:7) hrají příbramští hokejisté úplně odlišně. Jsou v pohodě, utkání mají pod kontrolou a poměrnou část v nich dominují. Podobně tomu tak bylo i s Kobrou. „Vůbec jsme to nečekali. Každý zápas s nimi je hrozně těžký a je plný soubojů. Hrozně bolí. Jenom naší prací a tvrdou dřinou jsme ji dokázali poradit,“ přiznal Rohlík. Pražané se marně snažili ohrozit jistého Šorfa v domácí brance ve druhé třetině, a když už skórovali, tak Příbram v závěrečném dějství odpověděla hned dvakrát i díky gólu Rohlíka.

Příbram má po pěti kolech na kontě čtyři výhry a s dvanácti body je na prvním místě. O další tři za ní je hned trio pronásledovatelů Tábor, Kobra a Havlíčkův Brod. Právě na Vysočině začnou svěřenci Jana Tlačila třízápasovou šňůru venkovních zápasů. Na vlastním ledě se představí až 20. listopadu, kdy doma přivítají doposud jediného přemožitele z Písku.

Příbram – Kobra Praha 6:4 (4:2, 0:0, 2:2)

Branky: 4. Malý, 12. Pinkas, 17. Kolouch, 20. Zdeněk, 50. Rohlík, 54. Tlačil – 7. Šteiner, 9. Petrov, 45. Brož, 60. Ryzák. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:2. Rozhodčí: Květoň – Kubíček, Bělohlav. Diváci: 253.