Letci ale byli odhodlaní zlomit černou sérii s Příbramí a na soupeře vlétli. Hosté si navíc vstřelili i vlastní gól a tak v Praze prohrávali po deseti minutách o dvě branky. Z počátečního šoku se ale vzpamatovali a postupně začali ovládat zápas. K obratu v utkání zavelela největší hvězda Baníku Kafka.

„V první jsme nestíhali, něco jsme si k tomu v kabině řekli. Trenér přišel se zajímavými věcmi. I lídři kabiny si k tomu řekli svoje, co chceme hrát. Od druhé třetiny se obraz hry změnil. Byli jsme dominantní,“ mínil Lukáš Bednařík, který se v průběhu zápasu stal z psance hrdinou, když si v první třetině dal vlastní gól. Svou chybu následně odčinil vítěznou trefou.

Hokejisté Příbrami zvládli v duelu s Řisuty roli favorita na výbornou.
Jasný proces. Příbram si hravě doma poradila s posledním

Příbram otočila utkání na svou stranu v polovině zápasu, kdy se prosadila dvakrát v rychlém sledu, kde se i podle domácích začal duel lámat na stranu hostů. Letňanům se sice podařilo srovnat, ale stejně jako v přípravných duelech či prvním vzájemném střetnutí nakonec stejně prohrály rozdílem jedné branky.

„Další vyrovnaný, ale pro nás neúspěšný vzájemný zápas. Soupeř má zkušené mužstvo, počká si na naši sebemenší chybičku, kterou využije, přestože nemá v zápase extra převahu. Tentokrát byl důraznější před brankou. A díky tomu dal o jeden gól více," vracel se za průběhem duelu domácí Jiří Uhlík.

Hokejisté Příbrami
Bonbónek v Příbrami. Do hokejového Utkání hvězd se zapojí tři hráči i trenér

Příbram tak načala sérii venkovních zápasů hodně cenným vítězstvím na ledě Letňan. „Na malém hřišti je to vždycky boj. Nakonec jsme se k tomu dokázali přizpůsobit a přetavit ve vítězství,“ uvedl Bednařík. Baník následně bude postupně zajíždět na led Chomutova, Děčína a pražské Kobry. Už nejbližší utkání s Piráty nabídne souboj prvního s druhým.

Letňany – Příbram 3:4 (2:1, 1:2. 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Mácha (Theimer), 11. Ducháč, 34. Sklenář (Háva) – 14. Kafka (Saňa, Jiroušek), 31. Duchan (Kafka, Bednařík), 33. Pětník (Bečvář), 50. Bednařík (Kafka, Saňa). Rozhodčí: Barek – Rubáš, Tvrdík. Diváci: 350.

Letňany: Nečas – Fiala, Háva, Němeček, Niko, Gurjevskij, Drtina, Hamšík, Ducháč – Turek, Arnošt, Mrňa – Poppel, Sklenář, Korčák – Theimer, Mácha, Uhlík – Poul, Labuzík, Jobánek

Příbram: Jiroušek – Zdeněk, Havelka, Jelínek, Krejčí, Saňa, Patzelt – Kafka, Furch, Pětník – Bečvář, Svoboda, Josefus – Duchan, Gengel, Hasman – Mařík, Bednařík, Chlouba