Předchozí
1 z 5
Další

Série HC Hvězda Praha – SK Sršni Kutná Hora

1. zápas: úterý 13. 2. od 18:45 – Praha

2. zápas: pátek 16. 2. od 18:30 – Kutná Hora

3. zápas: neděle 18. 2. od 17:30 – Kutná Hora (potenciální)

Jako první se začnou vyřazovací boje hrát na ledě pražské Hvězdy, která se popere o postup s Kutnou Horou. Pražané posbírali během základní části 28 bodů za osm tříbodových vítězství, jednu výhru za dva body a dvě porážky za bod. Ve zbylých devíti zápasech Hvězda padal v základní hrací době. Ve skupině Sever tak brala až čtvrtou příčku, ale na třetí Mělník jí scházel pouhý bod. Naopak před posledními Benátkami měli hokejisté z hlavního města devítibodový náskok. Za celou základní část nastřílela Hvězda 79 branek a inkasovala 74x.

To Kutná Hora odehrála v základní části o jedno utkání víc než Hvězda a zapsala hned o sedm bodů více. Celkových 35 bodů stačilo ve skupině Východ na třetí místo. Sršni se na něj vyhoupli díky deseti výhrám v základní hrací době, dvěma v prodloužení nebo na nájezdy a jedné porážce za bod. V základní hrací době prohráli Kutnohorští osmkrát. V posledních kolech už měli svěřenci Jiřího Kadlece pozici ve skupině jasnou – na druhé Poděbrady ztráceli devět bodů a před čtvrtými Žabonosy měli náskok 12 bodů. Co se týče branek, nasázela jich Kutná Hora 94 a inkasovala 90.

Hvězda s Kutnou Horou se v rámci této sezony utkaly teprve 13. ledna, kdy se hrálo rovněž v hlavním městě. Domácí tehdy vedli o dva góly po zásazích Jana Slavíka a Jana Klečky, Sršni ale ještě v první části snížili trefou z hole Lukáše Berana a po polovině utkání srovnali, když se trefil Jiří Kadlec. Kutná Hora ve třetí část dokonce odskočila do vedení brankou Vojtěcha Dytrycha, jenže Hvězda stačila odpovědět. Pět a půl minuty před koncem smazal rozdíl Benjamín Velas a duel dospěl až do nájezdů. V těch si nakonec uzmuli výhru 4:3 a bod navíc domácí hokejisté, když rozhodující nájezd proměnil Petr Janásek.

Série SC Kolín B – HK Lev Slaný

1. zápas: úterý 13. 2. od 19:15 – Kolín

2. zápas: pátek 16. 2. od 18:30 – Slaný

3. zápas: neděle 18. 2. od 17:00 – Slaný (potenciální)

Jen o půl hodiny později než duel v Praze začne také série mezi Kolínem a Slaným, která bude mít jasného favorita. Kolín se totiž prosmýkl do předkola až jako úplně poslední tým před dvojicí celků, kterým skončila sezona. Béčko prvoligového týmu posbíralo za 21 zápasů šest výher v základní hrací době a čtyřikrát bodovalo díky porážkám v prodloužení nebo na nájezdy. Ve zbylých jedenácti případech kozlové padli bez bodového importu a s celkovými 22 body skončili ve skupině Východ na pátém místě. S 66 vstřelenými góly byli nejméně produktivním týmem východu, na druhou stranu 83 inkasovaných branek bylo v rámci skupiny druhé nejnižší číslo. Na čtvrté Žabonosy ztrácel Kolín pouhý bod a před poslední Mladou Boleslaví měl pětibodový náskok.

To Slaný znovu podávalo velmi kvalitní výkony a ve skupině Sever před sebe pustilo o čtyři body jen Rakovník. Jinak Lev jedenáctkrát bral tři body, třikrát dva body a třikrát jeden bod. Pouze třikrát padli slánští hokejisté v základní hrací době a celkově zapsali 42 bodů do tabulky. Před třetím Mělníkem měli k dobru propastných 13 bodů a dlouho mohli pomýšlet na přímou účast ve čtvrtfinále. Nakonec se do něj budou muset probojovat přes předkolo, kde budou jasným favoritem. Během 20 zápasů dlouhodobé fáze stihli nastřílet 81 gólů a inkasovali jen 65x.

Jediný vzájemný zápas mezi Kolínem a Slaným v této sezoně se datuje k úplnému začátku ročníku – konkrétně ke třetímu kolu, které se hrálo 24. září. A tehdy se jednalo o pořádně vyrovnanou bitvu. Slaný šlo na ledě soupeře brzy do dvougólového vedení, když se dvakrát prosadil Martin Suda. Kolín ale odpověděl v úvodu druhého dějství a rozdíl smazal. Nejprve se prosadil Filip Svoboda a v přesilové hře pak Jakub Semirád. Ve 45. minutě pak kozlové obrat dokonali a gólem Jana Hanuše šli do trháku. Ten ale stačil Lev tři minuty před koncem smazat díky gólu Matyáše Rendly. V prodloužení pak přisoudil druhý bod hostům za výhru 4:3 Martin Šimáček.

Série HC Junior Mělník – HC Rytíři Vlašim

1. zápas: středa 14. 2. od 18:30 – Mělník

2. zápas: sobota 17. 2. od 17:30 – Vlašim

3. zápas: neděle 18. 2. od 17:30 – Vlašim (potenciální)

Papírově nejvyrovnanější bitvu by měla přinést série mezi Mělníkem a Vlašimí, která odstartuje na ledě Junioru ve středu odpoledne. Právě Mělník, který dlouhá léta patří mezi nejlepší týmy soutěže, za sebou má ale rozpačitou základní část. Z dvaceti zápasů vyhrál osmkrát v základní hrací době, jednou za dva body a třikrát bral bod za porážku v prodloužení nebo nájezdy. Hned osmkrát pak padli svěřenci trenéra Libora Stinky v základní hrací době. Celkem tedy posbírali 29 bodů a ve skupině Sever skončili třetí. Na druhé Slaný ztráceli třináct bodů a před čtvrtou Hvězdou měli jen bodový náskok. Mělničtí hokejisté si ze základní části odnesli téměř vyrovnané celkové skóre – 70 gólů vstřelili a 69 jich obdrželi.

Vlašimští Rytíři letos zvládli odehrát všechny zápasy základní části v 60 minutách. Hned jedenáctkrát se v nich radovali a desetkrát nebrali ani bod. Dohromady tedy mají na svém kontě 33 bodů a ze skupiny Jih jdou do předkola ze třetího místa. Na druhé Velké Popovice, které postoupily rovnou do čtvrtfinále, ztrácela Vlašim propastných 13 bodů, před čtvrtým Královým Dvorem, který se do vyřazovacích bojů nedostal, ale měla k dobru pohodlných 12 bodů. Varovným prstem před startem předkola může být pro vlašimské hokejisty negativní skóre. Rytíři sice dali 93 gólů, ale sami jich inkasovali rovnou 97.

Mělník a Vlašim si spolu v této sezoně střihli předvánoční duel 16. prosince, který byl bohatý na góly. Domácí junior tehdy odskočil do vedení hned po 79 sekundách a svůj náskok si celý zápas hlídal. Mělničtí si nakonec dokráčeli pro vítězství 7:4 a důležité tři body. V jejich dresu se trefili Matyáš Šimon, Aleksei Dobrov, Miloslav Cafourek, Jan Vernek, Filip Štrombach a dvakrát Tomáš Havel. Na druhé straně se mezi střelce zapsal Tomáš Pessr a hned třikrát vlašimský kapitán Dominik Florián. Bude právě on hlavní zbraní v sérii proti Mělníku?

Série HC Poděbrady – HC Žabonosy

1. zápas: čtvrtek 15. 2. od 19:00 – Poděbrady

2. zápas: sobota 17. 2. od 17:00 – Poděbrady

3. zápas: neděle 18. 2. – Kolín (potenciální)

Druhou sérií předkola, která by měla mít podle papírových předpokladů jasného favorita, je ta mezi Poděbrady a Žabonosy, jejíž start je na programu až ve čtvrtek – paradoxně na ledě lépe umístěných Poděbrad. Ty za sebou mají další skvělou základní část. Ze 21 zápasů jich vyhrály hned 14 v základní hrací době a k tomu přidaly další jedno vítězství za dva body. Šestkrát pak padli hokejisté z lázeňského města v základní hrací době. Celkově jim to dalo 44 bodů, což ve skupině Východ stačilo na druhé místo za suverénní Čáslaví, která měla o šest bodů více. Pouhé dva body pak chyběly Poděbradům k přímému postupu do čtvrtfinále. I tak by ale hokejisté Poděbrad jako druhý nejproduktivnější tým soutěže neměli mít problém se probojovat do dalšího kola. V základní části nastříleli úctyhodných 114 branek a sami inkasovali jen 88x.

Žabonosy budou podle všech předpokladů v této sérii outsiderem, první dva zápasy, na které jistě dojde, navíc hrají na ledě soupeře. Během základní části dokázal klub z kolínského okresu šestkrát vyhrát v základní hrací době, dvakrát si připsal po dvou bodech a jednou po bodu. Rovnou dvanáctkrát pak za porážku nebral ani bod. Se 23 body se tedy žabonoští hokejisté umístili ve skupině Východ na čtvrtém místě – o bod před Kolínem a o 12 bodů za Kutnou Horou. Do předkola navíc půjdou Žabonosy se značně záporným skóre – samy daly 72 branek a dostaly jich rovnou o 30 více.

Poděbrady a Žabonosy jsou jediné dva týmy, které se spolu potkaly ve skupině a nyní proti sobě stanou i v předkole play-off. První vzájemný duel mezi sebou odehrály hned v prvním kole 16. září na ledě Poděbrad. Žabonosy tehdy hned čtyřikrát vedly, pokaždé ale o jednogólový náskok přišly a gólem 11 sekund před koncem krutě padly 4:5. Na straně domácích se prosadili Adam Bartoň, Dominik Čapek, Antonín Jelínek a dvakrát Lukáš Tuma. Na straně hostí se podepsali pod góly Pavel Kubát, Jaroslav Kedršt, Jan Kubišta a Jan Smejkal.

Podobně vyrovnaný vývoj a výsledek navíc přinesl i druhý vzájemný duel těchto dvou soupeřů, který se hrál 3. prosince v Kolíně. Tehdy odskočily Poděbrady dvakrát do trháku, který Žabonosy dokázaly smazat. Na konci druhé části dokonce domácí vývoj otočili, jenže hosté se v posledních 14 minutách trefili třikrát a vyhráli 5:3. Za domácí se trefili Dominik Hrachovec, Jan Smejkal a Petr Pýcha. V dresu Poděbrad se radovali Filip Kejdana, Lukáš Tuma, Adam Bartoň, Roman Verbík a Lukáš Rindoš.

Play-down

Play-down mezi nejhoršími týmy jednotlivých skupin si letos zahraje z jihu Žebrák, ze severu Benátky nad Jizerou a z východu Mladá Boleslav. První zápasy se hrají v soboty 17. února (od 17:45 Žebrák – Benátky nad Jizerou), 24. února (Benátky nad Jizerou – Mladá Boleslav) a 2. března (od 17:45 Žebrák – Mladá Boleslav). Všechny týmy by se spolu navzájem měly utkat dvakrát, přičemž do tabulky se počítají výsledky ze vzájemných zápasů základní části. Poslední celek musí bojovat o setrvání v soutěži v baráži o krajskou ligu.