1/5

Série HC Hvězda Praha – SK Sršni Kutná Hora

1. zápas: úterý 13. 2. od 18:45 – Praha

2. zápas: pátek 16. 2. od 18:30 – Kutná Hora

3. zápas: neděle 18. 2. od 17:30 – Kutná Hora (potenciální)

Jako první se začnou vyřazovací boje hrát na ledě pražské Hvězdy, která se popere o postup s Kutnou Horou. Pražané posbírali během základní části 28 bodů za osm tříbodových vítězství, jednu výhru za dva body a dvě porážky za bod. Ve zbylých devíti zápasech Hvězda padal v základní hrací době. Ve skupině Sever tak brala až čtvrtou příčku, ale na třetí Mělník jí scházel pouhý bod. Naopak před posledními Benátkami měli hokejisté z hlavního města devítibodový náskok. Za celou základní část nastřílela Hvězda 79 branek a inkasovala 74x.

To Kutná Hora odehrála v základní části o jedno utkání víc než Hvězda a zapsala hned o sedm bodů více. Celkových 35 bodů stačilo ve skupině Východ na třetí místo. Sršni se na něj vyhoupli díky deseti výhrám v základní hrací době, dvěma v prodloužení nebo na nájezdy a jedné porážce za bod. V základní hrací době prohráli Kutnohorští osmkrát. V posledních kolech už měli svěřenci Jiřího Kadlece pozici ve skupině jasnou – na druhé Poděbrady ztráceli devět bodů a před čtvrtými Žabonosy měli náskok 12 bodů. Co se týče branek, nasázela jich Kutná Hora 94 a inkasovala 90.

Fotogalerie: Krajská liga: Hvězda Praha - Mělník

Hvězda s Kutnou Horou se v rámci této sezony utkaly teprve 13. ledna, kdy se hrálo rovněž v hlavním městě. Domácí tehdy vedli o dva góly po zásazích Jana Slavíka a Jana Klečky, Sršni ale ještě v první části snížili trefou z hole Lukáše Berana a po polovině utkání srovnali, když se trefil Jiří Kadlec. Kutná Hora ve třetí část dokonce odskočila do vedení brankou Vojtěcha Dytrycha, jenže Hvězda stačila odpovědět. Pět a půl minuty před koncem smazal rozdíl Benjamín Velas a duel dospěl až do nájezdů. V těch si nakonec uzmuli výhru 4:3 a bod navíc domácí hokejisté, když rozhodující nájezd proměnil Petr Janásek.

arrow_left Předchozí
1/5
Další arrow_right