„Hráli jsme strašně. Byly to asi naše nejhorší třetiny v letošní sezoně. Hráčům chyběl nejen pohyb, ale i samotná chuť do hry,“ konstatoval asistent trenéra Miroslav Hájek.

V kabině Příbrami tak rozhodně nepanovala dobrá nálada a nelze se divit, že se hlavní trenér Miroslav Mach spolu se svým kolegou rozhodli na nepříznivý vývoj reagovat změnami v sestavě. „Museli jsme něco změnit a tak jsme sáhli do složení útoků, které jsme naprosto přeházeli,“ přiznal Hájek.

Ukázalo se to jako správný krok. Domácí dostali nový impuls, navíc se dvěma rychlými góly Svobody a Gengela dostali do kontaktu a rázem byli zpět ve hře o body. Hokejisté Rakovníka ovšem následně nejprve využili přesilovku, pak potrestali chybu domácích hráčů a znovu odskočili do tříbrankového vedení.

Příbram se ještě jednou dokázala zásluhou Mikesky a Gengela dostat na dostřel. Do konce zápasu v tu chvíli zbývala minuta a půl, která však na vyrovnání, jež by dostalo zápas do prodloužení, nestačila. „Poslední část byla z naší strany lepší, ale vzhledem k výkonu v předchozích fázích duelu jsme si body nezasloužili,“ měl jasno příbramský asistent.

Mužstvo tak po zápase ve Velkých Popovicích padlo po druhé v řadě. „Komplikace to je, ale není tak hrozivá. Musíme teď ovšem zvítězit ve Slaném,“ dodal Miroslav Hájek.

Příbram - Rakovník 4:5

Branky a nahrávky: 42. Svoboda (Furch, Mikeska), 43. Gengel (Mácha, Kadič), 57. Mikeska (Pouska), 59. Gengel - 14. Hegenbart (Okegawa, Vyskočil), 22. Okegawa (Vyskočil), 37. Hulcr (Kratochvíl), 53. Hegenbart (Vyskočil, Okegawa), 53. Tolkner (Mikeš). Třetiny: 0:1, 0:2, 4:2.