Už před zápasem viselo ve vzduchu, že by se oba týmy mohly potkat znovu v play off a výsledky tomu dopomohly. Ani jeden z týmů nechtěl prozradit tomu druhému, s čím na něj vyrukuje ve vyřazovacích bojích. „Myslím si, že z tohoto zápasu se toho moc načíst nedalo, jelikož ani jeden z týmů nechtěl odkrýt karty před blížícím se play off,“ potvrdil za domácí obránce David Zdeněk.

Jako první udeřili hosté, když využili přesilovku, Příbramští ale odpověděli stejným způsobem a hned dvakrát. „K zápasu jsme nepřistoupili úplně správně nastaveni. Řekl bych, že povědomě jsme měli v hlavách, že se už o nic nehraje. Dle toho naše hra taky tak vypadala, byla rozházená, nesystémová a bez zápalu,“ uvedl Zdeněk, který nakonec vstřelil vítězný gól. Na startu závěrečného dějství zvýšil na 3:1. Hosté sice ještě šest minut před závěrečnou sirénou snížili, na víc se ale nezmohli.

Hokejisté Příbrami prohráli v předposledním utkání nadstavby v Táboře 2:5.
Rozhodnuto. Příbram už ví, z jaké pozice jde do play off. Čeká na soupeře

Příbram i v závěrečném utkání nadstavby dodržela trend, který nastolila právě zkraje února ve Vrchlabí. Mít, co nejdříve utkání pod kontrolou a vyhrát klidně i na menší počet branek. Nyní jim k tomu pomohly i dvě využité přesilovky. „Řekl bych, že se ještě budou více sehrávat na tréninku, aby bylo více variant, co sehrát, když se na nás soupeř začne připravovat a bude vědět, jak nás bránit,“ poznamenal Zdeněk.

V kádru domácího se objevilo několik hráčů, kteří v předchozích dnech laborovali se zraněním, ať už obránce Patzelt či hvězda týmu Kafka. „Je skvělé, že se kluci vrátili po dlouhých zraněních a mohli se dostat do zápasového tempa,“ těšilo Zdeňka. Duel s Vrchlabím naopak kvůli zranění nedohrál Krejčí. Nyní ale bude mít víc jak týden na vyléčení. První utkání play off se hraje až 12. března na ledě Příbrami.

„Bude to zajímavá série. Vrchlabí je nepříjemný soupeř, dobře bruslí a mají spoustu individuálně kvalitních hráčů. Určitě bude dobrá atmosféra, protože jak vrchlabští, tak příbramští fanoušci umí udělat dobrou atmosféru. Takže doufám, že jich na první zápas v Příbrami přijde co nejvíce a poženou nás za vítězstvím,“ řekl k nadcházejícím bojům Zdeněk.

Příbram – Vrchlabí 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Krejčí (Kafka, Gengel), 26. Duchan (Jelínek, Saňa), 42. Zdeněk (Josefus, Rajgl) – 5. Urban (Chrtek), 54. Chalupa (Urban, Chrtek). Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Rozhodčí: Battěk – Kurtin, Beneš. Diváci: 491.

Příbram: Jiroušek – Havlín, Zdeněk, Jelínek, Havelka, Rajgl, Krejčí, Saňa, Patzelt – Furch, Pětník, Svoboda – Josefus, Chlouba, Mařík – Pinkas, Kolda, Kafka – Gengel, Bednařík, Duchan.

Vrchlabí: Holubec – Hladík, Kaštánek, Bendík, Boukal, Perička, Sýkora – Urban, Šlaicher, Chrtek – Cerman, Chalupa, Krsek – Kastner, Kozák, Tatar – Mach, Jirků.