Oba gólmani byli po většinu zápasu klíčovými postavami v rámci dějství u řeky Otavy. Jak Kříz v domácí brance, tak Dominik Šorf v příbramské drželi dlouho střelce soupeře na uzdě. Proto se po padesát minut hrálo vyrovnané utkání. Příbram navíc odjela k utkání bez několika klíčových opor. Chyběli ji například nejproduktivnější hráč a kapitán týmu Petr Josefus, jehož na ledě v roli vůdce zastoupil Ondřej Panna, nebo v obranných řadách zkušený matador Zdeněk Kutlák.

Středočeši tak nastoupili do utkání pouze s jedenácti útočníky a šesti beky. Třetí útočná formace byla doplněna o Davida Beneše z rezervního týmu a juniorského beka Ondřeje Vinše. „Věděli jsme, že sem přijela Příbram oslabená. Drželi jsme taktiku, kterou jsme potřebovali,“ prozradil po zápase domácí asistent trenéra Pavel Hejl.

Příbramští hokejisté zvítězili v Chebu 9:6.
Divoká přestřelka na západě Čech. Příbram si vystřílela druhé místo

Baník tak čekala u řeky Otavy těžká šichta a dlouho ji trvalo, než dostala zápas pod kontrolu. Sice měla po většinu zápasu více ze hry, ale do vedení se dvakrát dostal Písek. „Náročné utkání. K zápasu jsme přijeli v oslabené sestavě a o to víc jsme museli makat a vítězství si zasloužit,“ podotkl útočník Miroslav Rohlík, který převzal zápase produktivitu na sebe a s bilancí 1+3 vedl Baník za důležitou výhrou.

„Za stavu 2:1 jsme nedali dva nájezdy. Oni potom využili druhou přesilovku, z další dali na 3:2 a zkušený tým jako Příbram si zbytek pohlídal,“ litoval Hejl. Favoritovi dlouho trvalo, než zlomil utkání na svou stranu. Podle Rohlíka bylo největší příčinou zejména neproměňování šancí. Gólman Písku Richard Kříž předváděl až do padesáté minuty skvělý výkon a držel domácí tým ve hře.

S příchodem poslední desetiminutovky ho ale překonal právě Rohlík a jeho trefa se ukázala jako rozhodující. Rychlou pojistku mohl přidat Jan Tlačil mladší. Uklidnění dodaly hostům až dva slepené góly. I 24letý útočník souhlasil, že na domácích bylo vidět, že hrají hlavně o záchranu a gól na 2:3 z jejich pohledu jim sebral poslední síly.

Kladenský maskot letos baví fanoušky na stadionu v Chomutově.
Maskot by si měl rozumět s dětmi a být v kondici, říká kladenský Rytíř

Zápas na jihu Čech byl z hlediska Příbrami o trpělivosti, psychické odolnosti a bojovnosti. „Každopádně Písek je houževnatý soupeř a nevypustí jediný souboj, takže se snažil až do konce,“ dodal Rohlík, který u řeky Otavy zapsal už třetí čtyřbodový večer v sezoně.

Baníku pomohl i jeho nadcházející soupeř z Řisut, který překvapivě doma porazil 2:1 Kobru a tím pádem se svěřenci Jana Tlačila staršího odpoutali od Pražanů v tabulce na rozdíl tří bodů a mají oproti nim ještě jedno utkání k dobru. Nyní příbramští hokejisté přivítají středočeského soka na vlastním ledě. Hraje se v sobotu od 17 hodin.

Písek – Příbram 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 8. Bednařík (Dosek), 39. Čížek (Bednařík, Hrakholski) – 19. Tlačil (Rohlík, Bečvář), 42. Bečvář (Rohlík), 51. Rohlík (Tlačil, Malý), 56. Bečvář (Tlačil, Rohlík), 57. Gengel (Panna, Furch). Rozhodčí: Jílek – Kubíček, Tuháček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 250.

Písek: Kříž – Tampier, Kouba, Dudáček, Dosek, Dvořák, Novák, Hail, Turek – Čížek, Bednařík, Hrakholski, Sýbek, Brož, J. Volf, L. Volf, Januška, Šuhaj.

Příbram: Šorf – Vinš, Hlaváček, Havlín, Saňa, Malý, Zdeněk, Jelínek – Beneš, Tlačil, Bečvář, Furch, Pinkas, Rohlík, Panna, Gengel.