Zatímco na podzim chyběl Tlačil na střídačce kvůli operaci kolena a vracel se po několikatýdenní rekonvalescenci, tak teď odešel sám z vlastní vůle. „Na žádost hlavního trenéra A-týmu HC Baník Příbram Jana Tlačila došlo k jeho uvolnění vedením klubu do konce této sezóny,“ píše se v oficiální zprávě klubu na webových stránkách s tím, že obě strany budou jednat o pokračování spolupráce do budoucna.

Tlačil chybí na střídačce už od poloviny ledna. Naposledy ho mohli diváci spatřit ve 30. kole v duelu s Řisuty (7:0). Od té doby odehrál Baník osm utkání a dál už se bude muset obejít bez něj. „Pan Tlačil odvedl skvělou trenérskou práci. Hokej v Příbrami pozvedl na vysokou úroveň a za to mu patří velké poděkování od vedení klubu,“ stojí v prohlášení. Tým tak už měsíc vede z role hlavního kouče dosavadní vedoucí týmu Pavel Marek, asistentem dál zůstává Miroslav Hájek.

Podle informací Deníku je za odchodem Tlačila mnohem víc. Nejméně dva zdroje potvrdily, že se proti 62letému trenérovi postavili hráči (vyjma Jana Tlačila mladšího) včetně klíčových postav týmu a společně proti němu sepsali petici a nechtěli pod ním dál trénovat. Sesbírané podpisy následně donesli generálním manažerem Miroslavem Bláhou, který však tuto informaci popřel.