Odchovanec pražské Slavie přišel do Příbrami před začátkem letošní sezony na hostování, kdy se nechal zlákat dalším příbramským hráčem a svým dlouholetým kamarádem Tomášem Furchem. „Na konci minulé sezony komise rozhodla o neúčasti ročníku 1999 v mládežnických kategoriích. Po této zprávě mi napsal Tomáš Furch, který se mě zeptal, co plánuji dál, že v Příbrami by pro mě případně bylo místo. V danou chvíli to byla asi nejlepší možná varianta,“ nastínil okolnosti svého příchodu do kádru Středočechů Kodad, který je od prvních chvil v klubu naprosto spokojený. „Atmosféra je skvělá. V kabině je dobrá parta, do které mě kluci přijali, takže jsem zapadl velmi rychle,“ prohlásil nadějný brankář.

Původně ovšem přicházel do týmu na pozici gólmana číslo dvě. Měl sbírat zkušenosti v dospělém hokeji a především krýt záda zkušenějšímu Jakubu Čechovi. V úvodu sezony tomu tak skutečně bylo, ale osud tomu chtěl a Kodad musel v klíčové části sezony, po zranění svého konkurenta naskočit do branky, kterou poprvé strážil v zápase na ledě Černošic, kde sice příbramští hokejisté prohráli (6:2), ale od té doby nenašli v následujících čtyřech duelech přemožitele a připsali si patnáct bodů, na kterých se svým výkonem výrazně podílel i talentovaný mladík s maskou. „Snažím se týmu vždy dát maximum a být adekvátní náhradou za Jakuba Čecha. Je pro mě velká výzva a zároveň i příležitost se ukázat,“ přiznal Matěj Kodad.

Naposledy se předvedl v neděli na ledě Vlašimi, kde několika skvělými zákroky pomohl k vítězství 6:4. „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Soupeř předváděl velice kvalitní hru a bylo vidět, že je hladový a chce zvítězit. Navíc mu na domácím ledě pomáhali fanoušci v ochozech, kteří na zápas dorazili v hojném počtu. Utkání jsme ale perfektně ubojovali a přivezli si cenné tři body,“ pochvaloval si Kodad.

Příbram se tím výrazně přiblížila postupu do vyřazovací části, ale definitivní jistotu stále ještě nemá. „Všichni máme jeden cíl, kterým je postup do play-off. Základní část se blíží ke svému závěru a v zápasech je to cítit,“ uvědomuje si Matěj Kodad, který se ukázal být velkým příbramským trumfem, důležitost každého zápasu.

I proto zatím neřeší svou další budoucnost. Nevylučuje ovšem, že ji i nadále spojí s Příbramí. „Sám nevím, co bude v příští sezoně, kde budu působit. V Příbrami jsem na hostování, tudíž záleží i na klubu, zda o mě budou mít trenéři a vedení i nadále zájem. Po sezóně zvážím všechny své možnosti, všechno se bude hlavně odvíjet od studií na vysoké škole. Momentálně se ale soustředím na probíhající sezonu a věřím, že to dotáhneme daleko. Navíc se začínám připravovat na maturitu, takže je toho opravdu hodně,“ potvrdil Matěj Kodad, kterého tak v blízké době čekají další velké výzvy nejen v hokejovém brankovišti, ale také ve školní lavici.

Zvládne je všechny na jedničku?

Zdroj: HC Příbram