Trenér Mach se musel obejít bez čtyř hráčů - Čecha, Poustky, Funka a Máchy, což byla velká komplikace. „Jsou to naši klíčoví hráči, jejich ztráta byla citelná, ale nechci se na to vymlouvat,“ přiznal příbramský kouč, který už dříve upozorňoval, že jeho tým musí i přes tři výhry v řadě podat mnohem lepší výkon než v posledních zápasech. „To se bohužel nestalo a mé obavy se potvrdily,“ řekl zklamaně.

Příbram za svým soupeřem zaostávala a v polovině zápasu prohrávala rozdílem tří branek. Pak se sice trefil dvakrát Gengel, který ve třetí části snižoval na rozdíl jedné branky, ale to bylo ze strany hostujícího celku všechno. „Za stavu 3:2 jsme měli dvě dobré příležitosti na vyrovnání, ale tentokrát jsme neměli štěstí, které jsme si vybrali v předchozích střetnutích. Místo toho jsme inkasovali v oslabení čtvrtou branku, která duel definitivně rozhodla,“ popsal klíčové momenty Miroslav Mach. Do závěrečné sirény pak domácí zpečetili celkové skóre ještě dalšími dvěma góly.

V následujících šesti zápasech tak hokejisty Příbrami čeká těžký boj o postup do vyřazovací části. „Potřebujeme získat alespoň patnáct bodů,“ má jasno Mach.

SK Černošice – HC Příbram 6:2 (2:0, 1:1, 3:1).
Branky Příbrami: Gengel 2.
HC Příbram: Kodad – Matouš, Šlemenda, Erben, Rampfel, Grubner, Gengel, Mikeska, Furch, Svoboda, Beneš, Šmejkal, Rejzek, Kadič, Pejsar