Oběma celkům chybělo při druhém předsezónním měření sil několik opor. Příbram dorazila k řece Otavě například bez brankáře Šorfa, obránců Havlína, Sani či zkušených borců vepředu Gengela a Josefuse. Naopak se poprvé v jejím dresu představil mezi beky Krejčí, který před tím s týmem absolvoval jeden trénink. Utkání s Pískem se však Baníku moc nepodařilo. .

„Zápas špatný. Myslím si, že na zápase nenajdeme nic pozitivního. Samozřejmě jsme hráli v sestavě, která nebyla kompletní. Chyběli nám lídři týmu. To nás, ale neomlouvá a s předvedenou hrou nikdo z týmu nebyl spokojen,“ řekl po zápase Lukáš Bednařík, který do Příbrami přišel loni právě z Písku, kde před tím strávil čtyři sezony.

Právě 26letý útočník byl u toho, když se Příbrami podařilo otevřít skóre z hole Krejčího. Za domácí kontroval Volf. Hostům ještě do přestávky vrátil vedení Pinkas, avšak Písku se podařilo v závěrečném dějství otočit výsledek na svou stranu. „Odehráli jsme slušné utkání, i když v nějakých pasážích nás Příbram zamkla v obranném pásmu. Hráči plnili, co měli. Hru jsme dokázali vyrovnat, počkali jsme si a dokázali vstřelit branky,“ pochvaloval si kouč Jihočechů Jan Trummer.

Jeho svěřenci předvedli doma výrazně lepší výkon oproti duelu, před měsícem, který Příbram ovládla na svém ledě 7:1. Naopak na straně Baníku bylo znát velké rozhořčení. „Nedominovali jsme, přizpůsobili jsme se hře soupeře, což se nesmí stávat. V domácím utkání jsme byli produktivní a organizovaný. V odvetném zápase nám chyběla hokejovost,“ mínil Bednařík.

Pro Příbram se tak jedná o zdvižený varovný prst před začátkem sezony, která jim začne za deset dní. Písek bude velmi pravděpodobně patřit ke skupině týmů bojující v dolní polovině tabulky. „Předpokládám, že si podobné zápasy v sezóně pohlídáme a v duelech s Pískem budeme stoprocentní,“ prohlásil útočník Baníku. „Pro nás správná facka v tom stylu, že žádného soupeře nemůžeme podcenit a vždy předvádět stoprocentní výkony a nasazení,“ dodal vzápětí.

Omluva fanouškům je na místě a odčinit zaváhání budou moci příbramští hokejisté už v pátek, kdy se utkají s Letňany. Hrát se bude v Praze. „Věřím, že další zaváhání nepřijde a budeme rádi za co největší diváckou podporu,“ uzavřel Bednařík.

Písek – Příbram 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Volf (Radoš), 44. Rousek (Volf), 47. Matiášek (Rousek, Hanus) – 23. Krejčí (Bednařík), 38. Pinkas (Kolda, Havelka). Vyloučení: 1:4. Bez využití.

Písek: Kříž – Radoš, Hanus, Šilhán, Turek, Pavlát, Kurfürst – Matiášek, Volf, Rousek – Ženíšek, Koupal, Hracholski – Novotný, Brož, Kolář – Beránek.

Příbram: Jiroušek – Krejčí, Havelka, Zdeněk, Jelínek, Patzelt, Rajgl – Kafka, Kolda, Pinkas – Mařík, Pětník, Furch – Bednařík, Bečvář, Svoboda.