Příbram našla střelce na vítězné branky. Podruhé za sebou se o rozdílovou trefu postaral Ondřej Havlín. Mladý bek obstaral rozdílovou trefu už v osmé minutě a domácí následně udrželi náskok až do konce utkání. „Měli jsme tu výhodu, že jsme vždy ve vítězných zápase vedli a že jsme se od toho mohli odrazit a být při zápase více klidnější než soupeř,“ uvedl domácí Josef Hasman.

Opět se tak potvrdilo, jako v předchozím průběhu celé série, že tým, který dá první gól a vyhraje úvodní dějství, opanuje vzápětí celý zápas. Začátek zápasu měl přitom lepší Tábor. Šorf však proti bývalým spoluhráčům uzamkl svou bránu a udržel čisté konto. Poslední zápas hodně stál na něm, neboť další branku přidala Příbram až v závěru, kdy v 57. minutě přidal pojistku Hasman, který před sezonou zamířil do Báníku právě z jihočeského celku.

„Poslední krok je nejtěžší, Tábor hrál o všechno a my jsme sérii chtěli ukončit doma,“ podotkl útočník Příbrami. Vytyčený cíl se středočeskému celku podařilo splnit. Na jeho gól na 2:0 navázal ještě přesným zápasem do prázdné brány Kafka a o postupujícím bylo definitivně rozhodnuto.

„Jsme ohromně zklamaní, ale nezbývá nám, než pogratulovat soupeři k zaslouženému postupu. Je třeba říct, že v utkání nemůžeme klukům upřít snahu, ale koncovka nás zradila, což se v podstatě promítlo do celého zápasu,“ smutnil na straně hostů trenér Aleš Krátoška. Loňský vítěz 2. ligy tak letos končí už v prvním kole play-off. Příbram se naopak může těšit na čtvrtfinále, ve kterém vyzve chomutovské Piráty.

Příbram – Tábor 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Havlín (Hasman, Saňa), 57. Hasman (Grubner, Josefus), 59. Kafka (Saňa, Šinágl). Vyloučení: 4:6. Bez využití. Rozhodčí: Valenta, Kosnar - Tvrdík, Rubáš. Diváci: 1500

Příbram: Šorf – Zdeněk, Saňa, Grubner, Havlín, Patzelt, Vinš, Zedek – Pinkas, Hasman, Gengel, Eret, Josefus, Brzák, Bečvář, Furch, Bednařík, Dragoun, Kafka, Šinágl.

Tábor: Gába - Plášil, Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý, Hajič - Kohút, Dančišin, Prášek - Seidl, Matušík, Bahenský - Endál, Milfait, Vlček - Bárta, Šulek.