Výhra nad Pískem se rodila těžce. Soupeř od řeky Otavy se na Příbram dobře připravil a zaskočil. Dokonce se dostal do vedení a na ledě Baníku byl dlouho ve hře o body. V polovině utkání ho poslal do vedení Pavlát. Ke konci druhé třetiny vyrovnala pozdější hvězda zápasu Krejčí.

Zkušený bek se následně zapojil i do rozhodující akce celého zápasu, když se v 55. minutě podílel na vítězné trefě Hasman. O chvíli později dodal klid a jistotu domácím Bečvář. Příbram si tak připsala povinnou, ale hodně vydřenou výhru 3:1.

„Vůbec se nemám za co stydět. Kluci předvedli parádní výkon. Je potřeba takhle bojovat, makat a dodržovat pokyny i se soupeři, kteří jsou okolo nás v tabulce. I za takový výkon, který jsme předvedli v Příbrami je smutné, že se k nám nepřiklonilo štěstíčko. Bohužel v té vyrovnané fázi jsme si sami tečovali gól na 2:1.

Příbram – Písek 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 38. Krejčí (Kafka, Kolda), 55. Hasman (Krejčí, Kafka), 57. Bečvář (Zdeněk, Bednařík) – 29. Pavlát (Hracholski). Vyloučení: 1:4 + Rousek (PIS) do konce. Bez využití. Rozhodčí: Trnka – Kubíček, Jurak. Diváci: 312.

Příbram: Jiroušek – Jelínek (A), Zdeněk, Havelka, Rajgl, Krejčí, Saňa, Patzelt – Kafka, Kolda, Pětník – Bečvář, Svoboda, Duchan – Pinkas, Mařík, Bednařík – Hasman.

Písek: Kříž – Pavlát, Šilhán, Hanus, Velíšek, Radoš, Vajner, J. Turek – Rousek, Volf, Koupal – Zayml, Ženíšek, Hracholski – Zátopek, J. Březina, Hollar – Pouzar, Matiášek.