„Čekali jsme, že se s Mostem bude hrát těžký zápas. Víme, že se drží v tabulce hodně nahoře. Potvrdil, co jsme od něj čekali. Naštěstí pro nás utkání dopadlo dobře,“ řekl útočník Tadeáš Pinkas. Domácí přitom do utkání vstoupili dobře. Kolda dvěma trefami zajistili uklidňující náskok. A když hosté snížili, tak právě Pinkas s Jelínkem přidali další dva góly.

Komplikace ale přišla na startu závěrečného dějství. Most dostal možnost hrát dvojnásobnou přesilovku pět na tři a dvěma zásahy v úvodní minutě značně zdramatizoval zápas. „V kabině jsme si řekli, jak budeme hrát, což nám úplně nevyšlo. Bylo tam oslabení tří proti pěti, tak ho využili. Bohužel pro nás vteřinu před koncem. Měli dvě přesilovky a obě proměnili,“ konstatoval Pinkas.

Dvaadvacetiletý útočník Příbrami přiznal, že se jednalo o facku, která tým probrala, aby nakonec dovedl zápas do vítězného konce. „Za mě docela jo. Jsme na led přišli, že už je všechno hotovo a najednou jsme vedli jen o gól. Museli jsme se probrat,“ řekl autor třetí branky domácího týmu. K tomu přihrál na úvodní gól Koldy a celkově má v devíti zápasech už devět bodů.

Příbramští využili v zápase dvě přesilovky a v této disciplíně se jim letos zatím daří náramně. „Na trénincích se je snažíme trénovat a pilovat. Dáváme jim velký prostor. Minulý rok tomu tak nebylo a teď jsme za to rádi,“ uvedl Pinkas. V sobotním domácím duelu s Kralupy bude Baník útočit na desáté vítězství v řadě.

Příbram – Most 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Kolda (Hasman, Pinkas), 6. Kolda (Jelínek, Hasman), 33. Pinkas (Krejčí, Havlín), 36. Jelínek (Havlín, Bednařík), 52. Krejčí (Hasman, Kafka), 59. Kafka – 24. Urbánek (Písařík, Daniel), 41. Urbánek (Písařík, Šimeček), 42. J. Procházka (Šimeček, Písařík). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Rozhodčí: Červenka – Sýkora, Uhlík. Diváci: 450.

Příbram: Šorf – Saňa, Havelka, Havlín, Jelínek, Rajgl, Krejčí, Zdeněk – Kolda, Kafka, Gengel - Pinkas, Bednařík, Hasman – Pinkas, Bečvář, Dragoun – Pětník, Svoboda, Mařík

Most: Hosnedl – Havlůj, Urbánek, Hocelík, Rykl, Steinocher, Hoffmann – Písařík, Daniel, Mical – J. Procházka, Šimeček, Jindra – Böhm, V. Král, Buberl – Pačan.