Příbram se přitom rozehrávala ve Slaném pomalu. Stačilo málo a bývalá opora extraligového Kladna Vítězslav Bílek poslal domácí do vedení. Proti němu byl ale další hráč z líhně hokejové bašty v dresu Baníku Petr Jiroušek. „Hned z prvního buly zápasu zkusil signál, který mu vyšel a málem dal gól. Pak další střídání měl další šanci. Naštěstí ji gólman zneškodnil,“ řekl za hosty obránce Daniel Krejčí.

Hosté dali první gól až v patnácté minutě, nicméně poté už byli k nezastavení a vládli na ledě. „Po vlažném začátku jsme si na střídačce důrazně řekli, že takhle ne a začali jsme hrát skvělý zápas,“ zdůraznil 31letý obránce, který zapsal čtyři gólové přihrávky, z toho dvě v přesilovce a dokazuje, že v Příbrami skvěle zapadl. „Pomohli mi všichni kluci. Tím myslím, jak spoluhráče, tak realizační tým. Je to srdnatý klub, který má rad hokej a kde je všechno, jak má být,“ uvedl Krejčí.

Příbram polevila lehce až po dvou třetinách, kdy už měla luxusní náskok 11:0. Domácí se poté na chvíli zmátořili a dali dvě branky, hosté ale ještě odpověděli dalšími třemi, a proto skončilo utkání v jejich prospěch tak vysokým poměrem.

Baník se tak po dvou kolech usadil na prvním místě o skóre před Tábor a Chomutov. Nyní je ale čeká první těžší zkouška, když na domácím ledě přivítají loňského finalistu z Letňan. „Budou samozřejmě úplně jiný soupeř než Řisuty, ale my se těšíme až změříme síly hlavně s těmito silnějšími celky tabulky,“ podotkl Krejčí.

Řisuty – Příbram 2:14 (0:3, 0:8, 2:3)

Branky a nahrávky: 50. Bílek, 51. Čech (Hajný, K. Pejchal) – 15. Pětník (Havelka, Rajgl), 17. Hasman (Kafka, Krejčí), 18. Pinkas, 21. Gengel (Krejčí, Kafka), 21. Bednařík (Kolda), 24. Kafka (Jelínek), 25. Havelka (Kolda), 26. Pětník (Gengel), 27. Mařík (Rajgl, Pinkas), 29. Pětník (Saňa, Kafka), 34. Saňa (Pinkas, Krejčí), 54. Hasman (Jelínek), 55. Kafka (Saňa, Bečvář), 57. Hasman (Pětník, Krejčí). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:3. Rozhodčí: Kosnar – Sýkora, Hošťálek. Diváci: 170

Řisuty: Pánek (21. Zeithaml) – Zich, Volráb, Řepka, Potěchin, Strnad, Malovický, Jakubec – Chamrád, Patyk, Bílek – K. Pejchal, Čech, Hajný – Okegawa, Pulda, Výrut.

Příbram: Jiroušek – Havelka, Krejčí, Zdeněk, Jelínek, Saňa, Rajgl, Patzelt – Gengel, Pětník, Kafka – Hasman, Kolda, Bednařík – Furch, Bečvář, Pinkas – Chlouba, Mařík.