Dva rychlé góly zkraje utkání přitom mohly nasvědčovat ke snadnému průběhu zápasu, nicméně poté přišel na dlouho útlum. „Pak už jsme si mysleli, že vyhrajeme asi 15:0, tak jsme přestali hrát. Písek pozvedl svou hru, my jsme naopak ubrali. Oni nám dali kontaktní gól a trošku jsme se protrápili,“ řekl obránce Zdeněk Kutlák.

Brankář Petr Jiroušek předvádí v posledních týdnech skvělé výkony.
Do zápasu jdu s pokorou. Musí se makat na sto procent, říká Jiroušek

Poslední slovo zkušeného, reprezentací ostříleného a brzy 42letého obránce vystihlo přesně hodnocení zápasu. Písek snížil ve 25. minutě a domácí v tu chvíli než náskok začali spíš počítat raněně. Radek Jelínek měl potíže s kolenem, Tomáš Furch po zásahu musel na šití a jeho horní ret nyní zdobí pět stehu. Ladislav Gengel si stěžoval na bolavá záda, ale dohrál a zdravotní problémy potkaly i Miroslava Rohlíka. „Oni vždycky hrají nepříjemně. Do každého souboje jdou naplno. Třeba Písek není můj oblíbený soupeř,“ přiznal Jaroslav Chlouba.

Klatovští hokejisté (na archivním snímku hráči v červeném) podlehli Příbrami 1:2 po samostatných nájezdech.
Gólmani v hlavní roli. Příbram uspěla v Klatovech až po nájezdech

Na začátku třetí třetin navíc snížil v přesilovce velmi produktivní písecký Sýbek. Domácí se z vyrovnávací branky ale rychle oklepali a vedení jim vrátil Kutlák, na něhož pak navázal Bečvář a definitivní pojistku dodal v poslední minutě golfovým nápřahem do prázdné brány Gengel. „Nakonec utkání dobře dopadlo. S blížícím se play-off nemůžeme takhle přistupovat k zápasům,“ uvědomoval si Kutlák, že by se něco podobného ve vyřazovací fázi mohlo Příbrami vymstít.

Příbram – Písek 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Zdeněk (Tlačil, Jelínek), 6. Panna (Rohlík, Zdeněk), 47. Kutlák (Josefus, Gengel), 50. Bečvář (Tlačil, Panna), 60. Gengel (Josefus, Panna) – 25. Bednařík (Dosek, Čížek), 43. Sýbek (Volf, Dudáček). Vyloučení: 3:4. Bez využití. Rozhodčí: Květoň – Kubíček, Tuháček. Diváci: 154.

Příbram: Jiroušek – Malý, Vinš, Hlaváček, Havlín, Jelínek, Kutlák, Zdeněk – Chlouba, Bečvář, Kraus, Josefus, Rohlík, Pinkas, Tlačil, Panna, Furch, Gengel, Svoboda, Seniov.