Klíčová pasáž utkání nastala na přelomu 26. a 27. minuty. Dva góly v rozmezí 78 sekund jasně naklonily zápas na stranu domácích. „Od té doby už jsme byli aktivnější, a i když soupeř stále hrozil, tak jsme si šli za vítězstvím,“ uvedl pro klubový web trenér Tábora Arpád Györi, který si nedokázal vysvětlit nervozitu jeho svěřenců v úvodu zápasu a byl hodně rád, že průběžný stav byl dlouho bezbrankový.

Jeho protějšek Jan Tlačil zareagoval oddechovým časem a důrazně si promluvil s hráči. Tábor šel posléze třikrát do oslabení, nicméně Příbram ztroskotala ve všech případech na gólmanovi Kolářovi.

Na druhé straně naopak domácí hokejisté udeřili v početní výhodě, když v závěrečné části zvyšoval na 4:0 Dančišin a o vítězi bylo hotovo. Za hosty mohl snížit Tlačil, který chytil v posledních kolech střeleckou formu, i proti němu ale Kolář obstál. Jeho spoluhráči posléze překonali Šorfa ještě dvakrát a Příbrami na cestu domů “zazpíval kanár“ po výsledku 0:6.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, i když pro Příbram je ten výsledek asi trochu krutý. V důležitých pasážích zápasu nás podržel Kristián Kolář, který chytal velmi dobře. Jsme rádi, že se nám podařilo těžké utkání takhle zvládnout a získat tři body." těšilo Györiho. Středočeši tak vyšli naprázdno po více jak dvou letech. Naposled odcházeli z ledu bez vstřelené branky v září 2019 a shodou okolností z toho táborského, když prohráli 0:1.

Tábor – Příbram 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Branky: 12. Zíb, 26. Hašman, 27. Šulek, 47. a 54. Dančišin, 55. Prášek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Maršálek – Kubíček, Roupec. Diváci: 934.