Právě pětadvacetiletý odchovanec Sparty Chlouba odehrál v Příbrami už tři ročníky. Před minulou sezonou si ale od hokeje dal přestávku a celý ročník nikde nepůsobil. Kdyby dokázal navázat na sezonu 2019/20, kdy posbíral 48 kanadských bodů ve 38 zápasech, pro středočeský klub by byl výraznou posilou.

Tou by měl být i brzy šestadvacetiletý Havelka. Odchovanec kladenského hokeje se v druhé lize adaptoval a každoročně patří mezi její nejvýraznější beky. V Táboře bral 28 a 34 bodů a na tato čísla navázal i naposledy, kdy přestoupil do Letňan. Za účastníka finále odehrál v základní části 40 zápasů a zapsal 31 bodů. V play-off jich pak přidal ještě dalších jedenáct.

Vysokou produktivitu ve druhé lize zatím potvrzoval i Kolda, který v mládeži působil v Plzni. V Klatovech zapsal ve dvou sezonách 17 a 32 bodů, loni pak přidal dalších 26 ve 42 zápasech za pražskou Kobru. Ve třiadvaceti letech má na svém kontě i 27 startů v extralize a stále by se měl herně posouvat.

Totéž platí i o Duchanovi a Pětníkovi. První jmenovaný je ještě o rok mladší než Kolda, za sebou už má ale dvě sezony mezi dospělými. Zaujal hlavně předloni, kdy za Hronov posbíral 28 bodů v 34 duelech. To Pětník loni teprve poznával mužský hokej. V 11 zápasech za prvoligový Vsetín nebodoval, ve 22 za Valašské Meziříčí se ale bodově prosadil hned devětkrát.

V Příbrami naopak skončil Petr Eret, který byl v uplynulé sezoně se 70 body jejím druhým nejproduktivnějším hráčem po Petru Kafkovi. Jeho novým působištěm bude ambiciózní Chomutov, na který nestačili Středočeši právě v letošním play-off. S klubem se rozloučil ze zdravotních důvodů také Robin Malý.

„Zdravotní stav mu nedovolil odehrát celou sezonu, navíc letos ho čekají další operace. Musím mu poděkovat, odvedl pro Baník hodně práce, byl jsem s ním spokojený po všech stránkách – po té hokejové i po té lidské,“ vysvětlil příbramský manažer Miroslav Bláha v rozhovoru pro Hokej.cz.

Podle jeho slov by se fanoušci mohli dočkat ještě jednoho nového jména. „Máme rozjednanou ještě jednu posilu, ale její jméno zatím zmiňovat nebudu,“ uvedl.