Na benzínku přijel 21letý muž v pondělí 11. března vozidlem Citroen, které jak se ukázalo, bylo kradené. Natankoval plnou nádrž, nakoupil několik krabiček cigaret a za uvedené zboží chtěl zaplatit kartou. Na potvrzení platby již nečekal. „Obsluha čerpací stanice za mužem vyběhla, ten se však již k placení neměl, vytáhl zbraň, kterou obsluhu ohrožoval a se slovy, ať to nechá být, z místa bez zaplacení odjel po dálnici D4 směrem na jižní Čechy,“ popsal policejní mluvčí Pavel Truxa.

| Video: Youtube

Po podezřelém muži začali příbramští policisté okamžitě pátrat. Šetřením a vyhodnocením kamerových záznamů se jim podařilo zjistit pravděpodobnou trasu odcizeného vozidla. Ve spolupráci s jihočeskými kolegy byl podezřelý řidič hlídkou Dálničního oddělení Chotoviny na dálnici D3 zadržen.

Při výslechu muž policistům přiznal, že zbraň, kterou obsluhu ohrožoval, cestou odhodil do rybníka. Tam jí následně policejní potápěči skutečně nalezli. Jednalo se o plynovou pistoli.

„Loupež a krádež vozidla ale nebyly jedinými skutky, kterých se měl tento muž dopustit. O den dříve, 10. března 2024, ten samý muž ujížděl policejním hlídkám na Berounsku a s kradeným vozidlem odmítal zastavit,“ připomněl Truxa.

Příbramští kriminalisté v minulém týdnu muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Muž skončil ve vazbě. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až 10letý trest odnětí svobody.