Jak Deníku potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová, k bitce došlo ve čtvrtek 20. června po patnácté hodině. Podle původních informací měla mladistvého chlapce bez předchozího varování napadnout skupina šesti útočníků, strhnout ho na zem a kopat do celého těla.

Útočníci, kteří měli být zhruba ve věku mezi dvaceti a pětadvaceti lety, od své oběti měli po brutálním výprasku utéci. Policisté po nich pátrali, prověřovali i záznamy z bezpečnostních kamer. Nakonec se ukázalo, že se vše seběhlo jinak.

Nešlo o náhodné napadení 

„Mladík se sešel po předchozí dohodě se skupinkou zhruba stejně starých hochů, byli to jeho vrstevníci. Nešlo tedy o náhodné přepadení,“ řekl Deníku mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Mladík se měl začít hádat s dalším členem skupiny, hádka následně vyústila ve rvačku. „Byl to konflikt mezi dvěma mladíky, nebylo to tak, že by celá skupina napadla jednoho,“ doplnil Truxa.

Kriminalisté vyslýchají účastníky a pátrají po lidech, kteří mohli situaci zahlédnout. „Zatím nebyla stanovena žádná kvalifikace trestného činu a nikdo nebyl z ničeho obviněn,“ dodal mluvčí policie.

Zbitý chlapec sám došel domů, kde jeho rodiče ihned zavolali záchranku. Podle mluvčího středočeské záchranné služby Marka Hylebranta byl pacient s mnohočetnými poraněními předán po ošetření letecké záchranné službě, která ho transportovala do nemocnice v pražském Motole.