Kromě slovních výhrůžek měl jeden z mužů použít zbraň. Jak se později ukázalo, jednalo se o airsoftovou - kuličkovou pistoli. Jedno z podezřelých vozidel, které chtělo hlídce ujet, začali poté policisté pronásledovat.

Při rychlé jízdě policejní hlídka havarovala a služební auto se převrátilo na střechu. Nikdo nebyl zraněn. Muže, který od pronásledovaného auta utekl, se policistům podařilo zadržet. Policie aktuálně zjišťuje, jestli auto řídil, či nikoli.

Ilustrační foto.
Falešní bankéři používají lepší triky. Žena z Příbramska přišla o 180 tisíc

Případem se policisté zabývali ještě i v noci. „Současně bylo vyhlášeno pátrání po dalších členech osádky vozu, pátraly po nich policejní hlídky a také vrtulník Letecké služby Policie ČR, do současné doby ale neúspěšně,“ sdělila v neděli dopoledne mluvčí Suchánková. 

„Od počátku je v tomto případu spousta nejasností, které musí policisté rozklíčovat. V této souvislosti budou proto vyslýchat celou řadu osob, které se na incidentu nějak podílely, případně mu byly přítomny,“ dodala mluvčí s tím, že okolnostmi případu se zabývá služba kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Praha venkov JIH.