Mezi nejčastější přestupky patřilo překročení rychlosti, které hlídky zaznamenaly v jedenácti případech. Pět řidičů telefonovalo za jízdy a deset motoristů nebylo připoutáno bezpečnostním pásem. Jeden řidič se navíc dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Za prvních šest měsíců letošního roku řešili policisté na Příbramsku celkem 580 dopravních nehod. Tragická událost se stala v lednu na Dobříši, kde v autobuse zemřel spolujezdec z osobního automobilu. Nehody si dále vyžádaly sedm těžkých a 170 lehkých zranění.

Letní prázdniny jsou časem dovolených, cestování a odpočinku. Zároveň ale bohužel dochází k nárůstu dopravních nehod a tragických událostí na silnicích. Policie proto apeluje na všechny účastníky silničního provozu, aby dodržovali pravidla a dbali na bezpečnost sebe i ostatních. Řidiči by se měli vyvarovat rizikového chování, jako je překračování rychlosti, nebezpečné předjíždění a nevěnování se řízení (např. telefonování za volantem).

Mohlo by vás zajímat: Příbram hostí preventivní projekt pro motorkáře. Cílem je snížit nehodovost

close Kolama dolů. Motorkáři si na polygonu na Příbramsku vyzkoušeli své řidičské dovednosti. info Zdroj: PČR zoom_in Kolama dolů. Motorkáři si na polygonu na Příbramsku vyzkoušeli své řidičské dovednosti.