Mladší z mužů, 37letý recidivista, drogy v desítkách případů prodával několika svým klientům od července loňského roku, až do doby jeho zadržení v lednu letošního roku.

„V trestné činnosti pokračoval přesto, že byl opakovaně za drogovou trestnou činnost odsouzen a teprve v únoru 2023 popuštěn z výkonu trestu. Vězení ho tedy zřejmě nenapravilo a po propuštění v trestné činnosti pokračoval dál,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa. Muži nyní hrozí, že ve vězení skončí znovu, a to až na 10 let.

Při prohlídce kriminalisté u muže nalezli sedm sáčků s obsahem zelené rostlinné sušiny a pouzdro s injekčními stříkačkami. „Tyto věci byly podrobeny znaleckému zkoumání z odvětví chemie, při kterém bylo zjištěno, že se jedná o konopí o hmotnosti přes 20 gramů,“ doplnil Truxa.

Druhý obviněný, 40letý muž, se podle kriminalistů zaměřoval na prodej drog na Dobříšsku. Drogy dalším uživatelům prodával nejméně od ledna roku 2019 do začátku letošního února. Drogy měl nejen prodávat, ale i směňovat za různé věci několika osobám.

Při domovní prohlídce kriminalisté nalezli několik sáčků se sušeným rostlinným materiálem připomínající rostlinu konopí o hmotnosti téměř 200 gramů. „I tento muž má v rejstříku trestů několik záznamů, které souvisí s drogovou trestnou činností,“ připomněl Truxa.

Kriminalisté u obou obviněných zahájili trestní stíhání a muže obvinili z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Čtyřicetiletému muži hrozí, v případě prokázání viny a odsouzení, až 5letý trest odnětí svobody, 37letému muži hrozí trest vyšší, a to až 10 let za mřížemi.

Mohlo by vás zajímat: Stojany pro dobíjení a 176 míst. Parkovací dům v Příbrami je téměř hotový

Parkovací dům v Příbrami. | Video: Deník/Michal Bílek