VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.11.2018

Violoncellový recitál uzavřel koncertní sezonu na březnickém zámku

Březnice /FOTOGALERIE/ - Výjimečný koncert se uskutečnil v sobotu 3. listopadu na zámku v Březnici. Jednalo se o violoncellový recitál Jana Páleníčka s klavírním doprovodem Jitky Čechové. Přítomní posluchači si mohli užít skladby českých i zahraničních skladatelů Roberta Schumanna, Bedřicha Smetany, Bohuslava Martinů a Sergeje Rachmaninova.

4.11.2018

Podzim s hudbou. Něžnou i hlasitou

Střední Čechy – Posluchačské žně zažívají ve středních Čechách milovníci hudby a příznivci muziky všeho druhu i na podzim, kdy skončila éra venkovních hudebních festivalů s různým žánrovým zaměřením.

30.10.2018

Prostory Galerie Františka Drtikola patří příbramským jubilantům

Příbram /FOTOGALERIE/ – Co mají společného Jaroslav Černý, Ivana Hejduková, Jaromír Másler, Stanislav Sloup a Václav Zuza? Všichni to jsou příbramští výtvarníci, kteří v letošním roce slaví významná jubilea, 60, 70 nebo 80 let. Proto prezentují svá díla v Galerii Františka Drtikola v rámci výstavy s názvem Jubilanti. Zájemci si je mohou prohlédnout každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin až do 21. listopadu.

29.10.2018

Dobříšský kulturní dům patří surrealistickým obrazům Květy Čapkové

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Společný čas je název výstavy, kterou v těchto dnech hostí dobříšský kulturní dům. Své surrealistické obrazy na ní prezentuje malířka Květa Čapková a v Dobříši má premiéru. Výstava potrvá do 11. listopadu a otevřena je každý všední den kromě pátku od 8.30 do 16 hodin a v neděli od 14 do 16 hodin.

18.10.2018

Milovníci komiksů, sci-fi a fantazy se sejdou v dobříšské knihovně

Dobříš - Kdo by neznal americký Comic Con. Podívat se na něj je sen mnoha milovníků komiksů, sci-fi a fantazy. Naštěstí se podobná a možná i o kousek lepší akce koná v dobříšské knihovně. Tam na návštěvníky BOok!conu čeká od pátku 2. do neděle 4. listopadu exkluzivní výběr přednášek, diskuzí, turnajů a her.

14.10.2018

Výstava v příbramské nemocnici ukáže katedrály v kolážích

Příbram - V galerii příbramské nemocnice bude od pondělí 15. října až do konce letošního roku k vidění nová výstava. Do galerie se po delší době vracejí koláže příbramského výtvarníka Stanislava Sloupa.

8.10.2018

Březnici čeká v sobotu dlouhá taneční noc

Březnice - Novou sezónu otevře sdružení Kačeři již tradiční akcí s názvem Resident Night. Její 6. ročník se uskuteční v sobotu 13. října od 20 hodin v Kulturním domě Březnice. Milovníci taneční hudby, konkrétně především house a techna, se mohou těšit na vystoupení několika předních DJ.

8.10.2018

OBRAZEM: Beseda s Táňou Keleovou-Vasilkovou v příbramské knihovně

Příbram - Setkání, besedu a autogramiádu s úspěšnou slovenskou spisovatelkou společenských románů zažili ve čtvrtek 4. října čtenářky a čtenáři v Knihovně Jana Drdy na náměstí T. G. M. v Příbrami. Ačkoli nemá ráda označení slovenská Daniele Steelová, je to zřejmě přirovnání, které dobře vystihuje tvorbu této dámy. Besedu moderoval Honza Menděl.

8.10.2018

Sedlčany hostí světovou premiéru pořadu Beatles ve fraku

Sedlčany - Beatles ve fraku je název koncertního pořadu, který ve světové premiéře hostí sedlčanský Kulturní dům Josefa Suka. Smyčcový YOLO kvartet uvede tento pořad, nad nímž převzal záštitu J. E. Libor Sečka, velvyslanec České republiky ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, v úterý 9. října od 19.30 hodin.

3.10.2018

Zámek Dobříš pořádá výstavu o významných činech české šlechty

Dobříš - V době, kdy si český národ připomíná významné mezníky naší historie včetně vzniku Československa, připravili na zámku Dobříš tematickou výstavu o významných prohlášeních české zemské šlechty v letech 1938 a 1939, na kterých se podílel také rod Colloredo-Mannsfeld. V Galerii JCM bude k vidění od 5. října do konce roku.

2.10.2018

Ivo Šmoldas bude v Sedlčanech vyprávět, Pepa Štross zpívat

Sedlčany - Před třemi lety se písničkář Pepa Štross představil v sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka s nejznámějším českým knihkupcem Vráťou Ebrem. Nyní se vrací se zábavným pořadem nazvaným Úsměvy Iva Šmoldase s písničkami Pepy Štrosse. V kulturním domě se uskuteční ve středu 3. října, večer plný vyprávění, hudby, inteligentního humoru a improvizace začíná v 19.30 hodin.

1.10.2018

Kapela Vous Band Revival 60´,70´ po delší době vystoupí v Příbrami

Příbram /ROZHOVOR/ - Ve středu 3. října od 19 hodin v Clubu Barovka v suterénu Kulturního domu Příbram zahraje Vous Band Revival 60´,70´. Kapela pro veřejnost hraje jen několikrát v roce. 

30.9.2018

OBRAZEM: Na pivní slavnosti v Mníšku lákali návštěvníky mimo piva i Wohnouti

Mníšek pod Brdy - Již sedmý ročník Mníšeckých pivních slavností se uskutečnil v podhradí zámku v sobotu 29. září. Na akci se sešlo 15 malých lokálních pivovarů, které se předháněly v nabídkách nejrůznějších druhů piv a speciálů, od tmavých, ovocných až po klasické. 

21.9.2018

Březnická výstava nechává nahlédnout do světa lidí s hluchoslepotou

Březnice - Nevidíme, neslyšíme, ale cítíme… je název výstavy, kterou si mohou zájemci prohlédnout až do 31. října v Městské knihovně Březnice. Návštěvníci na ní mají možnost nahlédnout do světa lidí s hluchoslepotou a seznámit se s jejich výtvarnou tvorbou. Díla pocházejí ze spolku Klub přátel červenobílé hole.

20.9.2018

Lákadlem víkendu jsou hlavně památky

Střední Čechy – Nechat si ujít byste neměli program na některém z hradů či zámků, radí před víkendem Lucie Vurbsová ze Středočeské centrály cestovního ruchu.

19.9.2018

V příbramském divadle slaví kulatiny

Příbram - Divadlo A. Dvořáka se kromě loučení se třemi inscenacemi připravuje také na dvě významné reprízy.

19.9.2018

Výstava ukáže, jak vypadaly Sedlčany před sto lety

Sedlčany - Vernisáž výstavy Sedlčany za První republiky se uskuteční ve čtvrtek 20. září od 18 hodin. Ukáže, jak před sto lety, v době vzniku československého státu, vypadaly Sedlčany. Koho mohli turisté tehdy potkat na ulici a kdo ovlivňoval veřejné dění.

17.9.2018

Nástroj snahy s hosty roztančil K-farmu

Žežice /FOTOGALERIE/ – Příbramská K-farma ožila o víkendu rockovou muzikou. Po roce se v areálu farmy sešli příznivci příbramské kapely Nástroj snahy, která si pozvala spřátelené kapely V-Pořádku a Budulínek.

13.9.2018

Znouzectnost se v pátek těší nadomáckou atmosféru v Dobříši

Dobříš – Plzeňská punkrocková kapela Znouzectnost, která se ale nebojí ani folku či popu, dělá svým četným dobříšským fanouškům radost zhruba jednou za dva roky. Aktuální koncert se v místním Kulturním domě uskuteční v pátek 14. září od 20.30 hodin, jako předkapela se představí formace V rámci možností.

4.9.2018

Březnický „old school fesťák“ se koná již tuto sobotu

Březnice – Funkce šroubu, Špejbl’s Helprs, Hentai Corporation, Locomotive a Doga. V tomto pořadí vystoupí kapely na dalším ročníku Rockfestu Březnice, který se na březnickém starém kluzišti uskuteční v sobotu 8. září. První skupina zahraje od 19 hodin, konec je plánovaný na druhou hodinu ranní.

4.9.2018

Zámek Červený Hrádek bude v sobotu patřit jazzové a swingové hudbě

Sedlčany - Hudební klenoty na Zámku Červený Hrádek je název cyklu jazzových a swingových koncertů, které se konají v krásném prostředí sálu zámku na počest barona Jana Mladoty – bývalého majitele zámku Červený Hrádek u Sedlčan. Letos se uskuteční v sobotu 8. září a návštěvníci se mohou od 18 hodin těšit na pražskou kapelu Metropolitan Jazz Band se zpěvačkou Evou Emingerovou.

2.9.2018

OBRAZEM: Nepřízeň počasí Příbramský huntík neumlčela

Žežice - Sobotní odpoledne a večer patřil na K-farmě country a folku. Konal se tam totiž už 43. Příbramského huntíku Zdeňka Hejkrlíka. Tento tradiční festival folku, country a podobné muziky se koná už 23. rok a letos se účastnilo 14 kapel nejen z Příbrami a okolí.

30.8.2018

Lákadly víkendu jsou hudba z filmů i snědený koncert. A tanky

Střední Čechy – K bonbonkům, jejichž návštěvu Středočeská centrála cestovního ruchu rozhodně doporučuje, patří akce, jejíž velikost a význam se hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nerozpakuje srovnávat s karlovarským filmovým festivalem: festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.

28.8.2018

Rožmitálský festival potěšil nejen milovníky piva

Rožmitál pod Třemšínem - Pivní festival, který byl zahájen v pátek, provázelo nejen pivo různých značek, ale i dobrá rocková muzika.

28.8.2018

Konec prázdnin bude ve znamení hudby a jídla

Příbramsko – Poslední týden prázdnin je tu a počasí bude stále příjemné. V regionu proto láká návštěvníky celá řada akcí, a to především o víkendu. Vybrat si může opravdu každý.

27.8.2018

Nová rocková naděje se jmenuje Rocksana

Příbram /ROZHOVOR/ – Poslední koncert letošního Příbramského kulturního léta zahajovala mladá kapela Rocksana, která přítomné fanoušky bigbeatu dostala do patřičného varu. Kapela vznikla 3. ledna 2015 a od té doby urazila pořádný kus cesty.

27.8.2018

OBRAZEM: Na březnickém zámku řinčely zbraně

Březnice - Březnický zámek v sobotu 25. srpna ožil běžně nevídaným ruchem, pro návštěvníky tam byly připraveny programy v rámci tradičního projektu Hradozámecká noc.

27.8.2018

OBRAZEM: Rockové odpoledne, to byly kromě muziky i Zářící ženy

Příbram - Rockové odpoledne v Příbrami velmi příjemným způsobem uzavřelo letošní prázdniny. V neděli 26. srpna od 15 hodin na Náměstí T. G. M. odstartoval pro všechny návštěvníky poslední koncert Příbramského kulturního léta 2018. Vystoupily zde kapely Rocksana, Gentiana, Tarantule a pop-rocková hudební skupina UDG. Nadšeně přijatým překvapením bylo také vystoupení tanečnic ze skupiny Zářící ženy.

25.8.2018

Slánskė letní kino rozezněl devatenáctý Valník

Slaný /FOTOGALERIE/ – Druhá největší akce ve Slaném – open air festival Valník, v pátek zahájila svůj již devatenáctý ročník. Po krizovém ročníku před šesti lety vstal slánský Valník rychle z popela jako bájný fénix a v posledních letech si získává stále větší oblibu.

23.8.2018

Na liteňském zámku se zpívá k poctě Jarmily Novotné

Střední Čechy – Marně se těší na jedinečný hudební zážitek ten, kdo si s rezervací vstupenky nepospíšil. A spoléhal na to, že lístky na páteční koncert, jímž v parku zámku v Litni na Berounsku vyvrcholí pěvecké kurzy trvající od pondělka, obstará na poslední chvíli. Získat už je nelze; kapacita je zcela naplněna.

23.8.2018

Vernisáž v březnické synagoze zahájil izraelský velvyslanec

Březnice /FOTOGALERIE/ - Novou výstavu s názvem Masaryk a Svatá země zahájil jako vzácný host izraelský velvyslanec Daniel Meron.

22.8.2018

Malované umění předků ožije ve skanzenu

Vysoký Chlumec – Pobočka Hornického muzea Příbram Skanzen Vysoký Chlumec ožije o víkendu malováním. Ve dnech 25. a 26. 8. se v něm uskuteční výtvarné dílny, které hravou formou přiblíží nejmladším návštěvníkům regionální lidové umění.

22.8.2018

Cirkus Hulata oslaví 15. výročí

Žežice – Příbramský hudební soubor Cirkus Hulata oslaví v pátek 31. srpna na K – farmě od 16:30 patnáctileté výročí od vzniku kapely. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program.

16.8.2018

Soundtrack má do Poděbrad přilákat 60 tisíc návštěvníků

Poděbrady /MAPA/ – Čechomor, Eric Serra, hudba ze Svěrákových filmů v podání Ondřeje Soukupa a řada dalších hudebních vystoupení doplněných o filmové projekce nebo například vizuální projekce na poděbradský zámek. Nabitý program druhého ročníku festivalu filmové hudby a multimédií jsme už v minulých dnech představili. Dnes přinášíme další zajímavosti včetně dopravních omezení a rozmístění jednotlivých scén.

15.8.2018

Soundtrack Poděbrady umožní zažít peklo i světovou premiéru

Střední Čechy – Uskuteční se potřetí, ale předchází ho pověst, jako by se konal již odjakživa. Soundtrack Poděbrady. Sklonek prázdnin bude v lázeňském městě opět patřit mezinárodnímu festivalu filmové hudby a multimédií, nabízejícího pestrou paletu zážitků pro uši i oči. 

13.8.2018

Miloslav Frýdl: Postřižiny už mají za sebou několik derniér

Zadní Třebaň – Třehusk a amatérské zadnotřebaňské ochotníky spojuje jedno jméno, a to Miloslav Frýdl. Kapelník a principál v jedné osobě. Se svými kolegy baví publikum nejen z berounského regionu, ale i z celého středočeského kraje.Jejich muzikály viděli i v zahraničí. O uplynulém víkendu si zahráli a zazpívali v zahradě zámku v Mníšku pod Brdy, kde si zahráli v muzikálu Postřižiny.

7.8.2018

Sedlčanští ochotníci předvedli své představení na turné

Sedlčany - Velký úspěch sklízí představení divadelních ochotníků ze Sedlčan Taková normální rodinka. Dokonce se jim podařilo s představením vyjet na letní turné a předvést toto vystoupení na divadelním festivalu na Zvíkově i na dalších dvou místech, v Praze a Zvěstově.

2.8.2018

Návštěvníci Podbrdského muzea si vyzkouší, jak se žilo ve středověku

Rožmitál pod Třemšínem - Repliky brnění, slavnostních oděvů a zbraní, ražbu mincí, psaní husím brkem, sezení v plné zbroji na koni, právo útrpné. To vše si mohou vyzkoušet a na vlastní kůži zakusit návštěvníci interaktivní výstavy Expedice středověk. V rožmitálském Podbrdském muzeu se koná do 23. září a otevřena je denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

2.8.2018

Festival Let it Roll začíná, nabídne vesmírný příběh

Milovice – Svátek pro všechny příznivce taneční hudby, speciálně pro ty vyznávající styl drum´n´bass. To je už jedenáctý ročník festivalu Let it Roll, který začíná dnes na milovickém letišti. Očekávají se desítky tisíc fanoušků elektronické hudby z celého světa. Organizátoři nabídnou pro návštěvníky řadu novinek, festival bude mít i svůj vlastní příběh. Část lidí z okolí se však během příštích nocí obává nadměrného hluku a tedy toho, že se nevyspí.

31.7.2018

Léto ještě zdaleka nekončí, kam můžete vyrazit v kraji za zábavou a kulturou?

Střední Čechy – Léto máme všichni spojené s dovolenými, volnem, kulturními a sportovními událostmi. Třebaže polovina prázdnin je pryč, léto rozhodně nekončí. Kam můžete vyrazit příští týden v rámci středních Čech?

30.7.2018

Každou neděli rozezní baziliku na Svaté Hoře varhanní půlhodinka

Příbram – Nedělní varhanní půlhodinky je název nového cyklu koncertů, který se na Svaté Hoře koná od května do konce září. Jak název napovídá, varhanní koncert začíná každou neděli od 14 hodin a na varhany hrají jak svatohorští varhaníci, tak i čeští a zahraniční renomovaní interpreti.

23.7.2018

Festival Let it Roll chystá obří pódium

Milovice - Největší drum´n´bassový festival na světě startuje 2. srpna a čekají se desítky tisíc návštěvníků z desítek zemí.

22.7.2018

Přehrady Fest byl vyprodaný, první ročník měl úspěch

Nová Živohošť, Křečovice /FOTOGALERIE/ - Pořadatelé prvního ročníku Přehrady Fest - Slapy uzavřeli na víkend Veřejné tábořiště Nová Živohošť. Na louce, která v době dovolených slouží jako kemp, vyrostly takřka přes noc dvě pódia, stánky s občerstvením, zázemí pro záchrannou složku i místa pro stany návštěvníků na okraji areálu.

19.7.2018

Kosohorský bodlák přinesl výbornou náladu nejen na parket

Kosova Hora /FOTOGALERIE/ - Krásnou sobotu si užili v Kosově Hoře účastníci letošního Kosohorského bodláku v Parku generála Mareše. Jde o desetihodinový maraton country a folk hudby zakončený večer country bálem. Založen byl roku 2010 a začínal jako setkání tří folkových kapel.

19.7.2018

Hawaii párty přilákala stovky lidí

Stará Huť /FOTOGALERIE/ - Již třetí ročník Hawaii párty na břehu u Strže u Památníku Karla Čapka přilákal stovky lidí. Podávaly se stylové drinky a tančilo se, zájemci se mohli vyfotit na pláži. Pro děti byly připraveny nejrůznější atrakce.

18.7.2018

Hana Hindráková: Afrika je nevyčerpatelná studnice silných příběhů

Mělnicko /ROZHOVOR/ - Hanu Hindrákovou znám už od začátku jejích cest do Afriky. Během té doby začala o Africe psát, nepřestala cestovat a změnila styl pomáhání. Požádala jsem ji proto o popovídání o zkušenostech s dobrovolnictvím v tomto – pro většinu z nás – jiném světě. Po několika letech jsme si na jednom ze křtů její knihy potykaly, takže proto ten osobnější přístup.

17.7.2018

Výstava v březnické synagoze mapuje uloupené umění z 2. světové války

Březnice - Uloupené umění je název výstavy, která se v březnické synagoze koná do 14. srpna. Výstavu, která prostřednictvím panelů přibližuje činnost Centra pro dokumentaci majetkových převodů kulturních statků obětí II. světové války, si mohou zájemci prohlédnout každý den kromě pondělí od 10 do 17 hodin. Více již v rozhovoru s pracovnicí Centra Janou Jiráskovou.

16.7.2018

Sedlčanští ochotníci představili svou hru na Zvíkově

Zvíkov - Sedlčanská Taková normální rodinka se představila na Zvíkově, Spolek divadelních ochotníků Sedlčany s ní zahájil letošní 20. Zvíkovské divadelní léto 2018.

14.7.2018

V pátek odstartoval festival Točník-Žebrák Hrady.cz

Točník - Pod hradem Točník v pátek odstartoval festival Točník-Žebrák Hrady.cz. Na programu zahrály střídavě na dvou podiích mimo jiné také kapely Dymytry, Monkey Business a Škwor. Skvělou show předvedl při vystoupení Matěj Ruppert, do vystoupení zapojil i zástupce diváků.

14.7.2018

Pátý ročník jineckého Rockfestu ozdobí legendární Visací zámek

Jince – Celkem osm rockových a punkových kapel vystoupí v sobotu 4. srpna od 13 hodin v Sokolské zahradě na 5. ročníku Rockfestu Jince.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT