VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 19:09

Výstava v březnické synagoze mapuje uloupené umění z 2. světové války

Březnice - Uloupené umění je název výstavy, která se v březnické synagoze koná do 14. srpna. Výstavu, která prostřednictvím panelů přibližuje činnost Centra pro dokumentaci majetkových převodů kulturních statků obětí II. světové války, si mohou zájemci prohlédnout každý den kromě pondělí od 10 do 17 hodin. Více již v rozhovoru s pracovnicí Centra Janou Jiráskovou.

16.7.2018

Sedlčanští ochotníci představili svou hru na Zvíkově

Zvíkov - Sedlčanská Taková normální rodinka se představila na Zvíkově, Spolek divadelních ochotníků Sedlčany s ní zahájil letošní 20. Zvíkovské divadelní léto 2018.

14.7.2018

V pátek odstartoval festival Točník-Žebrák Hrady.cz

Točník - Pod hradem Točník v pátek odstartoval festival Točník-Žebrák Hrady.cz. Na programu zahrály střídavě na dvou podiích mimo jiné také kapely Dymytry, Monkey Business a Škwor. Skvělou show předvedl při vystoupení Matěj Ruppert, do vystoupení zapojil i zástupce diváků.

14.7.2018

Pátý ročník jineckého Rockfestu ozdobí legendární Visací zámek

Jince – Celkem osm rockových a punkových kapel vystoupí v sobotu 4. srpna od 13 hodin v Sokolské zahradě na 5. ročníku Rockfestu Jince.

13.7.2018

Mirek Kemel se na březnický zámek vrací po šesti letech

Březnice - Své autorské skladby, pohybující se od balad přes šanson a blues až po chytlavé hospodské písničky, přiveze do Březnice písničkář, malíř a karikaturista Mirek Kemel. Se svojí kapelou vystoupí na nádvoří březnického zámku v pátek 20. července od 20 hodin.

13.7.2018

Vyrazit mohou lidé za muzikou i historickými vozidly

Střední Čechy – Řadu rozmanitých lákadel a možností aktivního trávení volního času nabízejí víkendové dny.

10.7.2018

Na Kačery čekají v Horčápsku známé české i zahraniční kapely a DJ´s

Horčápsko – Již potřinácté ožije koncem srpna festivalová louka v Horčápsku u Březnice festivalem Kačeři. Fanoušci kapel a DJs se sjedou na Příbramsko o víkendu 17. a 18. srpna, aby zde oslavili pomalu blížící se závěr letních prázdnin a léta. Letošní ročník je našlapán zvučnými jmény, a to, jak již se stalo tradicí, i těmi zahraničními.

10.7.2018

Na březnické staré kluziště se vrací Filmovar

Březnice – Kulturní gang Březnice opět připravil ve spolupráci s Odborem kultury místní radnice letní filmový festival s názvem Filmovar. Na starém kluzišti začíná v pátek 13. července francouzskou komedií Madam služebná. Celkem se milovníci kinematografie mohou během prázdnin těšit na čtyři filmy.

10.7.2018

Tomáš Linka slaví 50 let na scéně

Střední Čechy - Legenda české country Tomáš Linka slaví 50 let na hudební scéně. Se svoji kapelou Přímá linka oslaví toto výročí už tuto sobotu 14. července. Od 19 hodin zazní známé písně ve sportovním areálu U Kolečka v Křivoklátě.

8.7.2018

Festival Rock for People tradičně míchal velké hvězdy s těmi budoucími

Hradec Králové/Kolín – Na sto kapel mnoha rockových stylů a žánrů se představilo na třídenní hudební přehlídce Rock for People, která se již po čtyřiadvacáté v termínu státních svátků uskutečnila ve Festival Parku u Hradce Králové.

3.7.2018

Den divadla připomněl tvorbu příbramského rodáka

Příbram – Konec školního roku patří tradičně v příbramském divadle Dni divadla Gymnázia pod Svatou Horou. V jeho programu se studenti školy věnují nejrůznějšími divadelními formami nějakému konkrétnímu tématu. Letos si připomněli výročí 100 let narození významného příbramského rodáka animátora a režiséra Václava Bedřicha.

3.7.2018

Najponk přiváží na festival Bacha v rytmu jazzu

Praha - Světová mezzosopranistka Markéta Cukrová, uznávaný jazzman Najponk, titulární varhanice Irena Chřibková a další umělci se už zanedlouho představí v rámci festivalu Bach for All v Praze. Nejznámější díla Johanna Sebastiana Bacha se už podruhé rozezní pražskými sakrálními stavbami.  

1.7.2018

Přes tři tisíce lidí chtěly žít s Michalem Davidem nonstop

Příbram /FOTOGALERIE/ - Poslední červnový pátek proudily davy lidí do areálu letního kina, aby si společně s populárním hitmakerem Michalem Davidem a jeho kapelou Kvatro zazpívali celou řadu jeho nesmrtelných hitů.

19.6.2018

Obrazy Františka Ronovského se do Příbrami vracejí po třiceti letech

Příbram – František Ronovský Dnes je název výstavy, která bude v příbramské Galerii Františka Drtikola v Zámečku-Ernestinu slavnostně zahájena ve čtvrtek 21. června. Vernisáž začíná v 17 hodin a zájemci si budou moci obrazy významného malíře Františka Ronovského (1929-2006) prohlédnout do 12. srpna. Výstava je otevřena denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

18.6.2018

OBRAZEM: Příbram se rozezněla jazzem

Příbram - V neděli 17. června zahrál v Příbrami příbramský Big Band a jeho hosté. Diváci mohli slyšet vystoupení Barbory Tellingerové, Davida Ulučnika a Ester Kubatové. Akci uváděl Aleš Benda.

18.6.2018

OBRAZEM: V Loděnici řádili Exáči

Benátky nad Jizerou – Byl to večer, na jaký se jen tak nezapomíná. V sobotním večeru a noci se areál benátecké Loděnice zaplnil stovkami fanoušků, kteří přišli poslouchat písně spojené se skupinou EX 05 a především spojené s Jiřím Rákosníkem. Ten vloni slavil šedesátiny a tak, za organizační podpory svého hudebního parťáka Milana Frumara, zorganizovali večer nazvaný Jiří Rákosník 60 a kamarádi.

18.6.2018

Na Votvíráku se bavilo několik desítek tisíc návštěvníků

Milovice /FOTOGALERIE/ - Na bývalém vojenském letišti Boží dar v Milovicích se 15. až 17. června konal tradiční festival Votvírák, kterým oficiálně začíná letošní festivalová sezóna.

15.6.2018

Votvírák se rozjel jako parní válec

Milovice - Teplo, příjemný pocit volnosti, písně zpívané s kapelou, pohoda. To je festival Votvírák, který dnes začal a zítra ve velkém stylu pokračuje na bývalém vojenském letišti Boží Dar.

15.6.2018

EX 05: scházeli se v podzemí a zakončí to v Loděnici

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ - Ta místnost je snad úplně stejná jako někdy před deseti lety. Tehdy jsem tam zavítal, fotil, poslouchal. Stejně jako tuhle. V pondělí.

15.6.2018

Do Loděnice míří k unikátnímu koncertu fanoušci EX 05

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Areál Loděnice zažije v sobotním večeru a v noci koncert, který tu dlouho nebyl. Večer bude věnován Jiřímu Rákosníkovi a jeho kamarádům hudebníkům. Rákosník vloni slavil šedesátiny a jeho přáním bylo uspořádat koncert, kde by se na pódiu vystřídali všichni hudebníci, kteří s ním kdy hráli. Rákosník působil v kapelách Daniels, Horizont a samozřejmě v EX 05, kterou zná každý v regionu.

14.6.2018

Chinaski, Mig 21 i Jaroslav Uhlíř. Votvírák zahajuje festivalovou sezonu

Milovice - Letošní multižánrový Votvírák otevře festivalovou sezónu v pátek ve 14 hodin. Postarají se o to poděbradští Sendwitch. Hrát se bude až do nedělních ranních hodin tradičně na bývalém letišti Boží Dar.

10.6.2018

Mažoretky déšť zastavil, fanynkám Pavla Callty nevadil vůbec

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tolik zahrádkáři a zemědělci vzývaný déšť přišel v neděli odpoledne i do Kolína, bohužel z něj neměli radost fanoušci a organizátoři právě vrcholícího hudebního festivalu Kmochův Kolín.

10.6.2018

Sobota na Kmochově Kolínu byla pestrá, vrcholem se stal koncert Václava Neckáře

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zaplněné Karlovo náměstí po osvěžujícím dešti sledovalo se zatajeným dechem devadesátiminutový koncert nestora české muziky Václava Neckáře s doprovodem nejen jeho domovské kapely Bacily, ale i smyčcového kvarteta.

9.6.2018

Rozpálenými kolínskými ulicemi pochodovaly mažoretky a dechové orchestry

Kolín /FOTOGALERIE/ - Dvacet jedna skupin mažoretek a sedmnáct orchestrů z tuzemska i zahraniční se vydaly dvě hodiny po poledni z kolínského Vodního světa na tradiční průvod městem, jeden z vrcholů hudebního festivalu Kmochův Kolín.

9.6.2018

Děti s rodiči bavil Jaroslav Uhlíř, běžci startovali od Bartoloměje

Kolín /FOTOGALERIE/ – Jako první v sobotním nabitém hudebním programu letošního festivalu Kmochův Kolín vystoupil na Karlově náměstí zpěvák, skladatel a klavírista Jaroslav Uhlíř, který především nejmladší publikum pobavil nesmrtelnými písničkami z autorské dílny Zdeněk Svěrák – Jaroslav Uhlíř. Nejen jejich Dělání či Není nutno si zpívali úplně všichni a jekotem a potleskem si vyžádali ještě přídavek. 

9.6.2018

Spojené orchestry, Tomáš Klus a dechovkový metal nadchly davy fanoušků

Kolín /FOTOGALERIE/ – Až v časných ranních sobotních hodinách skončil první den letošního již 55. ročníku hudebního festivalu Kmochův Kolín.

8.6.2018

Festival Bach for All opět v Praze

Praha – Hlavním městem se 17. června opět rozezní skladby Johanna Sebastiana Bacha v rámci festivalu Bach for All. Nejznámější světová díla i méně známé kompozice zahrají přední umělci  v podání, které se maximálně přiblíží veřejnosti.

7.6.2018

Na Svaté Hoře oslaví výročí korunovace Panny Marie Svatohorské

Příbram - Významnou událost, kterou bezpochyby je výročí korunovace milostné sošky Panny Marie Svatohorské, oslaví na Svaté Hoře.

7.6.2018

Jedenáctý Mezinárodní hudební festival Kutná Hora je za polovinou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2018 se ve středu uskutečnily dva koncerty. Oba zněly kostelem svatého Jana Nepomuckého. Na posluchače čekala nejprve světová premiéra skladby současného českého skladatele Martina Smolky, v pozdních nočních hodinách poté projekt houslistky a zpěvačky Gabriely Vermelho.

6.6.2018

Kmochův Kolín startuje. Vystoupí Václav Neckář, Jaroslav Uhlíř i Tomáš Klus

Kolín – Startuje mezinárodní festival dechových hudeb Kmochův Kolín. Letos je polojubilejní – pětapadesátý. Začne již ve čtvrtek procházkou se starostou a malým koncertem na Kmochově ostrově, pokračovat bude tradičně až do neděle. 

5.6.2018

Den s Dvořákem si užily stovky posluchačů v Příbrami

Příbram - Po celý den se konaly samostatné koncerty po celém městě Příbrami. Hudba zazněla na netradičních místech, jakými je například prostor před Oblastní nemocnicí, domov seniorů, obchodní dům, pěší zóna, náměstí a cáchovna dolu Anna.

4.6.2018

Minus 123 minut zahrají v příbramské ZUŠ

Příbram – Ve čtvrtek 14. června od 19 hodin vystoupí jako čestný host Zahradní slavnosti ZUŠ dnes již legendární skupina Minus 123 Minut.

4.6.2018

Něžná noc přiveze do Sedlčan zbrusu nové album Tak se věci mají

Sedlčany - Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl, hudební legendy 90. let, se před třemi lety vrátili na pódia s projektem Něžná noc. V úterý 5. června vystoupí v sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka. Společně s bubeníkem Ivanem Kadaňkou, baskytaristou Martinem Schneiderem a kytaristou Ondřejem Ekrtem zahrají od 19.30 hodin ve společenském sále. Nejen o tomto koncertu jsme si s Blankou Šrůmovou a Janem Saharou Hedlem povídali.

4.6.2018

Festival přivedl do Čech hvězdné hudebníky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Klasické hudbě, za kterou přijíždí návštěvníci nejen z celé České republiky, patří tento týden Kutná Hora. Pod záštitou Livie Klausové a Města Kutná Hora se koná Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2018, který tam jako každoročně přivedl hudebníky zvučných jmen.

1.6.2018

Třetí ročník Hawai párty má být ten nejlepší

Stará Huť - Již třetí ročník letní party na pláži rybníka ve Staré Huti, ležící 40 kilometrů od Prahy, bude stylová a v havajském duchu, Začne 14. července v 15 hodin. A tématické budou i podávané míchané drinky od Mojita po Cuba Libre a občerstvení.

31.5.2018

V nemocnici zazní klasická hudba

Příbram - Festival Antonína Dvořáka se opět po roce vrátí do Oblastní nemocnice v Příbrami. Již 4. června zazní na recepci nemocnice a před jejím vchodem klasická hudba v podání profesionálů a žáků základních uměleckých škol z Příbrami.

31.5.2018

Houslový koncert zaplnil společenské centrum

Jince – Slavný houslista Josef Slavík je každoročně připomínán jako nejslavnější jinecký rodák. To zdůraznila ve svém úvodním vystoupení pracovnice městyse Jince Irena Ungrová ve svém úvodním slově na Slavíkových Jincích 2018. Tato kulturní akce proběhla ve Společenském centru Josefa Slavíka v neděli 27. května.

22.5.2018

Karel Roden a Jana Krausová se vrací do Příbrami a vyrazí do divočiny

Příbram - Karel Roden, Jana Krausová a Kristýna Nováková vytvářejí hlavní role v představení Vzhůru do divočiny, které v úterý 22. března přiveze do příbramského Divadla Antonína Dvořáka Studio DVA. Komedie v režii Dariny Abrahámové začíná na Velké scéně v 19 hodin.

22.5.2018

Výstava Dvojí záznam propojuje výtvarné umění a literaturu

Rožmitál pod Třemšínem – Dvojí záznam je název výstavy Aleny Laufrové a Karla Demela, která se až do konce května koná v rožmitálském Podbrdském muzeu. Zájemci si ji mohou prohlédnout denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

22.5.2018

Kristinu Vaculovou čekají v Březnici hned dvě premiéry

Březnice – Kaple Zámku Březnice bude v sobotu 26. května patřit flétnistce Kristině Vaculové. Tato laureátka několika soutěží zde vystoupí společně s hráčem na varhany Ondřejem Múčkou. Koncert v rámci Hudebního festivalu Antonína Dvořáka začíná v 19 hodin.

22.5.2018

Chrámový sbor Codex Temporis vystoupí ve čtvrtek na Březových Horách

Příbram – Příbramský chrámový sbor Codex Temporis vystoupí při příležitosti 20. výročí svého založení ve čtvrtek 24. května od 19 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Příbrami na Březových Horách.

21.5.2018

ZUŠ Open rozezní sály i náměstí

Střední Čechy – Ve čtvrtek se ve 330 městech a obcích republiky uskuteční II. ročník happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open. Kromě patronky festivalupěvkyně Magdaleny Kožené, akci podpoří režisérka Alice Nellis, violoncellista Jiřího Bárty, dirigenta a houslisty Jana Talicha a dalších.

21.5.2018

OBRAZEM: V Rožmitále se opět sešly dechovky

Rožmitál pod Třemšínem – Už po třicáté si daly ve městě dostaveníčky dechové orchestry a skupiny mažoretek na Festivalu dechových hudeb a mažoretek. Doplnil tak nedělní program víkendové Svatojánské pouti.

20.5.2018

Svatohorské schody se proměnily v galerii

Příbram /FOTOGALERIE/ – Svatohorské schody společně se Svatou Horou, kterou s centrem města spojují, patří k dominantám města. V sobotu se ale změnily na improvizovanou galerii, kde svá díla vystavovali a prodávali umělci z Příbrami, ale i bližšího i vzdálenějšího okolí.

20.5.2018

Miluju život se vším všudy, říká principálka dobříšských ochotníků

Dobříš /ROZHOVOR/ – V pátek 18. května skončil už třináctý ročník divadelního festivalu ochotnických soborů v místním kulturním domě. V jeho průběhu vystoupili soubory například ze Staré Huti, Prahy, Sedlčan nebo Čenkova. Závěr pak tradičně patřil pořadatelskému divadelnímu souboru z Dobříše, který uvedl komedii Přemyslův soud od Ervína Hrycha.

20.5.2018

OBRAZEM: Dobříšští ochotníci o víkendu představili novou hru

Dobříš - Novou divadelní hru představili v pátek 18. května večer místní ochotníci na jevišti kulturního domu. Hlediště praskalo ve švech a mnohé herecké výstupy komedie Přemyslův soud z pera Ervína Hrycha diváci odměnili smíchem.

15.5.2018

Komentovaná procházka přiblíží život spisovatele R.R. Hofmeistera

Rožmitál pod Třemšínem – Pracovníci rožmitálského Podbrdského muzea připravili na sobotu 19. května komentovanou procházku po místech spojených se životem spisovatele R.R. Hofmeistera. Zhruba hodinová, nenáročná vycházka, která je vhodná pro všechny věkové kategorie, začíná ve 14 hodin před Podbrdským muzeem.

15.5.2018

Čechomor se na svoji sedlčanskou premiéru velice těší

Sedlčany - Skupina Čechomor, která letos slaví třicáté narozeniny, vystoupí ve středu 16. května v sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka. České a moravské lidovky v originálních folkrockových aranžích představí s hostující zpěvačkou Martinou Pártlovou od 19 hodin.

9.5.2018

Metropolitní divadlo bude mít v Sedlčanech premiéru

Sedlčany – Muzikálovou pohádku Ať žijí strašidla přiveze v neděli 13. května do sedlčanského Kulturního domu Josefa Suka pražské Metropolitní divadlo. V divadelním sále začíná v 15 hodin a je uváděna mimo předplatné. Vstupenky lze zakoupit v kanceláři předprodeje v turistickém informačním centru, přes internet nebo před začátkem představení.

5.5.2018

Básník krajiny pod vrchy Cunkova

Příbram - Básník Vladimír Stibor z Nechvalic u Sedlčan připravil a odevzdal do tisku již šestý Almanach českých básníků. Díky této několikaleté náročné práci velmi pomáhá desítkám autorů poezie prezentovat jejich tvorbu. Příbramsko může být na svého básníka právem hrdé. Vladimír Stibor je autorem již sedmnácti sbírek poezie. Byl nominován na Státní cenu za literaturu. Za sborníky o rodném kraji Sedlčanska a Petrovicka obdržel cenu Egona Erwina Kische. Především je však člověkem s velikým srdcem, se kterým je radost si povídat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT