VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 18:10

Noc divadel nabídne spoustu zážitků už za bílého dne

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Hlavním městem sobotní akce Noc divadel se nepochybně stane Praha, kde nejenom představení, ale také prohlídky, setkání s herci či divadelní dílny, autorská čtení, muziku nebo performance nabídne půl stovky souborů a institucí. Na pozoruhodné kulturní zážitky se však o třetí listopadové sobotě lze těšit i v okolí metropole.

12.11.2017

OBRAZEM: Déšť putování za svatým Martinem nepřekazil

Příbram - Deštivé sobotní počasí neodradilo účastníky tradičního Putování se světýlky za sv. Martinem, které každoročně pořádá hornický spolek Prokop. Do průvodu městem se zapojily stovky dětí i dospělých.

12.11.2017

OBRAZEM: Váchův špejchar v sobotu zaplavili řemeslníci i návštěvníci

Drážkov - Krásné výrobky, výborné jídlo a pití, skvělou hudbu a přátelské povídání slibovali návštěvníkům i prodejcům při Martinském jarmarku ve Váchově špejcharu v Drážkově na Příbramsku hlavní pořadatelé: Gabriela Falcová, Dana Orlická a František Vácha. V sobotu 11. listopadu krátce po poledni se potvrdilo, že nešlo jen o slova.

11.11.2017

OBRAZEM: Tajemství čokolády odhaluje Čokoládový festival

Příbram – Využití čokolády v kuchyni nejen jako cukrovinky představí po celý víkend Čokoládový festival, který se koná v Estrádním sále kulturního domu už od pátečního odpoledne. Pro návštěvníky je připravený bohatý program s kulinářskou přehlídkou a čokoládovými delikatesami.

EXKLUZIVNĚ
9.11.2017

Fešáci slaví padesátiny. A těší se, až dozní poslední potlesk

Praha /ROZHOVOR/ – Robert Moucha, Tomáš Linka, Antonín Kny. Tři z mnoha. Z mnoha, kteří jsou spojeni doslova pupeční šňůrou se skupinou Fešáci.

9.11.2017

Divadlo Máj přiveze do Sedlčan pohádku i drama

Sedlčany – Hned dvě představení přiveze v neděli 12. listopadu do sedlčanského Kulturního domu Josefa Suka pražské Divadlo Máj. Od 15 hodin sehraje pro nejmenší návštěvníky a jejich rodiče pohádku O perníkové chaloupce aneb Jenom jako, od 19 hodin pak pro dospělé diváky hru Její pastorkyňa. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na radnici nebo na místě před začátkem představení.

5.11.2017

Čenkovští ochotníci obnovili svou komedii Bílá paní

Čenkov /FOTOGALERIE/ – Divadelní soubor Za vodou z Čenkova uvedl o víkendu na své domácí scéně autorskou komedii Bílá paní. Hra pochází z pera dvorní autorky souboru Lídy Boudové a jedná se vlastně o obnovenou premiéru po deseti letech.

5.11.2017

Pátý ročník BOoK!conu si užili fanoušci v dobříšské knihovně

Dobříš - Další ročník festivalu komiksů, her, autorského čten, přednášek, autorských besed a povídání o věcech z oblastí sci-fi, fantasy a hororu v dobříšské knihovně začal v pátek třetího listopadu a skončil v poledne v neděli pátého listopadu.

3.11.2017

Galerie vystavuje snímky příbramského fotoklubu Uran

Příbram - Příbramský fotoklub Uran slaví v letošním roce 60. narozeniny. Při této příležitosti se v Galerii Františka Drtikola na Zámečku-Ernestinu koná členská výstava tohoto fotoklubu. Potrvá do 26. listopadu a otevřena je denně kromě pondělí od devíti do 17 hodin.

3.11.2017

Kytarové Duo Manera přiveze do Sedlčan latinskoamerickou hudbu

Sedlčany - Žena a muž nejen v rytmu tanga je název pořadu, s nímž v úterý 7. listopadu přijede do sedlčanského Kulturního domu Josefa Suka Duo Manera. Kytaristé Soňa Vimrová a Miroslav Žára zahrají španělskou a latinskoamerickou klasickou hudbu s prvky flamenca od 19.30 hodin. Návštěvníci se mohou těšit jak na melancholické pomalé milongy, tak i taneční sevillany a tango.

31.10.2017

Krampuslauf letos nebude, radní připravují jiný program

Příbram – S průvodem krampusů v adventním období vedení města letos nepočítá. Nahradí ho jiný program v areálu přírodního koupaliště Nový rybník. Letošní akci plánuje město na 3. prosince v areálu Nového rybníku.

28.10.2017

OBRAZEM: Havířské šprýmování nezkazil ani hustý déšť

Příbram - V Hornickém muzeu v sobotu 28. října řádilo mnoho malých permoníků. V deset hodin dopoledne začala akce Havířské šprýmování.

25.10.2017

Smíšený pěvecký sbor Svatopluk vystoupil v Krásné Hoře

Krásná Hora /FOTOGALERIE/ - Smíšený pěvecký sbor Svatopluk z Uherského Hradiště pod vedením sbormistra Filipa Macka zpíval v neděli 22.října 2017 v Krásné Hoře nad Vltavou ve farním kostele sv. Mikuláše. 

24.10.2017

Představení Chaplin zachycuje dramatický život krále komiků

Sedlčany – Městské divadlo Mladá Boleslav přiveze ve čtvrtek 26. října do sedlčanského Kulturního domu Josefa Suka představení Chaplin. Směšně neveselý a nevesele směšný příběh krále komiků začíná v 19.30 hodin a v režii Pavla Kheka hrají Matouš Ruml, Petr Prokeš, Lucie Matoušková, Petr Mikeska nebo Svatava Milková.

19.10.2017

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

18.10.2017

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

16.10.2017

Světově proslulý americký spisovatel byl v Sedlčanech v obležení čtenářů

Sedlčany /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Americký spisovatel Robert Fulghum (80), milovaný čtenáři na celém světě, představil svou novou knihu Opravář osudů v rámci letošního turné po České republice také na Příbramsku.

15.10.2017

OBRAZEM: V dobříšském parku se bavily děti i zvířata

Dobříš – V anglickém parku dobříšského zámku soutěžily děti na dobrodružné stezce. Plnily na ní nejrůznější úkoly a testovaly své znalosti o zvířatech. Akci pořádala Ochrana Fauny ČR z Hrachova u Sedlčan. Seznámit se při akci mohly také s pejsky k adopci z dobříšského útulku a z útulku Srdečních záležitostí.

12.10.2017

Marta Kubišová se s pěveckou kariérou loučila také na Příbramsku

Příbramsko /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Marta Kubišová, kterou po nucené pauze opět rozezpívala sametová revoluce, se nyní dobrovolně loučí při příležitosti svého životního jubilea s pěveckou kariérou. 

11.10.2017

Rybáři "odstrojí" Musík, výlov bude letos jednodenní

Sedlčansko /FOTOGALERIE/ – Společnost Štičí líheň Esox Tábor, která na Sedlčansku hospodaří také na největším rybníku regionu Musík, se chystá Krčínovo dílo „odstrojit“.

10.10.2017

Zdeněk Šimek v knihovně nabízí fotografické vzpomínky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Nejstarší člen sedlčanského fotoklubu Zdeněk Šimek vystavuje potřetí samostatně v Městské knihovně v Sedlčanech svoje fotografické vzpomínky.

10.10.2017

Unikátní Slet bubeníků míří opět do dobříšského kulturního domu

Dobříš - Již pošestnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert - festival Slet bubeníků. Letos s podtitulem Dark side of the Groove.

10.10.2017

V příbramském divadle ožijí Čapkovy pohádky

Příbram /FOTOGALERIE/ - V příbramském divadle se 12. října od 8:30 a 10:30 představí Hudební divadlo dětem Michaely Novozámské, aby se svým koncertním pořadem Povídejme si děti, určeným pro děti od tří do deseti let, seznámilo malé diváky s tvorbou Josefa Čapka a jeho pohádkami O pejskovi a kočičce, které nejsou dětem neznámé. 

9.10.2017

Sestry Havelkovy zavítají do společnosti Františka Drtikola

Příbram - Milovníkům jazzové a taneční hudby 20., 30. a raných 40. let minulého století bude v úterý 10. října patřit příbramská Galerie Františka Drtikola na Zámečku-Ernestinu. Od 19 hodin zde v pořadu Láska na křídlech motýlích vystoupí Sestry Havelkovy, které tuto hudbu interpretují s autentickou nostalgií, elegancí a vytříbeným citem pro ducha doby.

8.10.2017

Film natáčený na Vojně má ve středu premiéru

Příbram - Ve středu 11. října se ve 20 hodin v pražském Kině Lucerna uskuteční premiéra netradičního životopisného filmu o ruské básnířce Anně Barkovové se zpěvačkou Anetou Langerovou v hlavní roli.

8.10.2017

OBRAZEM: Permoníci ukázali dětem i rodičům, jak pracovali havíři

Příbram – Hornické muzeum Příbram na sobotu připravilo tradiční a oblíbený zábavně naučný program Den s permoníky. Jeho prostřednictvím se návštěvníci expozice dolu Anna přenesli do dávných dob, kdy v příbramských dolech havíři dobývali stříbrnou a olověnou rudu. S pomocí permoníků si vyzkoušeli, jak havíři pracovali, jaké rudy těžili i jak žili. Pak se důlním vláčkem vydali do podzemí, kde pro ně byla připravená divadelní pohádka O stříbrném kladivu Velkého Permona, která se líbila dětem i jejich rodičům. Během ní si děti mohly s permoníky i havíři také zazpívat a zatancovat.

8.10.2017

Ministr kultury ocenil sedlčanskou knihovnu

Sedlčany - V zrcadlové kapli pražského Klementina panovala ve středu 5. října při vyhodnocení soutěže Knihovna roku slavnostní nálada. Při vyvrcholení soutěže pořádané Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR spolu s dalšími partnery, nechyběli ani zástupci Sedlčan.

8.10.2017

Sedlčanská rodačka Miroslava Nováková vystavuje obrazy poprvé samostatně

Sedlčany - Procházku výtvarnou tvorbou nabízí až do 26. listopadu při příležitosti svého životního jubilea sedlčanská rodačka Miroslava Nováková.

7.10.2017

Výstava zve do krajiny rybníků, luk a hvozdů

Sedlčany – V Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech již podesáté představí svoje obrazy sedlčanský výtvarník Stanislav Kadlec.

6.10.2017

Kam na Příbramsku za zábavou? Vyberte si!

Příbramsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT