VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 08:59

KRÁTCE: Nejen hasiči si zatančí ve Vysokém Chlumci

Příbramsko - Co se chystá na Příbramsku?

včera 12:01

Kraj chce koupit 14 výtvarných děl. Vybírá podle dotace

Střední Čechy – Nakupovat moderní umění se chystá středočeské hejtmanství. Pomýšlí na pořízení 14 děl v celkové ceně 1,6 milionu korun. Nejde však o kulturní povznesení kanceláří ani jiných prostor na krajském úřadě v Praze. Mělo by se jednat o nákup pro Kutnou Horu. Pro GASK – Galerii Středočeského kraje – v tamější jezuitské koleji, která v historických prostorách prezentuje bohatství svých sbírek výtvarného umění 20. a 21. století. Počítá se navíc s tím, že na obohacení kolekce GASK bude prostřednictvím ministerstva kultury možno získat významný příspěvek z evropských fondů.

19.3.2018

Mácháč Club Tour odstartuje v sobotu v Březnici

Březnice - Největší domácí beach open air festival Mácháč se vydává na klubovou tour. Atmosféru legendárního Mácháče si tak během měsíců březen až srpen vychutnají milovníci elektronické hudby ve 20 městech po celé České republice. Tour slavnostně odstartuje v sobotu 24. března v Kulturním domě v Březnici.

19.3.2018

Podbrdské národní divadlo zve na návštěvu k Hitlerovi

Dobříš – Společenský sál Kulturního domu Dobříš bude v pátek 23. března hostit další premiéru Podbrdského národního divadla. Jedná se o představení podle hry Arnošta Goldflama s názvem Doma u Hitlerů. Dobříšští ochotníci ho sehrají od 19.30 hodin, vstupné činí 100 korun.

18.3.2018

OBRAZEM: Maškarní ples na zámku Radíč uvítal i mušketýry

Radíč - V krásném prostředí zámku Radíč v sobotu ve 20 hodin začal Maškarní ples. Kvůli nepřízni počasí a vysokému počtu nemocí v regionu tam sice nebyl příliš vysoký počet návštěvníků, ale ti, kteří přijeli, měli masky opravdu propracované. Živou hudbu kapely Fanda Tomášek a přátelé si účastníci užili, někteří si i zatančili.

18.3.2018

OBRAZEM: Pyžamový ples v Rožmitále přilákal hlavně mladé návštěvníky

Rožmitál pod Třemšínem - Již čtrnáctý ročník tradičního Pyžamového plesu se letos konal v sobotu 17. března od 19 hodin v rožmitálském Společenském centru. Pro návštěvníky byla připravena tombola. Na akci hrála kapela Bosáci, na jejíž písničky téměř všichni s nadšením tancovali. Většina účastníků byla oblečena v pyžamech nebo nočních košilích a dobře se bavili. Společenské centrum téměř praskalo ve švech, místa byla plně obsazena a taneční sál byl plný především mladých lidí.

15.3.2018

Dramatický osud Edith Piaf je pro Světlanu Nálepkovou velmi inspirativní

Sedlčany - Malý muzikál o velké Edith Piaf. To je podtitul komorního muzikálu Milovat k smrti, který v pondělí 12. března uvedl sedlčanský Kulturní dům Josefa Suka. V hlavní roli se od 19.30 hodin představí Světlana Nálepková.

15.3.2018

Písničkář Jan Burian se po letech vrátil do Příbrami. O to více se těší

Příbram – D-klub příbramského Divadla Antonína Dvořáka v úterý 13. března patřil písním Jana Buriana. Tento známý písničkář, skladatel, básník, publicista, spisovatel a moderátor zde vystoupil v 19 hodin. S Janem Burianem jsme si povídali nejen o koncertu, ale také o jeho vzpomínkách na příbramská vystoupení.

14.3.2018

Caramelka přijede do svých oblíbených Sedlčan s novým projektem Steposkop

Sedlčany – Steposkop je název celovečerního projektu taneční skupiny Caramelka. V sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka jej mladí tanečníci z Prahy uvedou v pátek 16. března od 19.30 hodin.

14.3.2018

Na Příbramsko se vrací ty nejlepší cestovatelské a outdoorové filmy

Příbram, Březnice, Dobříš – Pořádnou dávku dobrodružství, objevování i napětí slibuje již 8. ročník Expediční kamery, tedy přehlídky nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny. V Příbrami se promítaly již 1. března, další zastávky jsou plánovány na 16. března do březnického kulturního domu a na 5. dubna do Kulturního domu Dobříš.

8.3.2018

KRÁTCE: Stará Huť ožije amatérským divadlem

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z Příbramska.

6.3.2018

Výstava Vladimíra Stibora nabízí nevšední pohledy na místní krajinu

Sedlčany – Od pátku 9. března bude koncertní sál sedlčanského Kulturního domu Josefa Suka patřit barevným velkoplošným fotografiím Vladimíra Stibora z nedalekých Nechvalic. Výstava s názvem Poslední obrazy bude slavnostně zahájena v 18 hodin a na vernisáži promluví známá spisovatelka sci-fi žánru a také básnířka Františka Vrbensk

6.3.2018

KRÁTCE: V Příbrami zahraje Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z Příbramska.

4.3.2018

Čerstvý táta myslí na pivo, hudbu a syna

Mladá Boleslav/Dolní Krupá /ROZHOVOR/ - Živí ho pivo. Hudba je jeho koníčkem. Hraje, zpívá, skládá, textuje. Dlouhé roky byl trenérem sportovního karate. Na začátku roku se mu v jeho 47 letech narodil první syn. Život se tak Luboši Odhánělovi z Dolní Krupé na Mnichovohradišťsku v okrese Mladá Boleslav poměrně razantně změnil.

2.3.2018

Herec Zdeněk Piškula: Seriál Lajna? Užil jsem si ho. Jiří Langmajer mi radil

Střední Čechy – Mladý Hrouzek. Dvě slova, která budou nadějného herce Zdeňka Piškulu provázet zřejmě už celý život. Právě on totiž ztvárnil jednu z hlavních postav hokejového seriálu Lajna, který výrazně oslovil sportovní příznivce v nedávné minulosti. Čím vším si při natáčení devatenáctiletý rodák z Prahy prošel? Jaký má vztah ke sportu? Nejen na to Zdeněk Piškula ochotně odpověděl v rozhovoru pro Deník.

2.3.2018

Jiří Čujan vystavuje v Dobříši své konceptuální projekty

Dobříš /ROZHOVOR/ – Come back je název výstavy, kterou si do 18. března mohou prohlédnout návštěvníci dobříšského kulturního domu. Své konceptuální projekty a fotografie na ní představuje v Německu žijící sochař Jiří Čujan, kterému jsme položili několik otázek.

26.2.2018

Huť ožije amatérským divadlem s komedií Nájemníci pana Swana

Stará Huť – Divadelní spolek při MKS DEHHET uvede ztřeštěnou komedii Michaela Cooneyho v úpravě a pod režií Janka Váni s názvem Nájemníci pana Swana. Zájemci mohou navštívit představení v pátek 9. března a v sobotu 10. března vždy od 19:00 v Kulturním domě ve Staré Huti. Členové amatérského souboru DEHHET hrají převážně od ZŠ a dělají to hlavně pro zábavu a pobavení své i diváků, a proto si vybírají komedie.

26.2.2018

Cestovatelský večer s Josefem Formánkem

Příbram – Josef Formánek strávil čas na ostrově Siberut a podstoupil zde rituální tetování u kmene Mentawaj. Návštěvníci akce se mohou 13. března v 18 hodin v Knihovně J. Drdy na náměstí T. G. M. těšit na diashow z pralesa, film z autorovy cesty k šamanům a na závěr ještě autorské čtení z knihy Dvě slova jako klíč. Formánek spolu s Miroslavem Urbánkem založil v roce 1992 časopis Koktejl. Jako reportér procestoval více než 30 zemí světa. Jeho knižní debut Prsatý muž a zloděj příběhů (2003), román o ďáblu a zázracích, které může potkat každý z nás, vzbudil obrovský ohlas u čtenářů a kritiky.

23.2.2018

Malina Brothers dorazí do Příbrami s novým albem a pravnučkou Alfonse Muchy

Příbram - Zpěvačka Kateřina García, pravnučka malíře Alfonse Muchy, je hlasem aktuálního alba projektu Malina Brothers, ve kterém se sešly hvězdy české folkové a country hudby. Konkrétně banjista Luboš Malina, kytarista Pavel Malina, houslista Josef Malina a kontrabasista Pavel Peroutka. Společně dorazí ve středu 28. února do Příbrami, kde od 19 hodin vystoupí na Malé scéně Divadla Antonína Dvořáka.

22.2.2018

Votvírák přivítá Uhlíře, Farnou i Divokýho Billa

Milovice – Chinaski, Tata bojs, Mig 21, Ewa Farna, Horkýže Slíže či Jaroslav Uhlíř. To jsou některé taháky už 12. ročníku hudebního festivalu Votvírák, který tradičně otevírá letní sezónu na milovickém letišti. Ten se letos uskuteční o víkendu 15. až 17. června.

20.2.2018

Dětští herci z Lázu připravují pokračování Tmy, první díl uvedou v Tochovicích

Tochovice - Kulturní dům Tochovice bude v pátek 23. února patřit Dětskému divadelnímu souboru Láz pod vedením Anny Petruškové. Mladí herci zde od 19 hodin uvedou divadelní hru Tam, kde končí tma. O den později vystoupí se stejným představením na novém festivalu Komín 2018, který se uskuteční v Novém Podlesí.

20.2.2018

V příbramském divadle bude uvedena Habaďůra

Příbram – Jak už název napovídá, v divadle půjde o velkolepý podfuk. Dosud ukázněný občan Eric Swan našel skulinu v sociálním systému a podvodně vybírá sociální dávky na různé neexistující choroby jeho vymyšlených podnájemníků. Podvodů je už ale tolik, že pochopí, že to, co si vymyslel, už mu přerůstá přes hlavu. Rozhodne se tedy s podváděním skoncovat. Ovšem to není tak jednoduché a situace se stále více komplikuje. Hru příbramské divadlo uvede pod taktovkou režiséra Milana Schejbala ve čtvrtek 22. února a v pátek 23. února.

20.2.2018

Výstava Czech Press Photo 2017 se představí v Příbrami

Příbram - Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 23. ročníku soutěže Czech Press Photo v Galerii Františka Drtikola Příbram představí téměř 500 fotografií a videí od více než 100 autorů a je reprízou expozice na Staroměstské radnici. Začne od 23. února a bude trvat do 15. dubna 2018.

18.2.2018

V Lazsku se konal druhý ročník obnoveného masopustu

Lazsko /FOTOGALERIE/ – Sobotní zasněžené odpoledne patřilo v obci druhému ročníku obnoveného masopustu. Masopustní reje patří k tradicím konce zimy. Některé mají na Příbramsku tradici starou několik desítek let. Jsou ale také obce, kde se k těmto tradicím nyní vracejí. Jednou z nich je i Lazsko.

18.2.2018

Areál Ševčinského dolu pošestnácté hostil havířský masopust

Příbram /FOTOGALERIE/ - V sobotu dopoledne navštívily tradičně areál Ševčinského dolu v Příbrami na Březových Horách vyhlášené bohutínské maškary. Havířský masopust s lidovou veselicí v prostředí historických báňských objektů se na rozdíl od mnoha jiných obdobných akcí vyznačuje řadou specifik spjatých právě s industriálním prostředím královského horního města. 

16.2.2018

Míšu Růžičkovou baví bavit děti, v sobotu přijede do Příbrami

Příbram - Spousta veselých písniček, tancování, dovádění a sladkých odměn čeká v sobotu 24. února na návštěvníky příbramského divadla. Míša Růžičková, která je známá ze stovek vystoupení po celé republice i z účinkování v televizních pořadech pro děti, zde od 15 hodin představí svůj pořad Pohádkové zimní království.

16.2.2018

Legendární sopranistka Gabriela Beňačková vystoupí na dobříšském zámk

Dobříš – Unikátní koncert připravil na pátek 23. února Zámek Dobříš. V Zrcadlovém sále vystoupí od 19.30 hodin legendární sopranistka Gabriela Beňačková. V programu se představí společně s tenoristou Jakubem Pustinou za klavírního doprovodu docentky Janáčkovy akademie múzických umění Marty Vaškové. Především o Gabriele Beňačkové jsme si povídali s tenoristou Jakubem Pustinou.

16.2.2018

Film Alenka v říši zázraků okouzlí celou rodinu

Příbram - Otakáro Maria Schmidt a Jana Kristina Studničková představí v příbramském kině poetický film pro celou rodinu Alenka v zemi zázraků, natočený podle stejnojmenné knihy autorky Jany K. Studničkové.

14.2.2018

Zájem o literární soutěž Příbram Hanuše Jelínka každoročně stoupá

Příbram - Knihovna Jana Drdy vyhlásila 22. ročník literární soutěže pro mládež s názvem Příbram Hanuše Jelínka. Zájemci mohou psát poezii (maximálně tři básně) a prózu (do šesti stran) a účastníci budou rozděleni do tří věkových kategorií. První od 12 do 15 let, druhá od 16 do 19 a třetí od 20 do 23 let. Uzávěrka soutěže je stanovena na 30. dubna 2018.

12.2.2018

KRÁTCE: Společenské centrum ožije v sobotu hasičským bálem

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z Příbramska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT