Na Malé scéně v příbramském divadle se totiž konal 33. Příbramský huntík Zdeňka Hejkrlíka.

Muzikanti se na festival začali sjíždět už po obědě, aby těm, kteří přišli přesně ve 13 hodin, mohli k odpolední siestě zahrát.

„Jak už bývá zvykem, festiválek bude opět žánrově pestrý. Zazní folk, folklór, keltská, irská, trampská, jazzrocková i staropražská muzika. Někteří z hudebníků jsou poměrně z velké dálky. Například soubor Kvinta je z Litvínova, Cluran ze Dvora Králové, Luboš Hrdlička a Láďa Němec z Velešína,“ uvedla v úvodu jedna z organizátorů Huntíku Jana Hejkrlíková.

První tóny divákům naservírovala kapela Pokus a hlediště se začalo plnit. Dlouholetá tradice a oblíbenost festivalu je zřejmá. O obecenstvo neměl nikdo z účinkujících nouzi.

Postupně se na jevišti vystřídalo jedenáct kapel a dva písničkáři. Třiatřicátý ročník uzavřelo trio zpívajících učitelek, které si říkají Přelet m.s. Děvčata si natolik podmanila publikum, že tomu se ani nechtělo domů.

„Jako z každého zimního Huntíku, budou i letos porotou vybráni postupující do předkola mezinárodní Porty v Komárově,“ doplnila Jana Hejkrlíková.