VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

26.1.2017

Ivo Šmoldas s Pepou Štrossem přivezou do Tochovic inteligentní humor

Tochovice - Úsměvy Iva Šmoldase s písničkami Pepy Štrosse je název zábavného pořadu, s nímž oba umělci přijedou v pátek 27. ledna do Kulturního domu Tochovice. Večer plný vyprávění, hudby, inteligentního humoru a improvizace začíná v 19 hodin, vstupné činí sto korun.

26.1.2017

Březové Hory letos slaví výročí, před 120 lety se staly královským horním městem

Příbram – Březové Hory letos slaví 120 let od povýšení městečka na královské horní město. Události té doby popisuje v následujícím textu ředitelka příbramského archivu Věra Smolová.

25.1.2017

Recenze knihy: Jakoubek z Vřesovic

Region - Období husitských válek náleží mezi nejvýznamnější etapy českých dějin. Historikové několika generací se podrobně zabývali mnoha aspekty této problematiky a výsledky jejich badatelského úsilí reprezentovalo a reprezentuje množství odborných publikací. Jejich velká část byla věnována konkrétním protagonistům těchto bouřlivých let a jednotlivé monografie tvoří dlouhou řadu, která však není kompletní. Jednu z mezer nyní zaplnila kniha věnovaná Jakoubkovi z Vřesovic, původně chudému moravskému rytíři, pro kterého válečné události znamenaly rámec sociálního vzestupu zasazený do oblasti severozápadních Čech.

24.1.2017

Fotograf Jiroušek bude besedovat o focení z motorového padáku

Příbram - Jaké zážitky a dobrodružství s sebou přináší focení krajiny z motorového padáku? O tom bude v pátek 27. ledna  od 18 hodin besedovat s promítáním fotografií příbramský fotograf Jiří Jiroušek v Kongresovém sále zdejšího Domu Natura v Plzeňské ulici (bývalá budova České pojišťovny). Právě zde je od prosince výstava jeho velkoplošných fotografií s názvem Nebeské Česko.

20.1.2017

Tipy na víkend: na výstavu fotografií nebo na retro módní přehlídku

Příbram - Podívejte se, kam se můžete vypravit o víkendu.

18.1.2017

Historik Jiří Páv přiblížil synagogy a život židovských komunit

Sedlčany - Barokní synagogy v českých zemích představuje a jejich šťastný nebo méně šťastný osud přibližuje výstava v Městském muzeu v Sedlčanech. Zahájena byla ve čtvrtek 12. ledna v podvečer.

11.1.2017

Agentura Nordproduction se do Sedlčan vrací s Ligou proti nevěře

Sedlčany - Liga proti nevěře je název komedie úspěšného autora Zdeňka Podskalského, kterou ve čtvrtek 12. ledna uvede v sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka agentura Nordproduction. V hlavních rolích se od 19.30 hodin představí Veronika Nová Arichteva, Ivo Šmoldas, Michaela Kuklová a Petr Mácha.

9.1.2017

V příbramském divadle prožijete s Eliškou Balzerovou báječný rozvod

Příbram - Že by rozvod mohl být i báječný? O tom se přesvědčí diváci příbramského divadla na představení Elišky Balzerové.

6.1.2017

Tři králové z Příbrami už před koncem roku překročili hranice

Příbramsko – Tři králové pomáhají měnit svět, všude v obcích, městech i na vesnicích je můžeme potkat a to za každého počasí, v dešti nebo sněhu se vydávají na cestu s radostnou zvěstí Vánoc. Již po páté se dva dny před koncem roku vydali také mladí lidé z Příbrami a bavorského Bodenmais na slavnostní vysílání Tří králů v Neumarktu.

5.1.2017

Recenze knihy: Fridrich II., Sicilan na císařském trůně

Jednou z nejvýznamnějších panovnických dynastií středověku byli Štaufové, kteří spoluvytvářeli světové dějiny do poloviny 13. století. Nitky jejich diplomacie ovlivňovaly i události v českých zemích. Mnoho generací školáků se v hodinách dějepisu setkalo s pojmem nazvaným Zlatá bula sicilská a datem vydání této listiny. Datum 26. září 1212 a jméno jejího příjemce, českého krále Přemysla Otakara I., zná téměř každý. Není tomu tak v případě vydavatele listiny římsko – německého císaře a sicilského krále Fridricha II. V českém jazyce dosud nebyla publikována biografie věnovaná jeho osobě a tato mezera byla nyní zaplněna knihou Olafa B. Badera s názvem Fridrich II. – Sicilan na císařském trůně.

30.12.2016

V pátek se na prknech divadla rozsvítí Zářivá hvězda

Příbram – Zářivá hvězda je dekadentně morbidní smutnohra z prostředí krematoria, kde na svém pohřbu spisovatelka dětské literatury rekapituluje svůj život. Zářivá hvězda je zároveň název představení, které v pátek 30. prosince od 19 hodin uvede na Malé scéně příbramského Divadla Antonína Dvořáka Divadlo za vodou z Čenkova.

26.12.2016

Na vánoční myslivecký ples v Krásné Hoře zavítalo na šest stovek lidí

Krásná Hora /FOTO/ - Na tradiční a oblíbený myslivecký ples, který jako každý rok i letos na první svátek vánoční uspořádali v Kulturním domě v Krásné Hoře členové Mysliveckého sdružení Svatý Jan, zavítalo přibližně šest stovek hostů.

23.12.2016

Tipy na vánoční svátky

Příbram - Připravili jsme pro vás několk tipů na vánoční svátky.

21.12.2016

Tradice se musí dodržovat, Svěcený míří do Rožmitálu

Rožmitál - Dlouholetá tradice předvánočních koncertů houslového virtuose Jaroslava Svěceného v Rožmitálu pod Třemšínem pokračuje i letos.

19.12.2016

V rozšířeném vydání vyšla kniha Památky Příbrami v obrazech

Příbram - Výpravná publikace Josefa Velfla o nejvýznamnějších památkách města Příbrami, jeho historii, stavbách, známých osobnostech, zaměřená především na hornickou minulost města, nedávno vyšla ve druhém, rozšířeném vydání. Je možné ji zakoupit v příbramském Infocentru na Zámečku-Ernestinu za cenu 360 korun.

19.12.2016

Na předvánočním trhu se mísily všemožné vůně

Sedlčany - Vůně svařeného vína, punče, horkého jablečného nápoje či medoviny, koláčů i klobás soupeřily o zájem návštěvníků při vánočně laděných farmářských trzích.

19.12.2016

Nemocnice k výročí vydává knihu o své historii, v pondělí je autogramiáda

Příbram /JEŠTĚ STIHNETE/ – V předvánočním týdnu se dostane do prodeje nová kniha vztahující se k Příbrami. 

17.12.2016

V Rožmitále vystoupí Jaroslav Svěcený

Rožmitál - Město Rožmitál pod Třemšínem zve na vánoční koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného. Na klavír ho doprovodí přední český klavírista Václav Mácha.

16.12.2016

Tipy na víkend: na trh nebo na Štědrovečerní šichtu do podzemí

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

14.12.2016

Při zpívání koled v Obecnici zavoněl jablečný závin

Příbramsko - Nejznámější české koledy na návsích, u kostelů a kapliček si ve středu společně zazpívaly stovky lidí z Příbramska.

14.12.2016

Zpívání koled v domově seniorů podpořil smíšený sbor Záboj

Sedlčany - Domov seniorů v Sedlčanech se již třetím rokem zapojil do akce Česko zpívá koledy. Letos seniory ve zpěvu vydatně podpořil sedlčanský smíšený pěvecký sbor Záboj se sbormistryní Vladimírou Severovou. V tomto adventním čase chodí Záboj i děti potěšit klienty pravidelně a tentokrát se podařilo jejich účinkování spojit s akcí Deníků Bohemia v jeden den.

14.12.2016

Kino přidalo promítání filmu Anděl páně 2

Příbram - Vzhledem ke zvýšenému zájmu diváků o filmy v nově zrekonstruovaném příbramském kině bude přidáno několik promítání filmu Anděl páně 2. V neděli 18. prosince od 18 hodin a v sobotu 31. prosince od 13.30 a 16 hodin. Na své si přijdou i milovníci 3D filmů, kteří už nemusejí za rozšířeným filmovým zážitkem jezdit až do Prahy. 259 nových a pohodlnějších sedadel se těší na vaši návštěvu!

14.12.2016

Tomáš Zouzal pomýšlí na druhý díl publikace Zabráno pro SS

Příbramsko - Obsáhlá kniha „Zabráno pro SS" má křest v Sedlčanech za sebou a její autor mladý historik Tomáš Zouzal (29) se nyní věnuje její distribuci, aby se dostala ke čtenářům na Sedlčansku i Benešovsku, ale zejména prostřednictvím internetového prodeje i k dalším zájemcům, ještě před Vánoci. Je zatím nejpodrobnější publikací, která o násilném vystěhování v době 2. světové války vypovídá.

13.12.2016

Konec roku příbramské divadlo zpestří dvěma komediemi

Příbram – Příbramské divadlo chystá na letošního Silvestra dvě komedie. Návštěvníci se mohou těšit na hru Goldoniáda z pera slovenského režiséra a scenáristy Martina Porubjaka a derniéru představení Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka.

12.12.2016

Zástupci Příbramska přebírali certifikáty ve svátečně vyšňořené Praze

Praha – Certifikáty o přiznání hned dvou českých rekordů uskutečněných v jeden den v Sedlčanech předával zástupcům z Příbramska ve svátečně vyšňořené Praze prezident pelhřimovské agentury Dobrý den Miroslav Marek.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

10.12.2016

Farní charita Příbram sbírá peníze na auto

Příbram - Značný ohlas měl první Benefiční koncert Farní charity Příbram, který se v listopadu konal v příbramském divadle.

9.12.2016

Tipy na víkend: na adventní trh nebo výstavu betlémů, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

8.12.2016

Veronika Hejhalová do keramických kachlí zachytila vývoj zrození

Sedlčany – Poprvé společně vystavují autorky ze Sedlčanska Veronika Hejhalová, Blanka Veselá a Věra Dlouhá. Vstupní prostory sedlčanského muzea patří jejich nádherným výrobkům z keramiky, obrazům a vánočním aranžmá celý prosinec s přesahem do svátku Tří králů.

7.12.2016

Česko bude zpívat koledy, přidejte se

Příbram - Tradiční předvánoční akce „Česko zpívá koledy" se blíží a vy se již ve středu 14. prosince v 18 hodin na mnoha místech České republiky v jeden okamžik můžete přidat. Zpívat se budou ty nejznámější koledy – Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení