VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

10.2.2018

OBRAZEM: Maškarní bál v Sádku byl jako vystřižený z trilogie Slunce, seno...

Sádek - Maškarní bál v Sádku byl v letošním roce připraven na téma oblíbených letních komedií z Hoštic a pořádala ho TJ Sokol Drahlín. Konopnice, Škopková, Kelišová, farař Otík a další všeobecně známé a milované postavy trilogie se nenechaly zahanbit a celý večer pořádali pro účastníku plesu skvělou show. K tanci a zábavě hrála hudební kapela Signál. Masky v sále byly opravdu nápadité, podařené a některé i velmi realistické.

9.2.2018

Křižáky jsou podle Hřebejka určitá vzácnost

Příbram /ROZHOVOR/ – Tento týden žije část města filmováním. Na sídlišti v okolí tzv. „Křižáků“ totiž pro Českou televizi natáčí režisér Jan Hřebejk minisérii Rédl s detektivní zápletkou. Příběh pojednává o vojenském prokurátorovi, který na přelomu let 1992 a 1993 vyšetřuje ztráty vagónu zbraní z vojenských transportů sovětské armády, přesouvající se z bývalé NDR přes Československo domů. Jan Hřebejk nám poskytl i krátký rozhovor. 

8.2.2018

Jan Hřebejk natáčí v Příbrami část nového seriálu

Příbram – Na příbramském sídlišti v okolí tzv. „Křižáků“ natáčí režisér Jan Hřebejk scény z kriminální minisérie České televize Rédl, která se odehrává během několika dní konce roku 1992 a začátku roku 1993 v Čechách, kdy přes naši republiku cestují vojenské transporty ruských vojsk z bývalé NDR a těm se začnou ztrácet desítky vagónů s municí a zbraněmi.

7.2.2018

Miluju malá kina, říká režisér Čertovin Zdeněk Troška

Rožmitál pod Třemšínem – V pátek rožmitálské kino zahájilo plné digitální promítání a to nejnovější pohádkou Zdeňka Trošky Čertoviny, kterou do kina přijel režisér společně s producentkou Danou Volákovou, která v posledních letech produkovala s režisérem Troškou několik filmů. Zdeněk Troška nám po slavnostním přípitku a přestřižení pásky poskytl i krátký rozhovor.

3.2.2018

Režisér Zdeněk Troška odstartoval novou éru rožmitálského kina

Rožmitál – Rožmitálské kino se po 91 letech svojí existence dočkalo digitalizace. Nyní si diváci lépe užijí všechny filmové premiéry. Technologie kromě kvalitnějšího obrazu a zvuku do budoucna umožňuje i rozšíření na promítání ve 3D. Digitalizovaný provoz kina přijel zahájit v pátek 2. února v podvečer známý režisér Zdeněk Troška, který divákům přivezl svou nejnovější pohádku Čertoviny.

28.1.2018

Liga proti nevěře - dá se vraždit žehlícím prknem?

Tochovice - Liga proti nevěře je název komedie úspěšného autora Zdeňka Podskalského, která bude v úterý 30. ledna uvedena v tochovickém kulturním domě. V hlavních rolích se od 19 hodin představí Veronika Nová Arichteva, Ivo Šmoldas, Michaela Kuklová a Petr Mácha, plné vstupné činí 150 korun.

28.1.2018

OBRAZEM: Na Divadelním plese zazpívala Bára Basiková

Příbram - Na sobotním Divadelním plese v Estrádním sále příbramského divadla A.Dvořáka jako host večera zazpívala Bára Basiková. Vystoupení pořádně rozbalila, budova se téměř otřásala v základech. V programu bylo také předtančení, v prostorách pro návštěvníky byly vystaveny divadelní kostýmy a k dispozici pro zájemce fotokoutek s možností oblečení do masek. Tančilo se a večer probíhal v příjemné náladě.

25.1.2018

Příbramští studenti budou číst dětem

Příbram – Už víc jak půl roku se snaží studenti a učitelé Gymnázia pod Svatou Horou přilákat děti k četbě. Jejich Knihkupecké čítání se stává už pomalu tradicí. To nejbližší se uskuteční ve čtvrtek 25. ledna odpoledne. Poslední, věnované dětem, se uskutečnilo v polovině října v prostorách knihkupectví v Pražské ulici.

22.1.2018

Timudej představí v Dobříši velkou show

Dobříš – Po více než třech letech se do dobříšského kulturního domu vrátí kapela Timudej, v jejíž hudbě se objevuje řada hudebních vlivů jako ska, world music, rock či latina. V Dobříši vystoupí v pátek 26. ledna od 20.30 hodin a svým fanouškům představí novou desku Ještěně.

22.1.2018

KRÁTCE: Zámek Dobříš uzavře expozice

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

21.1.2018

OBRAZEM: Hasičský ples ve Staré Huti

Stará Huť - V nově rekonstruovaném Kulturním domě hasiči zahájili svou akcí plesovou sezónu. Nechyběl ani zábavný proslov, slavnostní zahájení a samozřejmě i tanečníci a tanečnice si přišli na své. Hřebem večera byla tombola.

17.1.2018

Show Na Stojáka ozdobí v Březnici populární Tonda Blaník

Březnice – Již popáté se v Březnici představí známí stand up umělci v oblíbené komediální show Na Stojáka. Stane se tak v sobotu 20. ledna a ve dvou představeních v kulturním domě vystoupí od 18 a 20.30 hodin čtyři známé tváře. Předchozí ročníky byly prakticky vyprodané a i nyní zbývá posledních několik vstupenek. Za zvýhodněnou cenu je lze zakoupit nejen v Březnici, ale také v Rožmitále (infocentrum), Příbrami (Cowárna) a Milíně (knihovna).

17.1.2018

Dobříšský kulturní dům patří sochám a ilustracím zvířat

Dobříš – Zvíře je název výstavy, kterou si v těchto dnech mohou prohlédnout návštěvníci dobříšského kulturního domu. Barbora Fausová na ní představuje své sochy, Miloslav Muškát zoologické ilustrace. Výstava potrvá do 11. února a zájemci si ji mohou prohlédnout každý všední den kromě pátku od 8.30 do 16 hodin a v neděli od 14 do 16 hodin. Nejen o této výstavě jsme si povídali se sochařkou a autorkou reliéfů a plastik Barborou Fausovou.

16.1.2018

Chvála bláznovství vypráví o osamocenosti i touze po lásce

Příbram - Známí herci Martin Hofmann, Filip Blažek, Michal Slaný, Lenka Zahradnická a Šárka Opršálová přivezou v sobotu 20. ledna do příbramského Divadla Antonína Dvořáka představení Chvála bláznovství. Inscenace v režii Jakuba Nvoty, která odlehčeným tónem vypráví o složitosti světa, začíná v 19 hodin.

11.1.2018

KAM ZA KULTUROU: František Nedvěd nebo výstava

Příbramsko - Přinášíme vám výběr kulturních tipů z regionu.

9.1.2018

KAM ZA KULTUROU: Myslivecký ples nebo hasičský bál

Přibramsko - Přinášíme vám kulturní tipy, kam se v nejbližší době v regionu vydat.

7.1.2018

Bedřich Hrozný řešil životní i železniční krizi v Mirovicích

Mirovice /FOTOGALERIE/ – Čenkovský ochotnický soubor Divadla Za vodu zavítal v sobotu večer do místního kulturního domu se svou nejúspěšnější hrou Bedřich Hrozný. Nejznámější čenkovský „výpravčí“ začal vypravovat vlaky v 19 hodin. 

4.1.2018

Obrazy Karoliny Strakové budou mít v Sedlčanech premiéru

Sedlčany – Koncertní sál sedlčanského Kulturního domu Josefa Suka bude od soboty 6. ledna patřit obrazům malířky Karoliny Strakové. Vernisáž, na které na klavír zahraje a zazpívá Veronika Wildová, začíná ve 14 hodin a výstavu si mohou zájemci prohlédnout v pracovní dny v době od 8 do 16 hodin a při každé večerní kulturní akci.

3.1.2018

Liberecké Naivní divadlo přiveze do Příbrami cenami ověnčeného Budulínka

Příbram - Po dvou letech se do příbramského Divadla Antonína Dvořáka vrací Naivní divadlo Liberec. V neděli 7. ledna uvede na Malé scéně loutkovou pohádku Budulínek. A to hned dvakrát, první představení začíná v 15 hodin, druhé o dvě hodiny později.

27.12.2017

Václav Neckář se loučil se starým rokem v Sedlčanech

Sedlčany /ROZHOVOR/ – Václav Neckář a skupina Bacily vedená jeho bratrem Janem se rozloučili se starým rokem koncertem v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech. Sólistu doprovázel v úterý 26. prosince při svátečním vystoupení smyčcový kvartet a část sedlčanského dětského sboru Zábojáček. 

27.12.2017

Vánoční koncert křesťanské duchovní hudby

Mirovice – Vánoční koncert duchovní hudby si mohou zájemci poslechnout Sbor sv. Ignáce z Březnice ve středu 27. prosince v kostele Jana Husa a Jeronýma Pražského v Mirovicích. Sbor zpívá duchovní křesťanskou hudbu a jejich repertoár je stylově velmi pestrý.

26.12.2017

Zrození Ježíška oslavovali pastýři, muzikanti i andělé

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Turistický oddíl mládeže (Tomíci) letos potřetí připomněl ve vánočním období betlémský příběh. Živý betlém přilákal v pondělí 25. prosince odpoledne ke kostelu sv. Martina v Sedlčanech více než dvě stě lidí.

25.12.2017

Stovky lidí zamířily na Svatou Horu pro Betlémské světlo

Příbram /FOTOGALERIE/ – Nebývale živo bylo na Štědrý den odpoledne na Svaté Hoře. Stovky lidí tam totiž zamířily pro Betlémské světlo, které do Čech tradičně přivezli skauti. Do baziliky na Svaté Hoře dorazilo v pátek 22. prosince a od té doby si pro něj zájemci mohou přijít až do konce letošních Vánoc.

24.12.2017

Čenkovské Divadlo za vodou si hraní v Příbrami užívá

Příbram - Příbramské Divadlo Antonína Dvořáka patří již tradičně 30. prosince autorskému Divadlu za vodou. Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy ochotníci z nedalekého Čenkova zahrají od 19 hodin na Malé scéně hru Bílá paní. A této možnosti si divadelníci velice váží. 

23.12.2017

V Sedlčanech příští rok vystoupí hvězda první velikosti Eva Urbanová

Sedlčany /ROZHOVOR/ – Pod voňavým jehličím se mezi dárky v řadě domácností na Sedlčansku objevuje rok co rok „Dárkový balíček“, který nabízí obdarovaným kulturní zážitky. V rozhovoru nám nabídku přiblížil Martin Severa, ředitel Kulturního domu Josefa Suka v Sedlčanech.

22.12.2017

Den před Štědrým večerem patří Rožmitál Jaroslavu Svěcenému

Rožmitál pod Třemšínem – Dlouholetá tradice předvánočních koncertů houslového virtuose Jaroslava Svěceného v Rožmitálu pod Třemšínem pokračuje i letos. V místním Společenském centru vystoupí tradičně den před Štědrým večerem, tedy v sobotu 23. prosince od 18 hodin.

21.12.2017

Betlémy z Valle di Ledro můžete vidět v Příbrami

Příbram /FOTOGALERIE/ - V rámci projektu spolupráce betlémářů z Příbrami a Valle di Ledro budou k vidění v Příbrami betlémy z Itálie, které sem putovaly cestou delší než 696 kilometrů. Opačným směrem jely naopak tradiční příbramské betlémy, které jsou vystaveny v Biacesa Valle di Ledro.

17.12.2017

FOTO: Projekt Ježíškova vnoučata přinesl do sedlčanského domova seniorů radost

Sedlčany - Radost, úsměv a pořádnou dávku dobré zábavy přinesl do sedlčanského domova seniorů projekt Ježíškova vnoučata. Jeho hlavním cílem bylo propojit zejména dříve narozené s lidmi, kteří chtějí někoho obdarovat. A to se podařilo víc než na jedničku. 

16.12.2017

Mezi vystavenými betlémy jsou i vyrobené z chleba

Příbram - Tradiční výstavu betlémů mohou zájemci navštívit do sedmého ledna v Galerii Františka Drtikola v příbramském Zámečku - Ernestinu. Představují se tam dvě desítky současných i historických betlémů z příbramského regionu a také zvykosloví spojené se svátkem Tří králů. Výstavu připravilo Hornické muzeum Příbram.

15.12.2017

Jak vypadaly havířské Vánoce nad i pod zemí, ukáže hornické muzeum

Příbram – Jak vypadaly typické havířské Vánoce, to o víkendu předvedou pracovníci Hornického muzea Příbram jak v prostorách hornického domku na Březových Horách, tak i v podzemí dolu Anna. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT