VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.12.2017

Kračúnovské putování Tomáše Kočka se zastavilo v Březnici

Březnice /ROZHOVOR/ – V březnickém kulturním domě odehrál v pondělí 11. prosince písničkář Tomáš Kočko se svým Orchestrem další koncert ze svého tradičního adventního Kračúnovského putování. Zároveň představil novou pohádkovou desku pro děti s názvem Z Radosti. Ještě před koncertem nám valaššský bard Tomáš Kočko odpověděl na několik otázek.

10.12.2017

Výstava betlémů se letos zaměřila na Tři krále

Příbram /FOTOGALERIE/ – Už po sedmadvacáté jsou v prostorách Galerie Františka Drtikola vystavené ty nejzajímavější a nejhezčí příbramské betlémy ze sbírek Hornického muzea Příbram i od soukromých vlastníků. Obdivovat je můžete až do 7. ledna.

10.12.2017

Nejmenší betlém vystavovaný v sedlčanském muzeu se vešel do ořechu

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - V sedlčanském muzeu začala v pátek 8. prosince v 18 hodin výstava regionálních betlémů. Návštěvníci mají možnost si pozoruhodné exponáty z Příbramska prohlédnout až do 5. ledna. 

8.12.2017

Siempre Nuevo uvedou posluchače do klidu a nálady adventního období

Příbram – Při příležitosti výstavy Příbramské betlémy vystoupí v neděli 10. prosince v Galerii Františka Drtikola v Zámečku-Ernestinu mladé kytarové duo Siempre Nuevo. Vánoční koncert dvojice Patrik Vacík a Matěj Freml začíná v 16 hodin.

7.12.2017

Unikátní betlém z Příbrami je k vidění v Národopisném muzeu v Praze

Praha/Příbram – Unikátní historický betlém příbramského řezbáře a havíře Václava Karase je k vidění v expozici Národopisného muzea v Praze. S jeho stavbou pomáhal pracovníkům muzea předseda spolku Příbramských betlémářů Ján Chvalník. 

6.12.2017

Na březnickém zámku zazní i méně známé vánoční skladby

Březnice – Klavíristka Ludmila Juránková, sopranistka Karolína Žmolíková a hráč na trubku Jan Pohořalý vystoupí v sobotu 9. prosince na březnickém zámku. Adventní koncert tohoto tria začíná v 19 hodin a vstupné činí 120 a 100 korun.

4.12.2017

Nejmladší česká spisovatelka podepisovala v Sedlčanech svoji prvotinu

Sedlčany – Bára Laňková je v současné době nejmladší českou spisovatelkou, které byla vydána kniha. Má na to od soboty 2. prosince certifikát, který jí v Sedlčanech na náměstí předal Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den z Pelhřimova. 

4.12.2017

Koledy spojí na 600 míst

Praha /INFOGRAFIKA/ - Skoro šest set míst už se přihlásilo do tradiční akce Deníku Česko zpívá koledy. Ta se uskuteční v adventním čase už 13. prosince od 18 hodin. Nikdy nechybí Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma a Narodil se Kristus Pán. Čtenáři pak vybrali další dvě koledy - Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce valaši.

4.12.2017

OBRAZEM: Nový rybník navštívil Mikuláš a čerti

Příbram – Areál koupaliště Nový rybník se první prosincovou neděli změnil na Ráj i Peklo zároveň. Po celé odpoledne Mikuláš s anděly a čerty zjišťoval, kdo zlobil a kdo byl celý rok hodný a zaslouží si mikulášskou nadílku. V Pekle zase čerti vařili dobrou polévku, ale nechyběl ani kotel na hříšné duše.

4.12.2017

OBRAZEM: Ve Staré Huti pod rozsvíceným stromečkem tančily a zpívaly děti

Stará Huť - Rozsvěcení stromečku o prvním adventním svátku si užily děti ze Základní školy a mateřské školy Stará Huť, zpívaly a tančily v maskách a potom si společně s menšími dětmi stromek ozdobily.

4.12.2017

František Kreuzmann se těší na vnímavé sedlčanské publikum

Sedlčany /ROZHOVOR/ - Adventní vyprávění je název pořadu, s nímž ve čtvrtek 7. prosince vystoupí v sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka herec a spisovatel František Kreuzmann a hudebník Zdeněk Dočekal. Četba příběhů plných laskavého humoru a podbarvených příjemnou hudbou a vánočními koledami začíná v 19.30 hodin. Nejen o tomto pořadu jsme si povídali s Františkem Kreuzmannem.

3.12.2017

V Sedlčanech zahájili advent dvěma novými českými rekordy

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Sedlčany zaútočily na dosavadní český rekord, který byl přiznán před pěti lety firmě VSP DATA, kdy bylo zaevidováno na jednom místě 297 lidí se zimními čepicemi na hlavě. Díky nadšencům a recesistům se na sedlčanském náměstí podařilo v sobotu 2. prosince tuto pomyslnou laťku posunout téměř trojnásobně. 

1.12.2017

Výstava v sedlčanském muzeu láká desítkami vůní

Sedlčany – Předváděcí dny řemesel spojené s vánočním prodejem také letos pečlivě připravili zaměstnanci sedlčanského muzea. Každému z prodejců a řemeslníků přidělili v přízemí nebo v poschodích budovy na pátek 1. a sobotu 2. prosince na celé dny místo. 

1.12.2017

Josef Fryš představil svou novou knihu o Svaté Hoře

Příbram /FOTOGALERIE/ – Svou novou knihu zabývající se historií i současností Svaté Hory představil ve čtvrtek 30. listopadu v atriu obchodního domu Skalka spisovatel Josef Fryš. Kniha nese název Svatá Hora v proměnách času a přináší přes 500 historických a současných snímků, dobových rytin a dalších dokumentů se stručným povídáním.

29.11.2017

Výstava betlémů v knínském Muzeu zlata láká hlavně děti

Nový Knín /FOTOGALERIE/ - Ta nejvoňavější výstava v Novém Kníně láká malé i velké. V Muzeu zlata, pobočce Hornického muzea Příbram, si mohou zájemci prohlédnout výstavu betlémů, která začala 20. listopadu a potrvá až do 10. prosince. 

28.11.2017

Příbramáci zahájí advent v sobotu, děti opět navštíví Ježískovu dílnu

Příbram /FOTOGALERIE/ – Slavnostní zahájení adventu se uskuteční v sobotu 2. prosince na náměstí TGM. Program je i letos koncipovaný tak, aby si ho diváci mohli užít v poklidu.  

28.11.2017

Noc divadel opět pomohla dobrému

Příbram – Letos popáté se Gymnázium pod Svatou Horou připojilo k celoevropskému projektu Noc divadel, který se uskutečnil 18. listopadu a stejně jako v předchozích ročnících také jeho výtěžek putoval na dobrou věc. 

28.11.2017

Příbramský Big Band podpoří adventním koncertem Farní charitu

Příbram – Koncerty Příbramského Big Bandu již neodmyslitelně patří k adventnímu a vánočnímu času. První se uskuteční v neděli 3. prosince od 19 hodin v Divadle Antonína Dvořáka a celý jeho výtěžek podpoří sociální a zdravotní služby Farní charity Příbram. Koncert se koná pod záštitou pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky.

27.11.2017

Radůzu spojují se Sedlčanskem vzpomínky na hezké koncerty

Sedlčany – O koncerty písničkářky Radůzy, která se naposledy prezentovala albem Studna v poušti, je velký zájem. Proto nepřekvapí, že její koncert v úterý 28. listopadu v sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka je již vyprodaný. Přesto tu ještě malá naděje je a místní se mohou v kulturním domě či v kanceláři předprodeje na radnici poptat, zda někdo vstupenky nevrátil. 

23.11.2017

Jsme ve formě a bude to pořádný mejdan, slibují Fast Food Orchestra

Sedlčany – Po třech letech se do Sedlčan vrací kapela Fast Food Orchestra. V Pohoda klubu představí svoji zbrusu novou desku s názvem Struny v sobotu 25. listopadu, koncert pro všechny milovníky ska a reggae začíná ve 21 hodin. Jako předkapela se představí temperamentní partička Circus Brothers. Více již v rozhovoru s frontmanem FFO Filipem Vondráškem.

22.11.2017

Kapela Zrní se na Dobříš ráda vrací

Dobříš - Kladenské Zrní představuje jednu z nejoriginálnějších rockových kapel u nás. V Dobříši nebude hrát poprvé, do tohoto města se vrací rádo. Tentokrát přiveze zbrusu nové album Jiskřící, jehož křest proběhl teprve před pár týdny v karlínském Fóru. Dobříšský koncert se v kulturním domě uskuteční v pátek 24. listopadu od 20.30 hodin. 

22.11.2017

Čtvrtý školní jarmark bude zaměřen na adventní a vánoční výrobky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Nejen jarní, ale i adventní jarmark sedlčanského Středního odborného učiliště se pozvolna stává tradicí. Letos se v budově školy v ulici Petra Bezruče uskuteční v sobotu 25. listopadu od 9 do 13 hodin a orientovaný bude především na adventní a vánoční výrobky. Zároveň ten samý den si zájemci mohou prohlédnout celý areál školy.

19.11.2017

Festival Divadla Dagmar připomněl mimo jiné okupaci Československa v roce 68

Příbram – Koncem uplynulého týden se konal již druhý ročník Festivalu Divadla Dagmar, který se opět uskutečnil ve spolupráci s Hornickým muzeem Příbram. Soubor odehrál jedno představení v prostorách Malého svatohorského divadélka na Gymnáziu pod Svatou Horou a další dvě pak 17. listopadu prostorách Památníku Vojna v Lešeticích u Příbrami. 

19.11.2017

OBRAZEM: Příbram se popáté připojila k Noci divadel

Příbram – Před pěti lety se k prvnímu ročníku festivalu Noc divadel připojilo Malé svatohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou a tak letos slavilo malé jubileum. I letošní ročník nabídl přehlídku několika divadelních souborů nejen z Příbrami.

16.11.2017

Noc divadel nabídne spoustu zážitků už za bílého dne

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Hlavním městem sobotní akce Noc divadel se nepochybně stane Praha, kde nejenom představení, ale také prohlídky, setkání s herci či divadelní dílny, autorská čtení, muziku nebo performance nabídne půl stovky souborů a institucí. Na pozoruhodné kulturní zážitky se však o třetí listopadové sobotě lze těšit i v okolí metropole.

12.11.2017

OBRAZEM: Déšť putování za svatým Martinem nepřekazil

Příbram - Deštivé sobotní počasí neodradilo účastníky tradičního Putování se světýlky za sv. Martinem, které každoročně pořádá hornický spolek Prokop. Do průvodu městem se zapojily stovky dětí i dospělých.

12.11.2017

OBRAZEM: Váchův špejchar v sobotu zaplavili řemeslníci i návštěvníci

Drážkov - Krásné výrobky, výborné jídlo a pití, skvělou hudbu a přátelské povídání slibovali návštěvníkům i prodejcům při Martinském jarmarku ve Váchově špejcharu v Drážkově na Příbramsku hlavní pořadatelé: Gabriela Falcová, Dana Orlická a František Vácha. V sobotu 11. listopadu krátce po poledni se potvrdilo, že nešlo jen o slova.

11.11.2017

OBRAZEM: Tajemství čokolády odhaluje Čokoládový festival

Příbram – Využití čokolády v kuchyni nejen jako cukrovinky představí po celý víkend Čokoládový festival, který se koná v Estrádním sále kulturního domu už od pátečního odpoledne. Pro návštěvníky je připravený bohatý program s kulinářskou přehlídkou a čokoládovými delikatesami.

EXKLUZIVNĚ
9.11.2017

Fešáci slaví padesátiny. A těší se, až dozní poslední potlesk

Praha /ROZHOVOR/ – Robert Moucha, Tomáš Linka, Antonín Kny. Tři z mnoha. Z mnoha, kteří jsou spojeni doslova pupeční šňůrou se skupinou Fešáci.

9.11.2017

Divadlo Máj přiveze do Sedlčan pohádku i drama

Sedlčany – Hned dvě představení přiveze v neděli 12. listopadu do sedlčanského Kulturního domu Josefa Suka pražské Divadlo Máj. Od 15 hodin sehraje pro nejmenší návštěvníky a jejich rodiče pohádku O perníkové chaloupce aneb Jenom jako, od 19 hodin pak pro dospělé diváky hru Její pastorkyňa. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na radnici nebo na místě před začátkem představení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT