Na start se postavilo 47 rodinných týmů (164 účastníků) – pěšky, s kočárky i na kolech. Na své si přišly nejen děti, ale i jejich rodiče, dokonce i babičky a dědečkové. Kdo chtěl, vyzkoušel si, jak správně resuscitovat dospělého i kojence – to vše za dohledu a pomoci studentů 2. ročníku oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář. Děti musely zdolat příkop, kličkovat mezi kužely, přeběhnout lávku a dopravit kanystry s vodou na místo určení. Pak vzít do ruky buzolu a rychle se zorientovat v terénu. Největší zážitek si odnesly, když se nasoukaly do sedáku, nasadily helmu a svištily si to dolů po laně. A protože rodičům, zvláště některým tatínkům, bylo líto, že se nemohou také svézt, adrenalin vyplavili při chůzi na slack line. Dalším zážitkem byla střelba ze vzduchovky na cíl a prohlídka vojenských zbraní. Někteří si zaházeli i cvičným granátem. Při předposlední zastávce si děti prohlédly hasičskou techniku, nazuly požárnické boty, nandaly přilbu, naskočily do hasičského auta a chystaly se na výjezd. Některé měly štěstí a hasily – pomocí ruční stříkačky zasahovaly cíl. Některým rodičům musely děti pomoci při řešení vědomostního kvízu a také se dozvěděly, co patří do evakuačního zavazadla.

V cíli na děti čekalo pohádkové překvapení, které pro ně připravila moderátorka rádia Relax Bára Ladrová. Spolu s princeznami, zlobivým myšákem Edou a žabákem Standou procestovaly z jedné pohádky do druhé. Tančily, cvičily, hádaly, soutěžily… Do víru tance se zapojili i tatínkové, maminky, babičky a dědečkové. Dokonce i pan starosta, který na závěr vylosoval tři výherce vědomostního kvízu.

Každý tým si odnesl na památku lékárničku na cesty, pamětní list nebo papírového hada s pořádnými kukadly, kterého si děti vyrobily během tvořivé dílničky.

Mateřské centrum děkuje všem organizátorům akce, vojákům a dobrovolníkům, kteří ochotně a zodpovědně zajišťovali jednotlivá stanoviště.
Brdský sedmiboj byl financován z dotace Ministerstva obrany na podporu sportu a branné přípravy a z dotace městyse Jince. Za MC Jinečáček Ivana Chocholová