„Dalo by se říci, že Rockfest Březnice už má v regionu tradici. Vůbec první ročník se konal už v roce 2004 a dodnes se drží jako stálice lokálních kulturních akcí. Každý ročník je jiný a něčím zajímavý. Obecně řečeno každý má svá pro i proti, ale když se ohlédnu zpět, vlastně každý se vydařil,“ zavzpomínala se smíchem Dáša Nesvedová z pořádajícího občanského sdružení Kulturní gang Březnice.

Návštěvnost festivalu je léta stabilní. „Když jsme s pořádáním Rockfestu před 14 lety začínali, byla jiná situace, byli jsme v regionu v podstatě jediný takový festival. Nyní je v okolí spousta akcí, takže lidé si hodně vybírají, kam půjdou. Věříme však, že jsme si za dobu své existence vybudovali pevné místo v regionu, zkvalitnili jsme technické zázemí a zpříjemnili areál. Už jsme takový old school fesťák a lidé vědí, co od nás očekávat,“ shodli se organizátoři.

Na letošním Rockfestu hrají všechny formace poprvé. Výjimkou je pouze Locomotive, kteří se představili na Rockfestu Březnice 2008.

Ti se dlouhodobě drží konceptu, kdy zvou do Březnice kapely, které již hrají dlouho, neodmyslitelně patří k české rockové scéně a v regionu příliš často nekoncertují. V minulosti zde vystoupili mimo jiné Psí vojáci, Blue Effect, E!E, Krucipüsk, Škwor, Tleskač, Sto zvířat, Plexis nebo SPS. Ale prostor dávají i regionálním či začínajícím skupinám.

„Na letošním Rockfestu hrají všechny formace poprvé. Výjimkou je pouze Locomotive, kteří se představili na Rockfestu Březnice 2008. „Vracejí se tak jubilejně po deseti letech a přivezou tvrdou muziku,“ poznamenala Dáša Nesvedová.

Rockfest je hlavně o muzice, jedná se o večerní jednodenní akci, takže na nějaký doprovodný program kromě občerstvení či prodeje merche kapel není čas. „Soustřeďujeme se na muziku a pořád si myslíme, že důležitější je prožít si koncert, než vymýšlet nějaký doprovodný program. Navíc programy, známé z vícedenních festivalů, jako projekce filmů, sportovní utkání, různé besedy, workshopy či výstavy pořádáme také, ale samostatně, mimo Rockfest. Když to shrnu, na nic si nehrajem, jen hrajem,“ uzavřela Dáša Nesvedová.