„Celovečerní projekty připravujeme dost dlouho, některé části hned po skončení projektu předešlého. Intenzivně začínáme pracovat v srpnu na tanečním soustředění a na podzim to už je jeden veliký blázinec. Na Steposkopu byla rozhodně nejsložitější hudebně-taneční část s hracími rourami. Osm tanečníků si pod vedením Tomáše Lorence juniora opravdu vytyčilo nesnadný úkol, ale výsledek stojí za to,“ uvedla choreografka skupiny Jarmila Vašáková.

Caramelka je nejsilnější ve stepových tancích - clogging (americký step) a irský step. Proto představení obsahuje tyto taneční styly, ale diváci se mohou těšit i na country nebo kankán. „Steposkop je hodně o rytmizaci, světelných efektech a řadě překvapujících prvků, které v tanci nečekáte,“ poznamenala Jarmila Vašáková k projektu, který měl premiéru loni v listopadu, a jako celek bude v Sedlčanech uveden teprve podruhé.

Sedlčany má Caramelka spojené především s Pohádkovým lesem na blízkém Červeném Hrádku, kde často vystupovala. „Vzpomínáme na toto období moc rádi. Pohádkový les bylo jedno z našich prvních vystoupení, když naše "děti" (dnešní dvacetiletí tanečníci) byly ještě hodně malé a Pohádkový les byl pro ně prostě zážitek. Nejen, že se mohly "předvést" na pódiu, ale ještě si zařádily na cestě s pohádkovými postavami a mnohdy i zmokly. Vím, co znamená organizace akcí, tak doteď pořadatelům v duchu děkuji, byla to výborná akce,“ zavzpomínala choreografka.

Skupina Caramelka v Sedlčanech vystupuje i dnes, pravidelně na plese tanečních kurzů, ale i na jiných plesech nebo firemních akcích. „Navíc náš trenér, technik a člověk, bez kterého by všechno šlo hůř nebo vůbec, Tomáš Lorenc, pochází ze Sedlčanska. Má zde rodinu, přátele, táhne ho to sem, proto i naše první cesty s novými projekty vedou do Sedlčan,“ uzavřela Jarmila Vašáková.