Diváci symboliku čísla 33 naštěstí porušili, před pódiem se jich sešlo okolo tisícovky. „Famózní zážitek. Publikum, co chodí na Čechomor, není typicky rockové. Pro styl, který hrajeme, bylo vnímavější,“ líčil frontman Dexempa Luboš Zelner.

Musel si připadat jako ve snu, 61letý muzikant, jenž se zabývá výrobou designových stolů, zažíval největší den své hudební kariéry. „Jsou různé vrcholy. Třeba vyprodaný sál v okresním městě nebo někde na vesnici. Ale pokud si vás pozve tak renomovaná kapela,“ sdělil. Kdyby bylo na Zelnerovi, Dexempo by se do Sušice nepodívalo. „Přihlásil nás manažer. Hlasování jsem ani nesledoval. Nevěřil jsem, že bychom mohli v soutěži uspět. Skupin jsou stovky a Čechomor je pojem,“ uvedl.

Rockový matador nechtěl nikomu pochlebovat. Hovořil upřímně, dokonce neváhal přiznat slabost. „Cestou do Sušice jsem cítil trému,“ řekl. Uklidnila ho zvuková zkouška. „Všechno bylo naprosto fantastické. Podobný zvuk se v podmínkách, v jakých běžně hrajeme, nedá dosáhnout.“ Spokojenost byla všudypřítomná. „Lidé si šlapali do taktu, tleskali nám,“ pochlubil se Zelner. „Nejsme standardní rockeři, v klubu občas narážíme na nepochopení. Děláme hudbu na hranici sebeironie, která se v rocku příliš nectí,“ popisoval.

Slova chvály

To ještě nevěděl, že ho ze zákulisí sledovalo několik párů slavných očí. „Vážně se nám líbili,“ zdůraznil houslista a zpěvák Čechomoru Karel Holas. „Máte v Příbrami dobrou kapelu, její vystoupení bylo kouzelné,“ přitakal kapelník František Černý. Zelner si těchto slov mimořádně váží. „Mám z nich velikou radost. V Čechomoru hrají nejen vynikající hudebníci, ale i fajn lidi,“ ocenil.

Nejbližší příležitost poslechnout si Dexempo naživo se naskytne 21. srpna na K-farmě v Žežicích. Předkapelou o mnoho proslulejších Bon Par, které na akci oslaví čtyřicátiny, budou i 6. listopadu v příbramském Junior klubu. Na koncertech bude Zelner na roztrhání – klávesák, zpěvák i skladatel totiž působí v obou skupinách. „Rádi bychom se na oslavy těšili. Jen nevíme, co bude s virem. Doufáme, že se nebude opakovat loňská situace a hrát se bude,“ doplnil tentokrát za Bon Pari osobitý umělec.

Složení kapely
Luboš Zelner – zpěv, klávesy
Marek Halamíček – zpěv, kytara
David Černý – bicí, zpěv
Michal Hrubý – basová kytara
Pavel Haluška – kytara