Na tom by nebylo nic neobvyklého. Zajímavou zprávou ale je, že při druhém plánovaném představení se herci vzdávají nároku na honorář, aby pomohli dobříšskému gymnáziu.

Znamená to tedy, že v sobotu 30. dubna „Cimrmani“ v Příbrami vystoupí v rámci Benefice Járy pro Karla. „Díky nesmírné ochotě a vstřícnosti „Cimrmanů“ proběhne v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami benefiční představení na podporu Gymnázia Karla Čapka v Dobříši,“ oznámil Daniel Hošek z dobříšského gymnázia.

Součástí benefice je uvedení zatím poslední hry České nebe. Celý ansámbl divadla vystupuje bez nároku na honorář a svou účastí podpoří akci, jejíž cílem je získání finančních prostředků na rekonstrukci budovy dobříšského gymnázia.

Na akci je možné se dostat velmi jednoduše. Jelikož se jedná o benefici, postačí poskytnout finanční dar a odměnou dárcům nebude jen dobrý pocit, ale i místenka na představení.

Rezervaci místa je možné provést už nyní. Místenky budou vydávány od pondělí 28. dubna na adrese uvedené níže (místenky nebudou k dispozici v předprodeji příbramského divadla). Kontakty potřebné pro zajištění rezervace jsou: Gymnázium Karla Čapka, Školní 1530, Dobříš, tel: 318-521-040, mail: rezervace@gymkc.cz, web: benefice.gymkc.cz.