Akci zahájila několika skladbami dechová hudba Pohodovka ze Strašic se svými sólisty. Odpoledne moderovali Petr Šinágl a Petr Nájemník.

Ochutnávací komisi tvořili zástupci Baráčníků, hasičů a odborný poradce a z řad přítomných byli vybráni dva takzvaní porotci z lidu.

Oba moderátoři se svého úkolu zhostili na výbornou, především Petr Nájemník měl co dělat, aby se udržel a "vzorky" nevzal útokem. Pořadatelé ho pro jistotu vybavili příborem na ochutnávání. 

V době, kdy porota hodnotila, si přítomní poslechli Strašickou dechovku. Úderem patnácté hodiny začalo slavnostní vyhlášení. Na čtvrtém a pátém místě se s 95 body shodně umístily Klára Waterová s Andělou Krubnerovou. Na třetím místě s celkovým součtem 96 bodů se skončila Lucka Nájemník Krubnerová a obdržela dárkový balíček spolu s pohárem. Druhé místo a sud piva od místního hostomického pivovaru vyhrála Áďa Horáková se ziskem 107 bodů.

Absolutní vítězkou soutěže o nejlépe upečenou a naservírovanou porci kachny se stala Magda Kopalová se 108 body. Vítězka obdržela pohár za první místo spolu s cenou, kterou byl foto let z hořovického letiště v délce 30 minut, na kterém si trasu Magda zvolí dle vlastního přání.

Na samotný závěr nemohlo chybět společné foto nejen do kroniky a na památku, ale i pro Berounský deník.