Brány se otevřely už v devět ráno a až do 14. hodiny byla pro děti a ostatní návštěvníky připravena spousta soutěží, občerstvení a mnoho dalších atrakcí a překvapení. Kromě techniky jineckých dělostřelců, kteří představili především samohybnou kanonovou houfnici vz. 77 Dana, byla k vidění i technika jiných útvarů Armády České republiky.

Ze slavnostního nástupu u příležitosti předání a převzetí funkce velitele 13. dělostřeleckého pluku v Jincích a jeho zástupce.
Jinečtí dělostřelci mají nového velitele. Pluk čeká přezbrojení lepší technikou

Přijeli například členové 25. protiletadlového raketového pluku Strakonice a příslušníci 14. pluku logistické podpory. Podpořit dělostřelce se dostavila mimo jiné i Městská policie Příbram, vojenská policie z Tábora a Jinců nebo usměvavé dámy z Městského divadla Antonína Dvořáka Příbram, které dětem malovaly třpytivé tetování.

„Ti nejmenší se vyřádili ve skákacím hradu a ti větší si vyzkoušeli střelbu z ručních zbraní v airsoftové střelnici. Asi nejzajímavějším překvapením pro děti byla ukázka bojového umění musado a lanový svět. Každý si tak mohl vyzkoušet, jak se ubránit napadení, nebo třeba sjet ze střechy budovy až na zem, a zažít tak opravdový adrenalin,“ přiblížila Gabriela Kugler, tisková a informační důstojnice jineckého pluku.

Organizace postiženým pomáhá s rozvoj dovedností a přirozeným zapojením do společenského prostředí.
Příbramská ALKA pomáhá lidem se závažným postižením

Velký úspěch měl stánek zástupců odboru komunikace ministerstva obrany, kteří představili projekt POKOS – Přípravy občanů k obraně státu, který nabídl i výstavu z historie a aktuálního dění armády. Všichni návštěvníci obdrželi pracovní listy, do kterých vepisovali správné odpovědi, které nalezli až po pečlivém prostudování expozice. Kdo správně zodpověděl všechny otázky, získal ceny s logem projektu.

„Kdo uvažuje o kariéře v armádě, mohl navštívit stánek rekrutačního pracoviště Plzeň. Ti, kdo ještě váhají, se mohli zatím zeptat na vstup do aktivní zálohy, třeba právě k dělostřelcům,“ uzavřela Kugler.