Vedení divadla přes prázdniny řešilo nový program, inscenace, plánované rekonstrukce, personální změny a také nové logo. To vzniklo ve spolupráci se studenty Střední grafické školy v Písku.

V současnosti žije divadlo začátkem sezony a také Krasohleděním, které se uskuteční příští týden. „Jedná se o zahájení kulturní sezony v Příbrami a spolupracuje na něm více institucí,“ přiblížila mluvčí divadla Anna Čiperová.

Vedle programové náplně se řeší také technický stav budovy. „V divadle jsme vyměnili okna. Ceny energií stoupají, a proto byla tato otázka řešena mezi prvními. S výměnolu jsme začali nahoře a postupně doděláme okna v celé budově,“ zmínil místostarosta Příbrami Václav Černý.

Budova divadla je historická a je potřeba do ní stále investovat. V poslední době bylo vyměněno nouzové světlení jeviště. Asi nejdiskutovanějším problémem je stav malé scény.

„Nechali jsme udělat revizi stavu druhé scény a zjistili, že budeme muset do této části budovy nutně investovat,“ dodal místostarosta. Peníze musí nejdříve odsouhlasit zastupitelstvo a poté se mohou udělat potřebné kroky pro renovaci. „Malá scéna je ve špatném stavu a někteří návštěvníci tam kvůli tomu ani nechodí,“ doplnila mluvčí divadla Anna Čiperová.

Dlouho diskutovaným problémem je i absence výtahu pro vozíčkáře. „Máme hotovou projektovou dokumentaci a také stavební povolení, ale bohužel jsme nedosáhli na peníze z dotací, takže musíme řešit, kde je seženeme,“ odpověděl Václav Černý.

Letos se peníze na stavbu výtahu neseženou, ale město by chtělo částku kolem dvou milionů korun na výstavbu výtahu sehnat v příštím roce. Byla by prý rozhodně škoda nevyužít zpracovanou dokumentaci a povolení.