Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Agentura Albrecht se v Příbrami představí poprvé

Příbram – Představení divadelní agentury Albrecht návštěvníci příbramského Divadla Antonína Dvořáka ještě neviděli. V úterý 24. dubna to už ale platit nebude, neboť agentura přiveze lehkou, úsměvnou až rozvernou divadelní „konverzačku“ Miroslava Horníčka Dva muži v šachu. V hlavních rolích se od 19 hodin představí Oldřich Navrátil, Mojmír Maděrič, Petra Hobzová, Kateřina Petrová a Otmar Brancouzský.

6.4.2009
SDÍLEJ:

Dva muži v šachuFoto: Karel Souček

„Moje společnost ještě v Příbrami nikdy nevystupovala, ale všichni herci už někdy v tomto městě hráli. Je tu totiž divadlo s dlouhou a nepřerušenou tradicí,“ uvedl Dalibor Vorlíček, majitel agentury Albrecht, která vznikla před čtyřmi lety.

Děj hry je situován do malé italské vesničky 18. století, kdy se mezi malými knížectvími vedly přečetné drobné války. Hlavní dvě ženské představitelky (Guiletta a Bianca) jsou půvabné, mladé, temperamentní, žádostivé a muži žádané venkovské dívky. Jejich protějšky (hrabě Marcello a hrabě Giacomo) jsou dva zajatí důstojníci.

Úsměvná zápletka spočívá v tom, že se tito dva znepřátelení důstojníci zajali navzájem. V pravidelném čase se vyslýchají, střeží jeden druhého s nadějí, že právě on bude vítězem, předá svého vězně a bude povýšen. Ve zbývajících chvílích se náramně baví zpěvem, popíjejí víno, konzumují vybrané pokrmy, které jim s láskou připravují obě děvčata. Především se však zabývají řešením základního problému, kterým je výslovnost názvu jejich knížectví. Je to Monte Luca Capuccionata nebo Monte Luca Cappucionato?

„Hra měla premiéru v listopadu 2005 a dosud máme odehráno 56 repríz. Příběh se mi líbil na první přečtení, protože to je druh humoru, který je mi blízký. Je to jemný humor, nad kterým se můžete i zamyslet,“ vysvětlil Dalibor Vorlíček, který chce do repertoáru vybírat komedie, ale nikoli hry s laciným humorem.

„Nejtěžší bylo sehnat peníze a herce. Peníze jsem dal ze svých úspor a půjčil mi ještě kamarád, protože dotace mi nikdo nedá. U herců je problém dát dohromady skupinu pěti lidí z různých divadel na jeden termín,“ zdůraznil Dalibor Vorlíček.

Režii představení měl Petr Gelnar. Ten po studiu herectví na pražské konzervatoři působil v Městském divadle v Mostě, kde se také na jaře roku 1995 poprvé představil jako režisér komedie A. Ayckobourna Kde to byl(a) v noci?. V letech 1998 - 2003 působil jako herec v Divadle ABC a zde dostal i příležitost režírovat komedii Nebyla to pátá, byla to devátá, kterou se roku 2001 otevírala malá scéna Divadla ABC – Ábíčko.

„K Příbramsku bližší vztah nemám, ale do okolí jezdím už hodně let. Kdysi jako dorostenec hrát fotbal, v Sedlčanech jsem byl dvakrát na letním kurzu angličtiny a z divadla se znám s několika techniky,“ uzavřel Dalibor Vorlíček.

Karel Souček

6.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na pěší pouť do Santiaga se příbramský cestovatel vydal loni.
5

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Jiří Suchý a Jitka Molavcová s orchestrem divadla Semafor

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Příbram – Spolek pro kočku pomáhá opuštěným a nalezeným kočkám ve městě už šest let. Jeho hlavní činností je jak péče o kočky a koťata žijící venku, tak o ty nalezené, nemocné či nějak zraněné. 

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení