„Na scénáři jsem začal pracovat již v dubnu roku 2006, hned po premiéře naší první hry Ach ta škola. Práci jsem pak musel kvůli filmovým aktivitám odložit a k dopsání scénáře jsem se dostal teprve v průběhu října. O měsíc později se začalo zkoušet. Příprava byla oproti první hře daleko hektičtější, už jen proto, že polovina lidí ze souboru musela kvůli maturitě odejít, a tak došlo na hledání nových tváří,“ uvedl zakladatel divadla Petr Černý.

Nicméně 9. ledna tohoto roku se přes veškeré starosti hru podařilo premiérově uvést na Velké scéně Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami. Další reprízy se konaly v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, v Dobříši a Sezimově Ústí.

V Dobříši už tedy soubor hrál, ale pouze pro studenty Gymnázia Karla Čapka. „Vzhledem k tomu, že během představení na herce z hlediště nedopadlo ani rajče, ani vejce nebo nějaký předmět, který by naznačil, že publikum nudíme, dalo by se říci, že jsme studenty nezklamali. Při konci představení vždy jen tak z recese avizujeme, že hra sice končí, ale pokud by někdo rád zavítal do šatny pro podpis, není problém … a přišel hlouček zhruba deseti studentů,“ zavzpomínal na dobříšské představení Petr Černý.

Ten již od lednové premiéry Love – story pracuje na třetí hře. Prozatím ale podle svých slov zůstal jen u kostry příběhu, protože trpí nedostatkem času.
S několika lidmi ze Špagátku natáčí krátké skeče, v průběhu května jej zase zaměstnávalo natáčení dokumentu. Práci na scénáři si tak prý nechává na blížící se léto, kdy by měl zároveň točit svůj druhý film.

„Počátkem srpna možná vystoupíme v Nepomuku v rámci ,,Nepalfestu 2007“ a na září a říjen se pokouším vyjednat v různých městech další vystoupení ještě s Love – story. Pokud tedy vše dobře dopadne, v listopadu bychom mohli začít zkoušet třetí hru,“ uzavřel Petr Černý.