Od 20.30 hodin zde vystoupí populární irská kapela současnosti The Hogs se zpívajícím harmonikářem, skladatelem, textařem, hercem, spisovatelem a režisérem Václavem Koubkem. The Hogs je jméno irské skupiny, která vystupovala po celém světě a v loňském roce vůbec poprvé hostovala také ve střední Evropě. Představila se mimo jiné na festivalu Eurotrialog Mikulov či Trutnov Open Air a vyprodala několik klubových představení.

„Během pobytu v Česku se The Hogs potkali u českého piva, které si velice pochvalovali, s harmonikářem Václavem Koubkem. Okamžitě si padli do oka a dohodli se na vytvoření společného projektu, v němž Václav Koubek přebásní do češtiny irské a keltské tradicionály a s doprovodem The Hogs natočí CD,“ vzpomíná Romek Hanzlík z agentury A.M.P. Tohoto nápadu se chopilo vydavatelství Indies a v polovině května se na trhu objevila společná deska s příznačným názvem Všem se nalejvá. Na pětačtyřicetiminutové ploše nabízí tucet pestrých písniček.

The Hogs patří v samotném Irsku k nejžádanějším ansámblům zabývajících se irskou lidovou hudbou. The Hogs nejsou žádná napodobenina, ale irský folklor sám o sobě. Vůdčí osobnost Michael Casey dokonce zkomponoval pár skladeb i pro slavného bouřliváka Shane MacGowana z Pogues. Václav Koubek je zase nezaměnitelný český hudební samorost.

„Tanec, kytary, banjo, akordeon, basa, bubny a neutuchající irská energie valící se z podia se spojí s pábitelským projevem Václava Koubka a jeho přebásněnými texty irských odrhovaček o lásce, tuláctví a hospodě,“ zve na páteční koncert Romek Hanzlík. Vstupenky na něj stojí v předprodeji 130 korun, na místě jsou o dvacet korun dražší.