Jmelí prodávaly nejen Jana Chýlová a Veronika Šimková - symbol Vánoc bylo možné vybírat v přírodním nebo zlatém a stříbrném provedení hned na několika místech. Betlémy, zvonky a další výrobky z keramiky lákaly pozornost u příbramské prodejkyně Sylvie Pípalové ze společnosti Boříme Bariéry. Vyrobily je postižené klientky nalžovického zámku. Zájem byl o několik druhů brambor zemědělce z Nedrahovic, sliny se až sbíhaly na cukrářské zboží Jany Boštíkové a rodiny Janských. Cukráři měli na posledních letošních trzích také příležitost pochlubit se vanilkovými rohlíčky. To byla soutěž, kterou Sdružení obcí Sedlčanska vyhlásilo. Na ochutnávku kilo až kilo a půl tohoto oblíbeného cukroví předložilo návštěvníkům kromě dvou zmíněných cukrářských firem ještě sedlčanské učiliště. A právě jejich výrobky při anonymní degustaci dostaly nejvíc hlasů. Zástupkyně učiliště převzala od Štěpánky Barešové a Terezy Kuchařové „Řád zlatého vanilkového rohlíčku" a certifikát.

Pořadatelky opakovaně požádaly vždy někoho z dětí, aby zalovily v krabici a vytáhly lístek někoho z hlasujících. Spokojeny tak odcházely domů také Marie Hronová ze Sedlčan a Růžena Šípová, které vyplnily anketní lístek a daly hlas svému rohlíčkovému favoritovi. Obě si odnášely jako cenu mobilní telefon. Třetí, na kterého se usmála štěstěna, byl Milan Skalícký z Boru – z trhu odešel dříve a tak si může tablet vyzvednout v kanceláři Sdružení.
Příjemným doplňkem prosincových trhů byl zpěv koled v provedení sedlčanského smíšeného pěveckého sboru Záboj a hudební vystoupení Blue Ochestra. Marie Břeňová