„Hlavní kapely, tedy v pátek Sunflower Caravan a o den později Kill The Dandies, jsou podle našeho názoru zajímavé a pro diváky atraktivní. Klíčem pro výběr účinkujících jsou samozřejmě také finance. Letos bohužel nemáme žádného sponzora, takže náklady musíme hradit z rozpočtu kulturního domu,“ uvedla jedna z organizátorek Jindra Kastnerová.

Čtvrteční program bude celý v režii místních obyvatel. Soubor Disk sehraje kabaret Možná přijde i … a následovat bude promítání občanského sdružení Dotkni se. Návštěvníci se mohou těšit na mysteriózní sci-fi thriller Osudový dotek.

V pátek v 15 hodin začne přehlídka kapel z Dobříšska, mimo jiné vystoupí formace V pořádku, Fag, KS2 nebo Kilas. Hlavní koncert v podání oblíbené skupiny Sunflower Caravan se koná od 21 hodin. Sobotní program zahájí loutkovým westernem Divadlo Teatro Truhla, dále vystoupí pražská formace JET8, žáci a učitelé místní Základní umělecké školy s mini zpěvohrou Starý Croissant a kapela Kill The Dandies.

Vhodnost průmyslové zóny zatím nemůže Jindra Kastnerová posoudit. „To teprve uvidíme, vybírat jsme si nemohli. Se správou zámku jsme se na uspořádání letošního festivalu v anglickém parku nedohodli a město nemá další vhodné pozemky pro pořádání podobných akcí. Proto jsme rádi, že nám manželé Vávrovi umožnili uspořádat festival na jejich soukromém pozemku,“ vysvětlila organizátorka.

Do tohoto prostoru se vejdou tak tři, čtyři stovky lidí. „Bohužel máme konkurenci ve velkých srpnových festivalech, takže kolik nakonec přijde diváků se dá jen těžko odhadnout. Těšíme se ale na každého, kdo si k nám cestu najde,“ vzkázala všem zájemcům Jindra Kastnerová.

Ve čtvrtek je vstup zdarma, dvoudenní vstupenka na pátek a sobotu vyjde na 200 korun.

Karel Souček